30. 4. 2020

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 29. 4. 2020

Ke dni 29. 4. 2020 je v ORP Kopřivnice 21 potvrzených případů pozitivně testovaných na COVID-19. Potvrzených případů v našem kraji je 987, uzdravené případy 382 z toho v ORP Kopřivnice 6 osob.

Přehled, trend, věkové rozložení atd.(pdf 8.0 MB)

 

Den vítězství si Kopřivnice připomene v netradičním duchu
Kopřivnice si ve středu 6. 5. 2020 připomene významný státní svátek Den vítězství. V souvislosti s prodlouženým nouzovým stavem bude letošní pietní akt v netradičním duchu, bez přítomnosti široké veřejnosti.

 

Rekonstrukce centra města zná svého zhotovitele
Rada města rozhodla o výběru zhotovitele a schválení uzavření smlouvy o dílo na realizaci veřejné zakázky Revitalizace centra města Kopřivnice II. Výběru zhotovitele předcházelo schválení zadávací dokumentace a zahájení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce. „O zadání zakázky na projekt Revitalizace centra města Kopřivnice II rozhodla rada města na svém lednovém zasedání,“ uvedl starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný s tím, že město čekalo, zda se změkčení zadávacích podmínek odrazí na počtu přihlášek do soutěže.

 

Hřiště u kopřivnických základních škol se znovu otevírají

Hřiště u kopřivnických základních škol se opět otevřou návštěvníkům. Od čtvrtka 30. dubna 2020 bude opět možné hřiště za dodržení všech platných nařízení Vlády ČR využít ke sportování.

 

Úřad práce čeká změna úředních hodin
Místní pobočka Úřadu práce upozorňuje občany na změnu úředních hodin s platností od pondělí 4. května 2020.
Z důvodu trvání mimořádných opatření zůstává i nadále omezen režim osobního vstupu na pracoviště úřadu práce v prostorách 3. patra radnice a upřednostněn bezkontaktní styk s využitím telefonu, e-mailu či poštovních služeb. V nezbytných případech je možné se předem objednat. Úřední hodiny jsou nově stanoveny takto:
pondělí – 8:00 – 17:00
středa – 8:00 – 17:00
V rámci dodržení bezpečnostních opatření je pro potřeby klientů i nadále k dispozici schránka pro podání žádostí a potřebných příloh (s uvedením telefonického či e-mailového kontaktu žadatele) a zřízena speciální telefonní linka, která je umístěna před budovou radnice (včetně uvedení kontaktů na příslušné pracovníky jednotlivých agend).

 

Roušky najdou senioři nad 75 let ve svých schránkách

Město Kopřivnice obdrželo od Moravskoslezského kraje jednorázové roušky k distribuci potřebným a rozhodlo se je poskytnou svým občanům ve věku nad 75 let. Od víkendu (25. – 26. dubna) probíhá postupná distribuce roušek do schránek seniorům z Kopřivnice i místních částí – každý senior takto obdrží 10 jednorázových roušek. Roznos zajišťují pracovníci městského úřadu, v místních částech pomáhají také dobrovolníci. V místní části Lubina pro seniory nad 75 let jednorázové roušky a jejich roznos zajistil dobrovolník, kterému tímto město velmi děkuje!

 

Letní provoz sběrného dvora

Od pondělí 11. 5. 2020 zahajuje sběrný dvůr na ulici Pánské klasický letní provoz. 

Provozní doba:
Pondělí – Pátek 8:00 – 18:00
Sobota – 8:00 – 16:00

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice