2. 5. 2014

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 5. května od 8:00 – 14:00 hodin  bude přerušena dodávka pitné vody v obci Lubina od restaurace Jehlan směr Příbor.

 

 

Svoz popelnic připadající na čtvrtek 8. května bude proveden ve středu 7. května.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin.

Dne 5. května ve Vlčovicích u mostu směr Mniší, 6. května v Mniší u kulturního domu a 7. května v Mniší u zastávky ČSAD.

 

 

Upozorňujeme občany, že v sobotu 3. května bude z důvodu rekonstrukce podlah a balíkového skladu uzavřena místní pobočka České pošty.

 

 

Štramberk cílem cyklistického závodu. Fandíte-li cyklistice, pak vás určitě zaujme možnost být v cíli cyklistického závodu. Náměstí ve Štramberku se v pátek kolem 15:00 hodiny promění v dojezdový prostor 1. etapy mezinárodního cyklistického závodu žen Gracia Orlová 2014.  Tento zajímavý závod začíná ve 12:00 hodin v Dětmarovicích a jeho účastnice jej po 105 km dlouhé etapě ukončí právě na štramberském náměstí. I přes velké organizační potíže odstartuje již 28. ročník, kterého se zúčastní reprezentační týmy mnoha zemí či špičkové profesionální stáje. Na startu tak budou reprezentace Ruska, Austrálie, Německa či Běloruska, chybět nebude ani domácí národní výběr. Vítězka Světového poháru z roku 2008 Hanka Kupfernagelová z Německa pojede za stáj Maxx-Solar, na startovní listině jsou třeba také profesionální stáje Astana BePink či Forno d´Asolo, v jehož barvách pojede i Češka Kateřina Růžičková.

 

 

Po dlouhé zimě se do Příbora vracejí tradiční Farmářské trhy. První z nich se uskuteční již v pátek 2. května od 8:00 do 17:00 hodin. K prodeji budou nabídnuty výrobky z domácí produkce, jako je ovoce, zelenina, lesní plody, byliny a koření, ovocné stromky a sazenice, vejce, pečivo, uzeniny a maso, med, košíky a další rukodělné a řemeslné výrobky, nářadí, suvenýry a knihy.

 

 

První květnová sobota na hradě bude opravdu netradiční. V sobotu 3. 5. 2014 od 11:00 hod. bude probíhat ve Štramberku a jeho přilehlých lokalitách, Trúbu nevyjímaje, cvičení Českého Červeného kříže, které je určeno nejen kurzistům a členům ČČK, ale také Vám, široké veřejnosti. Chceme Vás touto cestou nejen pozvat, ale hlavně Vás informovat, že se nejedná o „ostrý“ zásah, ale pouze o cvičení. Od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00 můžete být přímými svědky záchranné akce přímo ve věži.

 

 Kopřivnice -  foto DN k výzvě!!!

V pondělí 28. dubna 2014 v 10.45 hodin, došlo v Kopřivnici na ulici Štefánikově, před budovou „Tatrovanky“, ke střetu jízdního kola a osobního vozidla Ford Mondeo. Při této dopravní nehodě utrpěla cyklistka těžké zranění. Okolnosti nehody a míru zavinění i v této chvíli policisté intenzivně prověřují, shromažďují a dokumentují všechny dostupné informace. Policisté potřebují k řádnému prověření události informace od případných svědků. Proto se obrací na svědky nehody, kteří by k ní mohli poskytnout jakékoli informace, aby kontaktovali policisty dopravního inspektorátu Nový Jičín na telefonu 974 735 251. Občané mohou informace volat také na bezplatnou policejní linku 158 nebo je sdělit policistům na nejbližší policejní služebně.

 

 

 Zajímavým zážitkem bude také pouliční hudební vystoupení před Rodným domem Sigmunda Freuda. I první květnovou neděli od 9:30 do 11:30 hodin vám zde svůj talent předvedou mladí muzikanti. V případě nepříznivého počasí se vystoupení přesouvá do podloubí před radnicí na náměstí S. Freuda.

 

 

V sobotu 3. května, přesně dva měsíce po požáru, který zcela zničil národní kulturní památku Libušín na Pustevnách, uspořádá Český rozhlas ve spolupráci s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm „Den pro Pustevny“. Celý výtěžek ze vstupného poputuje na obnovu tohoto objektu.

 

 

Beskyd Model Kit Show 2014. V sobotu a v neděli 3. – 4. května se uskuteční již 18. ročník oblíbené výstavy Beskyd Model Kit Show. Precizní výrobky modelářů ze všech koutů republiky i ze zahraničí budou k vidění v kulturním domě a venkovní expozice vojenské historie oživí centrum města. Kopřivnická výstava plastikových tanků, aut, lodí, letadel, vláčků apod. Patří mezi nejprestižnější akce svého druhu v republice a je spojena s několika mezinárodními modelářskými soutěžemi. Kromě stovek mistrovských výtvorů se příchozí mohou těšit na předvádění dálkově řízených modelů, představení funkčních napodobenin kamionů domácí značky Tatra v měřítku 1:10, provozuschopnou zmenšeninu parní lokomotivy s vláčkem pro děti, bojové ukázky a prezentaci nejrůznější vojenské techniky, vozidla ze současné tatrovácké produkce a samozřejmě také prodejní expozice modelářských firem. Akce je velmi populární nejen mezi samotnými modeláři, ale díky bohatým doprovodným aktivitám bývá také častým cílem rodinných víkendových výletů. Sobotní program bude probíhat od 9 do 18 hodin, nedělní od 9 do vyhlášení výsledků v poledních hodinách. Bližší informace naleznete na internetových stránkách www.kitshow.cz.

 

 

V květnu 2014 platí v městské knihovně pro první dva týdny zvláštní otevírací doba:

Od čtvrtku 1. května zavřeno do neděle 4. května

Pondělí 5. května: 7:30-12:00 a 12:30-18:00

Úterý 6. května: 7:30-12:00 a 12:30-18:00

Od středy 7. května zavřeno do neděle 11. Května

Připravované květnové akce v knihovně(podrobné informace o jednotlivých akcích najdete na našem webu):

Přáníčka:  5. 5. 2014, dětské oddělení knihovny v kulturním domě,13:00 – 17:00 Výtvarná dílna – nezapomeňte – blíží se Svátek matek. Pokud jim chcete vytvořit netradiční přáníčko, inspiraci najdete v knihovně!

Jak Velká válka dala letcům křídla

5. 5. 2014 – 30. 5. 2014, čítárna knihovny v kulturním domě, otevřeno Po, Út, Čt, Pá v době 7:30-12:00 a 12:30-18:00 Výstava ve spolupráci se Svazem letců ČR, odb. č. 18 plk. Vladimíra Vaňka Příbor mapující působení našich vojáků za První světové války ve sborech Rakousko-Uherské armády, v Československých legiích v Rusku, vznik samostatné Československé republiky a organizace Svazu letců ČR.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice