7. 5. 2014

 

Město Kopřivnice Vás srdečně zve na tradiční pietní setkání konané u příležitosti Dne Vítězství. 69. výročí ukončení 2. světové války si budete moci připomenout ve středu 7. května v 17 hodin u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí.

 

 

O Mistrovském titulu 1. ligy staršího dorostu v ročníku 2013/2014 se rozhodne v Kopřivnici. V sobotu dne 10. 5. 2014 v 16:00 hodin se v posledním 22. kole rozhodne kopřivnické hale o mistrovském titulu v soutěži 1. ligy starších dorostenců v ročníku 2013/2014, a to mezi družstvem SSK Talent PLZEŇ a domácí KH KOPŘIVNICE. Dle dosavadních výsledků je SSK Talent PLZEŇ na prvním místě tabulky s počtem bodů 36 a domácí KH KOPŘIVNICE na místě druhém s počtem bodů 35. Po utkáních dorostenců v 18:00 hodin pokračuje házenkářské odpoledne utkáním extraligových mužů a to 8. kolem nástavby 7-12 proti Handball KP BRNO.

 

 

Voličský průkaz lze vyřídit i ve státní svátek. Ve dnech 23. a 24. května se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Voliči, kteří chtějí volit v jiném volebním okrsku, než do kterého spadají dle svého trvalého pobytu, musejí požádat o vydání voličského průkazu. Lhůta pro podání žádosti o průkaz končí 8. května, a proto bude Městský úřad v Kopřivnici pro žadatele výjimečně otevřen i v den státního svátku.Voličský průkaz opravňuje voliče k hlasování ve volbách do Evropského parlament v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky. Pro podání žádosti je nutné prokázat svou totožnost platným občanským průkazem. Po výše uvedeném datu již nebude možné žádost o vydání voličského průkazu přijmout.

 

 

Určování ptáků podle zpěvu: 8. 5. 2014. Sekce ochrany ptáků České společnosti ornitologické zve na 19. ročník akce nazvané Určování ptáků podle zpěvu. Vycházka bude zaměřena na pozorování ptáků a jejich určování v různých biotopech, především podle zpěvu. Doporučena je obuv do „mokrého“ terénu, termoska s teplým nápojem, fotoaparát, dalekohled, popř. klíč k určování ptáků. Sraz před budovou vlakového nádraží, Kopřivnice v 6:00.

 

 

Zástava dechu, oživovací úkony s poskytnutím první pomoci v souvislosti s dopravní nehodou a úkony na místě samotném. Tak přesně tyto věci si budou moci vyzkoušet řidiči na novojičínských silnicích v průběhu měsíce května. Na připravených cvičných figurínách si za asistence profesionálů mohou osvojit základní pravidla a návyky poskytnutí první pomoci. Termín konání této preventivní akce je 9. 5. 2014 v čase od 09:00hod do 13:00, na benzinové čerpací stanici v Libhošti, hlavním tahu silnice z Nového Jičína na Příbor.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. vám oznamuje, že dne 9. května od 11:00 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie U Vodojemu a K Očnímu, dne 14. května od 7:15 – 17:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Květinové č. p. 1414, 1415 a 1417.

 

 

Kopřivnice zve na piknikový happening. Druhou květnovou sobotu si několik desítek měst v České republice připomene Světový den pro fair trade. V Kopřivnici se při této příležitosti uskuteční tzv. Místní férová snídaně – piknikový happening pod širým nebem, jehož cílem je upozornit na podporu fair trade a lokálních produktů. Přidejte se a přijďte v sobotu 10. května mezi 8:30 a 12:00 na společnou snídani v sadu E. Beneše. Světový den pro fair trade se slaví již jedenáctým rokem a připojuje se k němu zhruba sedmdesát zemí světa. Je výzvou k odpovědné spotřebě a spravedlivějšímu způsobu obchodování. Společnou snídaní symbolicky vyjádříte podporu fair trade a regionálním výrobkům od místních producentů. Těšit se můžete na hodinu jógy, ochutnávku fairtradových nápojů či domácích sušenek a chleba z šamotové pece. Na místě si budete moci zakoupit valašské frgály, kozí sýry a další pochutiny od lokálních výrobců.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin.

12. května Mniší – Spružinky.

 

 

Oznamujeme občanům, že od 2. května do 21. května budou v obci Lubina prováděny pracovníky vodáren pravidelné odpočty vodoměrů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice