27. 12. 2013

 

KČT Kopřivnice pořádá závěrečnou turistickou akci letošního roku – Poslední šlápota se uskuteční v neděli 29. Prosince 2013.

 

 

Ba Zen – 28. 12. 2013, [árt té kafé] MANDALA: Ba Zen čili Nela H. Kornetová a Jan Hajdelak Husták zvou na večírek s předehrou: multimediální fyzické představení / Člověk na (p)okraji, (ne)propustně uzavřen ve svém časoprostoru, osiřel ve bezpečí svého domova. Nikdo nepřichází. On neodchází. Vyplouvá do noci svého nitra. Je či není sám? Jaké jsou poslední chvíle před utonutím v omáčce bytí? 20:00 – 23:00

 

 

Poslední bruslení veřejnosti na zimním stadionu v Kopřivnici letos na Silvestra – v úterý 31. prosince od 11:00 do 12:15. Na Nový rok ve středu 1. ledna 2014 bude zimní stadion uzavřen.

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu velikosti 1 + 1 na ulici Alšova, za podmínky přistoupení k závazku. Minimální nabídka je 30 000 Kč, horní není omezena. Dále je k dispozici třípokojový byt na ulici Alšova. O ten může žádat pár, který je stávajícím nájemcem městského bytu, mající v péči minimálně dvě nezletilé děti. Všichni zájemci musí vyplněné přihlášky odevzdat nejpozději do 30. prosince letošního roku do 16:00 hodin na kopřivnickou radnici.

 

 

Ve dnech 1. až 14. ledna 2014 bude probíhat na území Kopřivnice Tříkrálová sbírka. Koledníci se budou prokazovat platnou průkazkou. Peněžité dary budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů.

 

 

 Kontaktní místo KTK na ulici Obránců bude otevírat až v novém roce, a to od pondělí 6. ledna. V případě technických poruch využijte servisní telefon 556 821 076.

 

 

31. prosince 2013 bude Městský úřad v Kopřivnici uzavřen.

 

 

Do 5. ledna bude mít Trúbu i chata Dr. Hrstky otevřeno každý den.

 

 

KDK: Úterý 31. prosince 2013 – o půlnoci – před KDK SILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ s hudebním doprovodem.

 

 

Městská knihovna a její pobočky budou uzavřeny do 3. ledna. Čtenářům se tedy otevře nejprve v pondělí 6. ledna pobočka v kulturním domě a na Severu, od úterý 7. Ledna pobočka v Lubině a Vlčovicích a až 8. ledna pobočka v Mniší.

 

 

Silvestrovskou vyjížďku připravují 31. prosince členové cykloatrbike klubu.19. Ročník vyjížďky na Velký Javorník začíná srazem v 9.00 hodin u kasáren.

 

 

13. ročník turnaje ve futsalu – O putovní pohár TATRA TRUCKS a.s. Kopřivnice se uskuteční 4.ledna 2014 ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka od 8 do 17 hodin.

 

 

Karel Polách + Adam Rejman, 29. 12. 2013, [árt té kafé] MANDALA: Koncert dvou místních svérázných písničkářů. 20:00 – 23:30.

 

 

Na Štědrý večer měli hasiči v Moravskoslezském kraji opravdu napilno. Kvůli velmi silnému větru museli řešit nadprůměrný počet událostí. Vítr nejvíce potrápil oblast Beskyd. Způsobil sto sedm událostí, ke kterým museli vyjet jak profesionální, tak dobrovolní hasiči z našeho kraje. Z toho bylo 13 požárů, 6 dopravních nehod a 88 technických pomocí. Z více než šesti událostí bylo nejvíce, celkem 39, bylo evidováno v okrese Frýdek-Místek. Dalších 12 událostí bylo zaznamenáno na katastrálním zemí Novojičínska, po pěti událostech v okresech Ostrava, Karviná a Opava a pouze jedna událost v okrese Bruntál. Hasiči, naštěstí, neevidují v souvislosti se silným větrem žádné zranění nebo usmrcení osob a zvířat.

 

 

V uplynulých dnech zdravotničtí záchranáři zasahovali, stejně jako i v jiné dny, nejčastěji u pacientů s interními onemocněními. Jednalo se tak o stovku postižených s dechovou nedostatečností, pět desítek kolapsových stavů a okolo sedmdesáti nemocných s náhle vzniklými břišními bolestmi. Další desítky osob byly ošetřeny kvůli srdečním onemocněním, epileptickým záchvatům, cévním mozkovým příhodám, vysokému krevnímu tlaku, výjimkou nebyly ani případy zhoršených psychických onemocnění. V průběhu tří vánočních dní vyjížděly posádky ZZS MSK celkem k více než osmi stům událostem. V loňském roce jich bylo 870, tedy o šedesát více.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice