30. 12. 2013

Optimista zůstává na Silvestra vzhůru do půlnoci, aby viděl příchod nového roku. Pesimista zůstává vzhůru proto, aby se ujistil, že starý rok opravdu odešel.

 

 

31. prosince 2013 bude Městský úřad v Kopřivnici uzavřen.

 

Silvestrovskou vyjížďku připravují 31. prosince členové cykloatrbike klubu. 19. ročník vyjížďky na Velký Javorník začíná srazem v 9.00 hodin u kasáren.

 

KDK: Úterý 31. prosince 2013 – o půlnoci – před KDK SILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ s hudebním doprovodem.

 

Silvestr na Trúbě 2013 31.12.2013 Štramberská Trúba – hrad (Štramberk) Živá hudba, speciální drinky, grilovaná vepřová kýta i celé selátko a ohňostroj nad Štramberskou Trúbou! Rovněž budeme mít připraven dětský koutek ve spodních klubovnách.

 

Poslední bruslení veřejnosti na zimním stadionu v Kopřivnici letos na Silvestra – v úterý 31. prosince od 11:00 do 12:15. Na Nový rok ve středu 1. ledna 2014 bude zimní stadion uzavřen.

 

Ve dnech 1. až 14. ledna 2014 bude probíhat na území Kopřivnice Tříkrálová sbírka. Koledníci se budou prokazovat platnou průkazkou. Peněžité dary budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů.

 

Kontaktní místo KTK na ulici Obránců bude otevírat až v novém roce, a to od pondělí 6. ledna. V případě technických poruch využijte servisní telefon 556 821 076.

 

Do 5. ledna bude mít Trúbu i chata Dr. Hrstky otevřeno každý den.

 

Městská knihovna a její pobočky budou uzavřeny do 3. ledna. Čtenářům se tedy otevře nejprve v pondělí 6. ledna pobočka v kulturním domě a na Severu, od úterý 7. Ledna pobočka v Lubině a Vlčovicích a až 8. ledna pobočka v Mniší.

 

13. ročník turnaje ve futsalu – O putovní pohár TATRA TRUCKS a.s. Kopřivnice se uskuteční 4.ledna 2014 ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka od 8 do 17 hodin.

 

Novoroční výstup na Palkovické hůrky 2014 –  1.1.2014 11:00, Hukvaldy Start: individuální, cíl: Kubánkov.

 

Novoroční výstup na hrad Starý Jičín – 1.1.2014 11:00, Nový Jičín Start: Nový Jičín – náměstí, Starý Jičín – náměstí, cíl: Hrad Starý Jičín.

 

Mše svatá – 1.1.2014, Kostel Narození Panny Marie – kostel a křížová cesta (Příbor)

 

Novoroční čtyřlístek – Výstup na Hončovu hůrku 2014 – 1.1.2014, Příbor Start: Příbor, náměstí Sigmunda Freuda, cíl: Hončova hůrka.

 

Okolo Francovky – lyžařský přejezd 2014 – 2.1.2014, Francova Lhota.

 

Již osmým rokem vydala Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získali od města jako dárek. Jsou zde nejen na informace o aktuálních akcích, ale také na zajímavé čtení o zdejších pamětihodnostech a příjemný bonus v podobě slevových poukazů na vstup do kopřivnických muzeí. Tématem kalendáře jsou tentokrát kopřivnické pamětihodnosti. Přestože je Kopřivnice mladým a industriálním městem, nachází se zde řada pozoruhodných míst, která stojí za to vidět a která mají zajímavou minulost. Lidé se v kalendáři dočtou stručné informace například zdejším bronzovém pokladu, zřícenině hradu, historických budovách, kostelech, kaplích, hrobkách, křížích, sloupech, pomnících, pamětních deskách nebo různých uměleckých dílech, která možná denně míjejí a přitom o jejich původu příliš nevědí. Autorem textové a fotografické části je Mgr. Ondřej Šálek, který na kalendáři pracoval v rámci činnosti Regionálního muzea v Kopřivnici. Součástí kalendáře na rok 2014 bude také příjemný bonus – čtyři muzejní poukazy na zlevněné vstupné do všech tří kopřivnických muzeí. Držitel poukazu z městského kalendáře si bude moci zakoupit okružní vstupenku do Muzea Fojtství, Lašského muzea a Technického muzea Tatra za 40 korun, tedy zlomek běžné ceny. Stejně jako v předchozích letech Kalendář opět upozorňuje na kulturní, sportovní a společenské akce, dny otevřených dveří a aktivity města, připomene data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad apod. Všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech měly kalendář nalézt ve svých schránkách do konce roku 2013. Kdo jej nedostal, může požádat na radnici.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice