25. 5. 2016

 

SmVaK, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Štramberské, Pabla Nerudy, Skupově, Hřbitovní, Haškově a Jilemnického ve čtvrtek 26. května od 8:00 – 14:00 hodin. V oblastech odstávky bude přistavena cisterna.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic 1. května, Československé armády, Dělnické, Mírové, Na Luhách dne 31. května od 7:30 – 15:00 hodin. Další odstávka proběhne v části ulic Na Vápenkách, Horečkova a Janáčkova dne 10. června od 7:30 – 11:00 hodin.

 

Ve středu 25. května 2016 v 17.30 hodin se v kině v KDK koná JARNÍ KONCERT KLASICKÉ A POPULÁRNÍ HUDBY. Představí se sólisté, vokální a nástrojové skupiny První soukromé základní umělecké školy MIS music o. p. s.

 

Příspěvková organizace Mateřských škol Kopřivnice zve rodiče a děti na zábavné odpoledne „ Hrajeme si a pomáháme. Akce se za příznivého počasí uskuteční ve čtvrtek 26. května od 14:30 hodin v prostorách mateřské školy I. Šustaly. V cíli zábavného odpoledne, které se odehraje na zahradě MŠ Záhumenní, čekají na všechny účastníky odměny, autogramiáda s Josefem Zimovčákem a další aktivity. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

Festival Šostýnská Venuše se konala letos venku. Krásné počasí přitáhlo téměř 500 diváků, kterým se předvedlo 130 vystupujících v 24 vystoupeních. Vystupující přijeli z Ostravy, Frýdku Místku, Nového Jičína, Kopřivnice a nové choreografie představili i skupiny Farridah, Ženšen a Amirah. Vrcholem programu bylo jednak vystoupení mistrů ČR v akrobacii na trampolíně, a dále letošní taneční hvězda, kterou byla skvělá tanečnice, lektorka a choreografka Eglal z Prahy. V neděli na Venuši navázala radostná novinka – TS Farridah, její skupina Ženšen, v neděli vyhrála druhé místo v kategorii dospělých v celostátním kole soutěže Světlo orientu v Uherském Ostrohu.

 

Moravskoslezský kraj a Tatra Trucks, a.s. plánují v Kopřivnici vznik nového Technického muzea automobilů v areálu společnosti, krajské zastupitelstvo schválilo přípravu projektu s předpokládanými náklady projektu 123 mil. Kč, pokud na podzim kraj dostane evropskou dotaci, mohlo by nové muzeum být otevřeno do roku 2019.

 

V sobotu 28. 5. se v katolickém domě koná další Bleší trh. Prodávat a nakupovat je možno od 9-16 hod. Na blešáku bude opět k dispozici inzertní nástěnka na prodej nadměrných věcí. Inzerát si můžete připravit doma (včetně fotky), nebo si na sále u kasy vyplnit inzertní lístek, a ten vyvěsit.

 

KARNEVAL aneb v Kopřivnici jako v Riu v pátek 10. 6. 2016, v centru města. Zábavné= odpoledne s ukázkami tance tanečních uskupení bez rozdílu věku, jenž mají zájem o prezentaci. Od 15.00. Vstupné dobrovolné – bude předáno malé tanečnici na vozíčku Karolínce Dejové.

 

Známý český zpěvák a hitmaker Michal David se poprvé představí v červnu v Kozlovicích! Koncert s doprovodnou kapelou proběhne pod širým nebem v areálu Restaurace na Koupališti. Během koncertu zazní největší a nejoblíbenější hity v nových discoúpravách, nebudou chybět ani lovesongy. Před i po koncertě vás roztančí Dj Lumír Mořkovský! Areál bude otevřen od 18: 00. Během koncertu opět proběhne sbírka na malou Karolínku.

Vstupenky můžete získat v soutěži s KTK, hrajeme o 5 dvojic  lístků,  a do slosování budou zařazeni všichni, kteří správně odpoví na otázku, která zní: Jaké je rodné jméno Michala Davida?

 

A / František Moravec

B / Vladimír Štancl

C / Josef Faltýnek

 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď  A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 25. 5. 2016 ve 12:00.

 

Radnice spustila 19. 5. 2016 první letošní aukci nevyužitého majetku města. V nabídce je nejen starší výpočetní technika, nábytek či elektronika, ale také například starý hasičský automobil či akordeon. Město Kopřivnice se v aukcích zhruba dvakrát do roka zbavuje nevyužívaného majetku. V nabídce jsou klasické věci jako počítače, monitory, staré psací stroje, elektronika, nábytek, starý hasičský vůz, domácí vysílačky nebo třeba varhany a akordeon. Aukce je dostupná na stránkách města Kopřivnice na adrese www.koprivnice.cz. Dražba věcí bude trvat jedenáct dní, konkrétně do pondělí 30. května do 15 hodin.

 

Do města automobilů zavítá vojenský umělecký soubor Ondráš. Stovka umělců do Kopřivnice přiveze představení Příběh zbojníka. Zřizovatelem vojenského uměleckého souboru Ondráš je Ministerstvo obrany České republiky. V Kopřivnici se vojenský umělecký soubor Ondráš divákům představí ve čtvrtek 26. května. V 19 hodin vystoupí v Kulturním domě Kopřivnice se svým nejnovějším celosouborovým představením Příběh zbojníka, dojemným příběhem o lásce odvaze i falešném přátelství. Příprava lidového tanečního divadla proběhla pod taktovkou režiséra Martina Packa, který pro Ondráš v minulosti režíroval úspěšné pořady Čertovinky či Rande naslepo. Příběh zbojníka v sobě elegantním způsobem spojuje lidové tradice, uměleckou tvorbu a profesionální taneční i hudební výkony.

 

Veselá olympiádu jako Oficiální rozloučení se školním rokem 2015/2016 připravuje na pátek 27. 5. 2016 MC Klokan.

 

Máte- li rádi historická vozidla, nenechte si ujít výstava historických vozidel Veteran Rallye Ostrava 2016, která letos má svůj cíl na parkovišti před Kulturním centrem ve Frýdlantu nad Ostravicí.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice