27. 5. 2016

 

V úterý 31. 5. 2016 u příležitosti slavnostního otevření nového podniku TATRA DEFENCE VEHICLE navštíví Kopřivnici předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Lubina – Větřkovice (mimo trafostanice Favea, ADS, vodárna), dále v  části ulic 1. května, Československé armády, Dělnická, Mírová, Na Luhách a to dne 31. května od 7:30 – 15:00 hodin. Další odstávka elektrické energie bude v celé obci Mniší a Vlčovice dne 2. června od 7:30 – 18:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic 1. května, Československé armády, Dělnické, Mírové, Na Luhách dne 31. května od 7:30 – 15:00 hodin. Další odstávka proběhne v části ulic Na Vápenkách, Horečkova a Janáčkova dne 10. června od 7:30 – 11:00 hodin.

 

Radnice spustila 19. 5. 2016 první letošní aukci nevyužitého majetku města. V nabídce je nejen starší výpočetní technika, nábytek či elektronika, ale také například starý hasičský automobil či akordeon. Město Kopřivnice se v aukcích zhruba dvakrát do roka zbavuje nevyužívaného majetku. V nabídce jsou klasické věci jako počítače, monitory, staré psací stroje, elektronika, nábytek, starý hasičský vůz, domácí vysílačky nebo třeba varhany a akordeon. Aukce je dostupná na stránkách města Kopřivnice na adrese www.koprivnice.cz. Dražba věcí bude trvat jedenáct dní, konkrétně do pondělí 30. května do 15 hodin.

 

Veselou olympiádu jako Oficiální rozloučení se školním rokem 2015/2016 připravuje na pátek 27. 5. 2016 MC Klokan.

 

Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo podpořit provozovny a restaurační zařízení, která chrání své hosty před vlivy pasivního kouření. Na konci května se budou opět rozdávat certifikáty s označením Nekuřácká provozovna. Označováním nekuřáckých provozoven chce kopřivnická radnice motivovat provozovatele místních restauračních zařízení k tomu, aby se snažili o zajištění zdravého prostředí pro hosty. Majitelé certifikátu navíc každý rok získávají možnost bezplatné prezentace na webových stránkách města. O certifikáty je v Kopřivnici zájem. Zatímco v prvním roce ho získalo třináct podniků, v loňském roce jich bylo již patnáct. Certifikáty, které jsou vylepovány na vstupní dveře, mají roční platnost a jsou rozdávány u příležitosti Světového dne bez tabáku, což je 31. května. Všechny nominované podniky prověří hodnotitelský tým, který dohlédne na to, zda a jak jsou splněny podmínky získání certifikátů. Podmínkou pro získání nejnižší kategorie certifikátu (1 hvězda) je minimálně samostatná místnost určená výhradně nekuřákům po celou dobu provozu. Vyšší kategorie (2 hvězdy) je určena plně nekuřáckým podnikům a nejvyšší kategorií (3 hvězdy) se mohou chlubit provozovny s bezbariérovým vstupem nebo zařízení splňující hledisko služeb přátelských rodině, tedy zařízení s dětským koutkem, přebalovacím pultem apod. Dodržování stanovených podmínek bude kontrolovat hodnotitelský tým.

 

V sobotu 28. 5. se v katolickém domě koná další Bleší trh. Prodávat a nakupovat je možno od 9-16 hod. Na blešáku bude opět k dispozici inzertní nástěnka na prodej nadměrných věcí. Inzerát si můžete připravit doma (včetně fotky), nebo si na sále u kasy vyplnit inzertní lístek, a ten vyvěsit.

 

KÁCENÍ MÁJE SPOJENÉ S OSLAVOU DĚTSKÉHO DNE. Město Příbor pořádá v sobotu 28. května již tradiční Kácení Máje spojené s oslavou Dne dětí. Akce se koná na hřišti v Klokočově od 13.00 hodin. Děti se mohou těšit na soutěže, skákací hrad, přetahování lanem či malování na obličej. K vidění budou také policejní a hasičské vozy. Zajištěno bude také občerstvení v podobě piva, guláše, palačinek a párků v rohlíku. Vstupné dobrovolné.

 

MÁJOVÝ BADMINTONOVÝ TURNAJ. Parta badmintonových nadšenců z Kozlovic a Hukvald zve všechny na Májový badmintonový turnaj ve smíšené čtyřhře, který se uskuteční v sobotu 28. května od 8.00 do 13.00 hodin ve sportovně rekreačním centru v Kozlovicích. Prezentace začne v 7.45 hodin. Přihlášky do turnaje zasílejte na e-mail slavek.koval@seznam.cz. Více informací na telefonním čísle 737 169 666.

 

Příborští skauti srdečně zvou všechny děti bez rozdílu věku v neděli 29. května od 14.00 do 17.00 hodin na Pohádkový les, kde budou připraveny netradiční zábavné úkoly na trase kolem řeky Lubiny s odměnou v cíli. Trasa je vhodná pro děti od 2 let i s kočárky. V případě deštivého počasí proběhne akce v prostorách skautské budovy (městský park).

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice