30. 5. 2016

 

SmVaK, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sportovní ve středu 1. června od 8:00 – 14:00 hodin.

 

SOUTĚŽ KTK o 5 x 2 vstupenky na koncert Michala Davida na koupališti v Kozlovicích v sobotu dne 11. 6. 2016.

Soutěžní otázka: jak zní rodné jméno Michala Davida?

Odpověď: možnost B – Michal David je rodným jménem Vladimír Štancl

Vstupenky získávají:

  1. Eliška Hanzelková
  2. Lukáš Jalůvka
  3. Zdeněk Šostek
  4. Lada Rozsypálková
  5. Pavlína Máchová

 

Ceny jsou připraveny k převzetí v redakci TV KTK, v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152 do 10. června 2016.

Info: 595 179 140 nebo studio@ktk.cz

 

Nejen jako famózního sportovce, který Československu přinesl první zlatou medaili ze zimních olympijských her, ale také jako obyčejného člověka představuje Jiřího Rašku výstava, jež ve čtvrtek začala v muzeu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Výstava, která je od čtvrtku 26. května k vidění ve frenštátském muzeu, je unikátní z mnoha důvodů: řadu exponátů získalo muzeum z pozůstalosti Jiřího Rašky, některé zapůjčila jeho rodina. Jinde k vidění dosud nebyly a nejsou. Ve Frenštátě pod Radhoštěm se Jiří Raška narodil a prožil zde i celý svůj život. Nyní si město připomíná jednoho ze svých nejslavnějších rodáků velkou výstavou při příležitosti 75. výročí od jeho narození.

 

Větřkovická nádrž trpí dlouhodobým nedostatkem srážek a její hladina klesá, aktuální stav vody je cca jeden a půl metru nad minimem.

 

Skupina dobrovolníků z různých zemí světa přijede v sobotu 4. června na chatu Prašivá v Beskydech (obec Vyšní Lhoty), aby pomohla s probíhající rekonstrukcí historické turistické chaty. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, na chatě Prašivá pořádá INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) vůbec poprvé. V různých krajích jich letos proběhne pod hlavičkou INEX-SDA celkem 36.

 

Blíží se sezóna koupání. Jako první v regionu otevřel své brány aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm ve středu 25. května. Letní aquapark Olešná ve Frýdku-Místku se otevírá v sobotu 28. Května stejně jako koupaliště Příbor Ricco. Koupaliště Sluníčko na Ostravici zahájí provoz 4. června, a to v rámci akce Den dětí pod Lysou horou. Koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí by první návštěvníky mělo přivítat v polovině června, Kopřivnice má v plánu otevřít první červnový týden.  

 

V sobotu 21. května 2016 se po více jak osmi měsících rozjela lanová dráha v areálu skokanských můstků Jiřího Rašky na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V rámci opravy lanové dráhy byly provedeny nátěry sloupů, dolní a horní stanice, repas sedaček a kompletně vyměněny elektrické části lanovky. Majitelem a provozovatelem lanové dráhy je Tělovýchovná jednota Frenštát pod Radhoštěm. Lanovka bude prioritně sloužit skokanům pro jejich činnost, především v době jejich tréninků a závodů. Provoz lanovky pro veřejnost bude po dobu pěti měsíců v roce, v období květen – srpen a také při městských akcích konaných na Horečkách.

 

Jedno z nejtradičnějších míst v Beskydech ožívá. V Trojanovicích otevřeli restauraci Rekovice, na jejímž řešení se podílel známý architekt Kamil Mrva a architektka Romana Mališ Bíková. Jako jednu z mála v České republice ji bude provozovat obec. Rekovice nabídnou tradiční valašskou a českou kuchyni, pokrmy ze surovin od místních farmářů i výborné pivo. Za pípou budou v Rekovicích zkušení výčepní v čele s Nikol Bahrovou, která je nositelkou titulu „Paní výčepní“ a účastnicí soutěže Master Bartender.

 

V úterý 31. 5. 2016 u příležitosti slavnostního otevření nového podniku TATRA DEFENCE VEHICLE navštíví Kopřivnici předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka.

 

Hlasujte i vy v anketě o příležitostech města. Podobně jako v předchozích letech, i letošní červen bude v Kopřivnici ve znamení celoměstské ankety. Z veřejné diskuze Zdravého města vzešlo takzvaných 10P, tedy příležitostí pro další rozvoj města Kopřivnice. Celoměstská anketa ověří, zda se účastníci diskuze trefili do vkusu ostatních obyvatel města či nikoliv. K výběru je všech patnáct návrhů. Formulář má navíc další 2 pole: pro vlastní návrh a pro návrh na budoucí využití bývalého areálu hřiště házené na ulici Čs. Armády. Anketní lístky jsou v současné době k dispozici na několika místech, a to na Informacích ve vestibulu radnice, v městské knihovně nebo v Kopřivnických novinách. Anketu lze do 30. června vyplnit také na internetových stránkách goo.gl/forms/6SoPxCrTg4GidBu33

  

Projekt „Navrhni svoji Tatru a staň se Tatrovákem“ už zná vítěze.  Jeho smyslem je podporovat technické vzdělávání a přispět k rozvoji českého průmyslu. Slavnostní vyhlášení výsledků 1. ročníku se uskutečnilo v úterý 24. 5. 2016 od 16 hodin v prezentačním pavilonu na zkušebním polygonu TATRA TRUCKS. Úkolem všech soutěžících bylo navrhnout podle svých představ budoucí výrobek společnosti TATRA TRUCKS v kategorii těžkých či středně těžkých nákladních automobilů, který by se mohl na trhu uplatnit po roce 2020. Projekt automobilka zahájila v prosinci loňského roku. Návrhy bylo možno zaslat do konce března. Poté bylo vybráno 12 prací k finální prezentaci.

V kategorii studentů středních škol porotu nejvíce zaujal projekt Milana Láníka, který sestavil reálný model s názvem Tatra Mirage. Ze studentů vysokých škol svůj projekt nejlépe obhájil Lukáš Mička se svým konstrukčním technickým a designovým návrhem vozidla Tatra. V kategorii absolventů vysokých škol si nejlépe vedl Jan Kubačka s projektem Tatra ∞. Z řad veřejnosti zvítězil projekt TATRATRAIN Miloslava Chlana.

 

Průmyslová škola v Kopřivnici v těchto dnech žije maturitami. 2. května začaly zkoušky dospělosti v celé republice státními maturitními zkouškami, v pondělí 16. května poprvé zasedla maturitní komise k ústním zkouškám profilové části. Poslední maturanti pak před zkušební komisi předstoupí 26. května. V současnosti má škola celkem 652 žáků a studentů. Celkem letos ke zkoušce dospělosti nastoupí 84 žáků oboru Strojírenství, Technické lyceum, Mechanik seřizovač, Autotronik a Provozní technika.  Praktická část maturitních zkoušek tříd na SOU začala již 18. dubna.  Výsledky letošních státních maturit budou známy na konci května.

 

Moravskoslezský kraj a Tatra Trucks, a.s. plánují v našem městě vybudování nového Technického muzea automobilů. Mělo by vzniknout rekonstrukcí starého nevyužívaného průmyslového objektu v areálu automobilky. Krajské zastupitelstvo schválilo na svém 19. zasedání 21. dubna přípravu projektu s předpokládanými náklady 123 mil. Kč. Projekt je připravován v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a pokud na podzim kraj dostane evropskou dotaci, mělo by být nové muzeum otevřeno do roku 2019. Objekt bude darován do vlastnictví kraje a o sbírky se bude starat nová pobočka krajského Muzea Novojičínska. Sbírky budou kraji vypůjčeny bezplatně s podmínkou, že se kraj zaváže o sbírky řádně starat a příjem z nájmu bude využíván na obnovu sbírek a budovy.

 

Společnost Röchling úspěšně dokončila rozšiřování svého závodu v Kopřivnici. Nové prostory a sklady byly slavnostně otevřeny v úterý 24. května za účasti vedení firmy, zaměstnanců, zákazníků a dalších hostů. Investiční náklady na rozšíření a renovaci závodu dosáhly celkem 8 mil. EUR. 

 

Festival Šostýnská Venuše se konala letos venku. Krásné počasí přitáhlo téměř 500 diváků, kterým se předvedlo 130 vystupujících v 24 vystoupeních. Vystupující přijeli z Ostravy, Frýdku Místku, Nového Jičína, Kopřivnice a nové choreografie představili i skupiny Farridah, Ženšen a Amirah. Vrcholem programu bylo jednak vystoupení mistrů ČR v akrobacii na trampolíně, a dále letošní taneční hvězda, kterou byla skvělá tanečnice, lektorka a choreografka Eglal z Prahy. V neděli na Venuši navázala radostná novinka – TS Farridah, její skupina Ženšen, v neděli vyhrála druhé místo v kategorii dospělých v celostátním kole soutěže Světlo orientu v Uherském Ostrohu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice