5. 5. 2014

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dnes od 18:30 hodin byla z důvodu poruchy přerušena dodávka pitné vody na ulici Osvoboditelů a 17. listopadu. K dispozici je již přistavena pojízdná cisterna. Předpokládaná doba ukončení odstávky je 23:00 hodin. Za vzniklé problémy se společnost všem omlouvá.

 

 

Svoz popelnic připadající na čtvrtek 8. května bude proveden ve středu 7. května.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin.

Dne 6. května v Mniší u kulturního domu a 7. května v Mniší u zastávky ČSAD.

 

 

V květnu 2014 platí v městské knihovně zvláštní otevírací doba:

Pondělí 5. května: 7:30-12:00 a 12:30-18:00

Úterý 6. května: 7:30-12:00 a 12:30-18:00

Od středy 7. května zavřeno do neděle 11. Května

 

 

Připravované květnové akce v knihovně(podrobné informace o jednotlivých akcích najdete na našem webu):

Přáníčka:  5. 5. 2014, dětské oddělení knihovny v kulturním domě,13:00 – 17:00 Výtvarná dílna – nezapomeňte – blíží se Svátek matek. Pokud jim chcete vytvořit netradiční přáníčko, inspiraci najdete v knihovně!

Jak Velká válka dala letcům křídla

5. 5. 2014 – 30. 5. 2014, čítárna knihovny v kulturním domě, otevřeno Po, Út, Čt, Pá v době 7:30-12:00 a 12:30-18:00 Výstava ve spolupráci se Svazem letců ČR, odb. č. 18 plk. Vladimíra Vaňka Příbor mapující působení našich vojáků za První světové války ve sborech Rakousko-Uherské armády, v Československých legiích v Rusku, vznik samostatné Československé republiky a organizace Svazu letců ČR

 

 

Kopřivnice si připomene Den vítězství. Za několik dní oslaví Česká republika Den vítězství. Kopřivničané si 69. výročí ukončení druhé světové války připomenou již v předvečer tohoto státního svátku, tedy ve středu 7. května v 17 hodin u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí. Památku obětí druhé světové války u pomníku padlých uctí tradičním pietním aktem s položením kytic zástupci města, členové Vojenského sdružení rehabilitovaných a Českého svazu bojovníků za svobodu. Zvána je také veřejnost.

 

 

Určování ptáků podle zpěvu: 8. 5. 2014. Sekce ochrany ptáků České společnosti ornitologické zve na 19. ročník akce nazvané Určování ptáků podle zpěvu. Vycházka bude zaměřena na pozorování ptáků a jejich určování v různých biotopech, především podle zpěvu. Doporučena je obuv do „mokrého“ terénu, termoska s teplým nápojem, fotoaparát, dalekohled, popř. klíč k určování ptáků. Sraz před budovou vlakového nádraží, Kopřivnice v 6:00.

 

 

Zástava dechu, oživovací úkony s poskytnutím první pomoci v souvislosti s dopravní nehodou a úkony na místě samotném. Tak přesně tyto věci si budou moci vyzkoušet řidiči na novojičínských silnicích v průběhu měsíce května. Na připravených cvičných figurínách si za asistence profesionálů mohou osvojit základní pravidla a návyky poskytnutí první pomoci. Termín konání této preventivní akce je 9. 5. 2014 v čase od 09:00hod do 13:00, na benzinové čerpací stanici v Libhošti, hlavním tahu silnice z Nového Jičína na Příbor.

 

 

Základní nabídku KTKdigi  bude doplněna novým hudebním kanálem Šlágr 2 s oficiálním názvem Country no. 1.  Start připravujeme souběžně s oficiálním celoplošným vysíláním, které je naplánováno na počátek května. Nový kanál zpestří programovou nabídku českých hudebních televizí o žánr, který je patrný již z názvu a zaměří se na mladší cílovou skupinu diváků stávajícího programu Šlágr TV. Spuštění očekávaného hudebního kanálu Country no. 1 potvrzuje, že Česká republika je jednou ze zemí s největším počtem hudebních televizí a největším počtem hudebních formátů.

 

 

Od 1. května bude otevřena vždy od úterý do neděle v době od 9:00 do 18:00 hodin rozhledna na Bílé hoře. Letošní sezona bude ukončena koncem října. Ročně si zpravidla najde cestu k dominantě našeho města okolo 10 tisíc návštěvníků.

 

 

Dopravu na mostě přes železniční trať v Kopřivnici opět částečně ovlivňují stavební práce. I když most slouží motoristům od konce loňského roku, zhotovitelská firma se na něj nyní vrátila, aby rekonstrukci dokončila. V současné době tak dochází k finální úpravě krajnic a kontrole provedení asfaltové vrstvy s její částečnou úpravou u obrub. Na závěr bude doděláno vodorovné a svislé dopravní značení. Stavba by měla být hotova v první polovině května.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice