9. 5. 2014

 

ČEZ Distribuce, a.s. vám oznamuje, že dne 9. května od 11:00 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie U Vodojemu a K Očnímu, dne 14. května od 7:15 – 17:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Květinové č.p. 1414, 1415 a 1417.

 

 

2. ročník festivalu May Day se bude konat v pátek 9. května od 19 hodin. Součástí festivalu, který bude v letošním roce ve znamení undergroundu, bude nejen několik koncertů, ale také divadelní představení. Hlavním hostem večera bude legendární skupina PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE. Bližší informace naleznete na internetových stránkách kulturního domu.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na Místní férovou snídani, která se uskuteční v sobotu 10. května od 8:30 do 12 hodin v sadu Edvarda Beneše. Společná snídaně s ochutnávkami fair trade nápojů či domácího chleba a se cvičením jógy se uskuteční u příležitosti Světového dne pro fair trade. Přidejte se a posnídejte také! Více informací naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

  

Neobvyklý fotbalový turnaj zaplnil v pondělí 5. 5. centrum města –  utkání dvojic se hrálo v netradičních kruhových arénách, Zcela nový projekt zaměřený na školní mládež v průběhu dubna, května a června navštíví 43 měst a obcí České republiky.  Jubilejní desátý turnaj hostila Kopřivnice. Krátké fotbalové duely se hrají ve speciálních kruhových arénách. Netradiční tréninková fotbalová pomůcka pochází z dílny úspěšného německého fotbalového reprezentanta Michaela Rummeniggeho. Do Kopřivnického trunaje se zapojilo 8 škol.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Emila Zátopka

2. ZŠ Alšova

3. ZŠ Milady Horákové

4. ZŠ Závišice

5. ZŠ Lubina

6. ZŠ Štramberk

7. ZŠ sv. Zdislavy

8. ZŠ 17. listopadu

 

 

O Mistrovském titulu 1. ligy staršího dorostu v ročníku 2013/2014 se rozhodne v Kopřivnici. V sobotu dne 10. 5. 2014 v 16:00 hodin se v posledním 22. kole rozhodne kopřivnické hale o mistrovském titulu v soutěži 1. ligy starších dorostenců v ročníku 2013/2014, a to mezi družstvem SSK Talent PLZEŇ a domácí KH KOPŘIVNICE. Dle dosavadních výsledků je SSK Talent PLZEŇ na prvním místě tabulky s počtem bodů 36 a domácí KH KOPŘIVNICE na místě druhém s počtem bodů 35. Po utkáních dorostenců v 18:00 hodin pokračuje házenkářské odpoledne utkáním extraligových mužů a to 8. kolem nástavby 7-12 proti Handball KP BRNO.

 

 

Tuto sobotu od 18:45 hodin bude v kopřivnickém kině završena sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Závěrečným dílem je Popelka (La cenerentola), kterou napsal Giocchino Rossini.  Ve slavném Popelčině příběhu vedle sebe vystoupí dva vynikající rossiniovští pěvci – náročnou titulní roli v MET poprvé ztvární mezzosopranistka Joyce DiDonato a jejím vyvoleným princem se stane jeden z nejlepších světových tenoristů Juan Diego Flórez. Za dirigentský pult se postaví šéfdirigent metropolitní opery Fabio Luisi.

 

 

Sobotní den v Lašské bráně bude věnován historii. V příborském muzeu bude od 9:00 do 13:00 hodin připraven program, podpořený nadací OKD, s názvem Den se starými technologiemi – Využívání přírodních surovin v lidové kultuře Beskyd. Akce přibližuje některé zaniklé rukodělné technologie. Pořad je vhodný nejen pro dospělé návštěvníky, ale také pro rodiny s dětmi, neboť bude možné si vyzkoušet pečení v starodávné hliněné peci, práce na archaickém soustruhu či zpracování choroše na pokrývku hlavu. K vidění bude dále technika tkaní na destičce, vyčesávání vlákna z kopřiv, kroucení provazu, pletení košíků z trávy, rozdělávání ohně křesáním či třením dřeva o dřevo. Seznámíte se také s prastarým typem pružinového soustruhu, poznáte starodávnou výrobu nádob z pařezů a tašek z kůry nebo si zhotovíte lampičku ze šišky a pryskyřice. V doprovodném programu vystoupí valašský gajdoš Petr Sovják.

 

  

Setkání s historií – to je název akce ve Štramberku. Koná se rovněž v sobotu, a to od 18:00 hodin v Amfiteátru pod Starou věží. Připravena je pohádka pro děti i dospělé a dobová hudba Rabussa z Přerova. Těšit se můžete na jedinečné večerní mystické představení s ohňovými efekty v rámci Mezinárodního dne památek a sídel. Akce se koná pouze za příznivého počasí!

 

 

Výstava suvenýrů z cest. Sbor dobrovolných hasičů a osadní výbor v Prchalově pořádá již tradičně ke Svátku matek malou výstavu. Letošním tématem jsou „Suvenýry z cest dalekých i blízkých“. Akce je dvoudenní,  v sobotu i v neděli začíná ve 14:00 hodin. V neděli bude navíc výstava od 15:00 hodin doplněna kulturním programem pro děti i pěveckým vystoupením sester Juřenových. Vstupné dobrovolné!

 

 

Fit rodina se koná v sobotu od 8:30 hodin na kurtech TJ Sokol ve Štramberku (v případě deště v tělocvičně ZŠ Štramberk). Sestavte si svůj dvoučlenný nebo čtyřčlenný rodinný tým z dětí, rodičů, babiček, dědečků, sestřenic, bratranců či partnerů a přijďte si zasoutěžit v jednoduchých sportovních disciplínách a získat titul v kategorii „Fit pár“ nebo „Fit rodina“.

 

 

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, pak nesmíte chybět na Otevírání lanového centra. V sobotu od 13:00 hodin si budete moci v prostorách Areálu zdraví ve skautském centru VANAIVAN v Kopřivnici vyzkoušet 8 vysokých lanových překážek, dynamický skok z 10 metrů nebo desetimetrovou lezeckou stěnu různých obtížností.

 

 

Neděle se pak může stát důležitým milníkem pro všechny tanečníky. Dům dětí a mládeže pořádá taneční soutěž s názvem Kopřivnické mecheche. Jedná se o soutěž pro všechny amatérské taneční skupiny, kolektivy při DDM, SVČ, ZUŠ i ZŠ. Soutěžit se bude na sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice od 10:00 do 16:00 hodin. Přijďte podpořit své favority!

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice