1. 5. 2020

Svoz bioodpadů připadající na pátek 1. května bude proveden v pondělí 4. května. Jedná se o místní část Vlčovice a Mniší, dále ulice Komenského, Havlíčkova, Jiráskova, Tyršova, Palackého, Pod Stadionem, Husova, Na Pinkavce, Severní, Příborská a Dolní. Prosíme občany, aby včas přistavili své nádoby pro svozovou techniku.

 

Místní pobočka Úřadu práce upozorňuje občany na změnu úředních hodin s platností od pondělí 4. května 2020. Z důvodu trvání mimořádných opatření zůstává i nadále omezen režim osobního vstupu na pracoviště úřadu práce v prostorách 3. patra radnice a upřednostněn bezkontaktní styk s využitím telefonu, e-mailu či poštovních služeb. V nezbytných případech je možné se předem objednat.
Úřední hodiny jsou nově stanoveny takto:
pondělí – 8:00–17:00
středa – 8:00–17:00
V rámci dodržení bezpečnostních opatření je pro potřeby klientů i nadále k dispozici schránka pro podání žádostí a potřebných příloh (s uvedením telefonického či e-mailového kontaktu žadatele) a zřízena speciální telefonní linka, která je umístěna před budovou radnice (včetně uvedení kontaktů na příslušné pracovníky jednotlivých agend).

 

Hřiště u kopřivnických základních škol se opět otevřou návštěvníkům. Od čtvrtka 30. dubna 2020 bude opět možné hřiště za dodržení všech platných nařízení Vlády ČR využít ke sportování. Celkem čtyři hřiště byla uzavřena v souvislosti se zamezením šíření pandemie a uzavřením všech škol. Vedení města v tomto týdnu rozhodlo o otevření areálů hřišť, ovšem za dodržení platných podmínek a nařízení. Hřiště u Základní školy Alšova, ZŠ dr. Milady Horákové, ZŠ Emila Zátopka a ZŠ 17. listopadu budou mít stanovenou otevírací dobu. Přes všední dny je bude možné navštívit v době od 14 do 19 hodin, o víkendu a během svátků pak v době od 9 do 19 hodin. Sociální zařízení zatím musí zůstat z hygienických důvodů uzavřena. Návštěvníci musí mít v areálu krytá ústa a nos v areálu hřišt a musí dodržovat potřebné odstupy a podobně.Návštěvníci budou o pravidlech užívání daného hřiště poučeni prostřednictvím informačních tabulí.

 

Nová zpravodajská platforma CNN Prima News HD zahájila provoz 3. května 2020 v 18:55 hodin. Diváci se mohou těšit na téměř 30 pořadů a 40 hlavních tváří z největšího a nejmodernějšího studia ve střední Evropě a nové online platformy. Tento kanál bude součástí programového balíčku BASIC HD.

 

Památku obětí druhé světové války chce vedení města uctít ve středu 6. května v 16 hodin položením kytice k pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí. „Vzhledem k aktuální situaci letos vypustíme tradiční setkání za přítomnosti široké veřejnosti. K pomníku pouze položíme kytici a necháme u něj vyvěsit státní vlajku,“ vysvětlil starosta města Miroslav Kopečný s tím, že lidé mohou k pomníku během dne donést například svíčku.

 

Město Kopřivnice obdrželo od Moravskoslezského kraje jednorázové roušky k distribuci potřebným a rozhodlo se je poskytnou svým občanům ve věku nad 75 let. Od 25. dubna probíhá postupná distribuce roušek do schránek seniorům z Kopřivnice i místních částí – každý senior takto obdrží 10 jednorázových roušek. Roznos zajišťují pracovníci městského úřadu, v místních částech pomáhají také dobrovolníci.

 

Letní provoz sběrného dvora v Kopřivnici.

Od pondělí 11. května 2020 zahajuje sběrný dvůr na ulici Pánské klasický letní provoz. Provozní doba viz níže:

Pondělí–Pátek 8–18 hodin

Sobota 8–16 hodin.

 

Senioři, kteří nemají přístup k internetu a nejsou zběhlí v nových technologiích, už několik týdnů úspěšně vyhledávají dobrovolnickou pomoc z krajského portálu Spolu to dáme také prostřednictvím telefonní linky, kterou zřídil Moravskoslezský kraj. Ta nově pomůže i lidem, kteří neslyší nebo mají potíže se sluchem, a cizincům.

Stačí, aby neslyšící, může to být i cizinec, na webové stránce Moravskoslezského kraje kliknul na odkaz https://koronavirus.msk.cz/telefony.html. Zadá tam své telefonní číslo a vyčká na zpětné zavolání z centra online komunikace pro neslyšící, které ho automaticky propojí s dobrovolnickou telefonní linkou krajského úřadu. Hlas neslyšícího klienta je klasicky přes telefon přenášen pracovnicím úřadu, které linku obsluhují, a jejich hlas je simultánně přepisován profesionálním přepisovatelem. Přepisovaný text je v reálném čase zobrazován na webové stránce a neslyšící si ho může přečíst.

Telefonní linka dobrovolnické pomoci MSK: 595 622 595

Informace na: https://koronavirus.msk.cz/telefony.html

Provozní doba infolinky:
Denně od 8:00 (od 9:00 hod. funguje služba s online přepisem) do 18:00 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice