30. 4. 2014

 

V pondělí 28. dubna 2014 v 10.45 hodin, došlo v Kopřivnici na ulici Štefánikově, před budovou „Tatrovanky“, ke střetu jízdního kola a osobního vozidla Ford Mondeo. Při této dopravní nehodě utrpěla cyklistka těžké zranění. Okolnosti nehody a míru zavinění i v této chvíli policisté intenzivně prověřují, shromažďují a dokumentují všechny dostupné informace. Policisté potřebují k řádnému prověření události informace od případných svědků. Proto se obrací na svědky nehody, kteří by k ní mohli poskytnout jakékoli informace, aby kontaktovali policisty dopravního inspektorátu Nový Jičín na telefonu 974 735 251. Občané mohou informace volat také na bezplatnou policejní linku 158 nebo je sdělit policistům na nejbližší policejní služebně.

 

 

3. ročník mezinárodní putovní fotografické soutěže „SIGMUND FREUD – VČERA, DNES, ZÍTRA – si klade za cíl propagaci osobnosti zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. V kategorii A jde o dokument – tedy zachycení stop, které Sigmund Freud zanechal na své životní pouti. V imaginární  kategorii B – je možno  obrazově ztvárnit  psychické  projevy.Vítězné a zdařilé práce budou po vyhodnocení k vidění v Příboře, v Praze, v Ostravě, v Bratislavě, ve Frýdku Místku. Uzávěrka přihlášek je 30. 4. 2014.

 

 

Ve čtvrtek 1. května 2014 v 15 hodin se bude konat u rodného domu Emila Zátopka na ulici 1. května v Kopřivnici odhalení pamětní desky tomuto legendárnímu sportovci – čtyřnásobnému olympijskému vítězi ve vytrvalostním běhu. Slavnostního aktu se zúčastní současná majitelka rodného domu – praneteř Emila Zátopka paní Ing. Jindřiška Váchalová a občané kopřivnické čtvrti „Luhy“, kteří tuto akci iniciovali a také ji financují.  O vytvoření pamětní desky rozhodli občané kopřivnické čtvrti Luhy na své pravidelné zimní sousedské sešlosti v únoru roku 2013. Tímto činem chtěli vyjádřit hrdost na slavného kopřivnického rodáka, jehož rodný dům se v jejich čtvrti nachází a dodnes nebyl označen. Na desce je ztvárněna známá běžecká silueta Emila Zátopka. Deska bude osazena na budově jeho rodného domu.

 

 

39. ročník Janáčkova máje 2014 se uskuteční ve dnech 22. května – 11. Června. Zahajovací koncert se uskuteční 22. května. S Janáčkovou filharmonií Ostrava a norským klavírním talentem Hadlandem Christianem Ihlem se na něm představí úspěšný a oblíbený dirigent ze Španělska s venezuelskými kořeny, Manuel Hernandéz Silva. Až do 11. června můžete navštívit některý z 20 koncertů a představení. Ten závěrečný bude řídit rodák z Rybí u Nového Jičína Vladimír Válek. Více na www.janackuvmaj.cz.

 

 

Záchranáři museli v noci z pátku na sobotu v Kopřivnici oživovat jednačtyřicetiletého cyklistu, který ležel v bezvědomí vedle svého kola. Událost byla krajskému operačnímu středisku ZZS nahlášena před půl druhou. První záchranáři byli u pacienta čtyři minuty po obdržení zprávy. Na místo dorazila rychlá zdravotnická pomoc z nedalekého stanoviště a lékařská rendez-vous z Frenštátu p.R. V okamžiku příjezdu posádek záchranné služby byl jednačtyřicetiletý muž v bezvědomí s poraněnou hlavou. Navíc nedýchal a selhalo mu srdce. Týmy zdravotnické záchranné služby proto pacientovi ihned poskytly život zachraňující úkony a zahájily neodkladnou resuscitaci, popsal tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl, během několika minut se jim podařilo obnovit činnost mužova srdce. Pacienta museli připojit k přístrojem řízené ventilaci, ošetřit jeho poranění a následně převézt do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Vzhledem k nepříznivým letovým podmínkám museli záchranáři pacienta do nemocnice přepravit pozemní cestou.

 

 

V sobotu 12. 4. 2014 vyhrál Milan Červenka z Kopřivnice soutěž Grand Prix České barmanské asociace. Tato cena je v barmanských kruzích považována za cennou a velice prestižní. Každý rok je do této soutěže nominovaných 15 barmanů z ČR a SR, na základě dlouhodobých úspěchů a výsledků v oblasti barmanství. Rozhovor s Milanem Červenkou si můžete poslechnout v aktuálním Kopřivnickém magazínu.

 

 

V sobotu 3. května, přesně dva měsíce po požáru, který zcela zničil národní kulturní památku Libušín na Pustevnách, uspořádá Český rozhlas ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm „Den pro Pustevny“. Celý výtěžek ze vstupného poputuje na obnovu tohoto objektu.

 

 

ZŠ Alšova, Kopřivnice vyhrála 11. ročník největšího žákovského turnaje v České republice ČEZ STREET HOCKEY 2014, kterého se letos účastnilo přes 60 škol. Zlatou medaili vybojovala ZŠ Alšova v neskutečně vyrovnaném finále se ZŠ E. Beneše ze Šumperku. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy a skóre se ustálilo na číslech 4:3. Méně štěstí měla ZŠ M. Horákové, která se neprobojovala do čtvrtfinále.

 

 

Lašské muzeum a Muzeum Fojtství ve spolupráci s kopřivnickými včelaři pro Vás připravili výstavu O včelách a včelařích, která připomíná 95 let od založení včelařského spolku v Kopřivnici. K vidění jsou nástroje i jednoduché stroje, které včelaři při práci používají, seznámit se můžete jak s historií spolku, tak i s některými medovými recepty. Výstava byla neoficiálně otevřena u příležitosti Dne Země a vy ji u nás můžete zhlédnout až do 15. června. Pro školní kolektivy máme zajímavou nabídku. Po telefonickém objednání (556 801 138) Vám prohlídku výstavy zpestříme možností vyrobit si svíčku ze včelího vosku. Ti nejšikovnější se dokonce naučí, jak vyrobit včelařský rámek.

 

 

Policisté opětovně upozorňují občany, aby si na své věci dávali pozor, neboť několik krádeží z posledních dní svědčí o nepozornosti, na kterou poškození doplatili. Jednou ze základních rad je nenechávat své věci volně odložené v nákupních košících a vozících, stejně tak věnovat maximální pozornost svým věcem v prostředcích městské hromadné dopravy.

 

 

Svoz odpadů v Kopřivnici stále častěji komplikují špatně zaparkované automobily bránící příjezdu popelářské techniky ke kontejnerům. Na nemožnost průjezdu si stěžují také hasiči a záchranáři. Radnice se proto rozhodla zakročit a bezohledně parkující řidiče čekají postihy. Aby si řidiči uvědomili nutnost respektování dopravního značení a zachování dostatečné průjezdné šířky, budou pracovníci Slumeka při vývozech komunálního odpadu jednou týdně doprovázeni městskou policií. Strážníci budou vlastníky nevhodně odstavených vozidel postihovat pokutou, případně nechají překážející automobily odtáhnout. Odtah vozidla přijde majitele na tisíc padesát korun plus dalších osmdesát korun za každý den parkovného na odtahovém parkovišti. Akce zaměřená proti bezohledně parkujícím řidičům bude zahájena již v květnu.

 

 

Beskyd Model Kit Show 2014. V sobotu a v neděli 3. – 4. května se uskuteční již 18. ročník oblíbené výstavy Beskyd Model Kit Show. Precizní výrobky modelářů ze všech koutů republiky i ze zahraničí budou k vidění v kulturním domě a venkovní expozice vojenské historie oživí centrum města. Kopřivnická výstava plastikových tanků, aut, lodí, letadel, vláčků apod. Patří mezi nejprestižnější akce svého druhu v republice a je spojena s několika mezinárodními modelářskými soutěžemi. Kromě stovek mistrovských výtvorů se příchozí mohou těšit na předvádění dálkově řízených modelů, představení funkčních napodobenin kamionů domácí značky Tatra v měřítku 1:10, provozuschopnou zmenšeninu parní lokomotivy s vláčkem pro děti, bojové ukázky a prezentaci nejrůznější vojenské techniky, vozidla ze současné tatrovácké produkce a samozřejmě také prodejní expozice modelářských firem. Akce je velmi populární nejen mezi samotnými modeláři, ale díky bohatým doprovodným aktivitám bývá také častým cílem rodinných víkendových výletů. Sobotní program bude probíhat od 9 do 18 hodin, nedělní od 9 do vyhlášení výsledků v poledních hodinách. Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.kitshow.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice