23. 5. 2016

 

Moravskoslezský kraj a Tatra Trucks, a.s. plánují v Kopřivnici vznik nového Technického muzea automobilů v areálu společnosti, krajské zastupitelstvo schválilo přípravu projektu s předpokládanými náklady projektu 123 mil. Kč, pokud na podzim kraj dostane evropskou dotaci, mohlo by nové muzeum být otevřeno do roku 2019.

 

Tento týden přinese Kopřivnický magazín informace o připravovaných změnách v KTK. Novinky se dozvíte v besedě, kdy hostem ve studiu bude jednatel KTK Jan Bittner.  Připravujeme informace o  nových  programech,dále se dozvíte, jak se klientů KTK dotknou plánované změny v pozemním vysílání, probereme aktuality k moderní TV, jak to bude vypadat s rozšiřováním optické sítě v následujícím období a zmíníme také změnu poplatku, který bude zvýšen od srpna a dotkne se jak základní tak rozšířené nabídky. Kdo chcete mít přehled o plánovaných změnách, nenechte si ujít vydání Kopřivnického magazínu s premierou 27. 5. 2016.

 

Známý český zpěvák a hitmaker Michal David se poprvé představí v červnu v Kozlovicích! Koncert s doprovodnou kapelou proběhne pod širým nebem v areálu Restaurace na Koupališti. Během koncertu zazní největší a nejoblíbenější hity v nových discoúpravách, nebudou chybět ani lovesongy. Před i po koncertě vás roztančí Dj Lumír Mořkovský! Areál bude otevřen od 18: 00. Během koncertu opět proběhne sbírka na malou Karolínku.

Vstupenky můžete získat v soutěži s KTK, hrajeme o 5 dvojic  lístků,  a do slosování budou zařazeni všichni, kteří správně odpoví na otázku, která zní: Jaké je rodné jméno Michala Davida?

 

A / František Moravec

B / Vladimír Štancl

C / Josef Faltýnek

 

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď  A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 25. 5. 2016 ve 12:00.

 

Děti si poprvé mohou zajít na loutkové představení ve štramberku v Jaroňkově útulně. Vodnická pohádka je na programu v úterý 24. 5. 2016

 

Cestopisnou besedu připravuje čajovna Mandala, v úterý 24. 5. 2016, na téma: Rwanda: Země tisíců kopců. Přednáší Jan Macháček.

 

Pohádkový les ve středu 25. 5. 2016 pro nejmenší se koná  v lesíku na „Závišických pasekách“. Sraz je u ZŠ 17. listopadu. 

 

Šili jsme panenky pro UNICEF – dobročinná výstava – čtvrtek 2. 6. 2016 až úterý 30. 8. 2016.Výstava panenek, které pro projekt Adoptuj panenku – zachráníš dítě ušili účastníci akce Šijeme panenky pro UNICEF v dubnu v čítárně naší knihovny a v Domě dětí a mládeže Kopřivnice. Vybranou panenku si můžete na místě rovnou zakoupit, veškerý výtěžek z prodeje bude na konci akce věnován organizaci UNICEF na základní očkovaní dětí v rozvojových zemích. Slavnostní zahájení ve středu 1. června v době 9:00 – 12:00!

 

Více než 13.000 dobrovolníků ve žlutých tričkách  11. května po celé republice  nabízelo  tradiční žluté kytičky, tentokrát ozdobené růžovou stužkou, za symbolickou dvacetikorunu, na podporu sbírky Český den proti rakovině. Hlavní téma letošního 20. ročníku bylo rakovina prsu. V Kopřivnici sbírku zajišťovali pionýři a skauti. Ti rozdali 750 kytiček a vybrali 20.431,- a 1 euro. Pionýři nastoupili téměř v plném počtu, do ulic se jich vypravilo téměř 30, rozdali 1223 kytiček a získali 25 886,-Kč.

 

Na koupališti se již pomalu otevírají kohoutky s vodou, a probíhá příprava areálu na novou koupací sezonu. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční systém, letos nejsou v plánu žádné změny, bohužel se nenašly ani finanční prostředky na inovaci. Pracovní předpoklad je otevření koupaliště na první červnový víkend, ale vše závisí na počasí. Aktuální informaci o provozu koupaliště najdete na stránkách města.

 

Bez práce bylo v dubnu nejméně lidí od roku 2009. Na Novojičínsku v evidencích ubylo téměř pět set lidí a míra nezaměstnanosti klesla na 4,5 procenta. Novojičínsko má již dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v celém MS kraji, kde ke konci dubna poklesl počet evidovaných uchazečů o zaměstnání na 67  576. Zároveň se rovněž snížil i podíl nezaměstnaných osob na hodnotu 7,9 %. Novojičínsko má 4953 lidí bez práce, a míra nezaměstnanosti na Novojičínsku činí 4,49%. Kopřivnicko eviduje 1373 lidí bez práce, což je o 70 méně než v březnu. Míra nezam  se snížila o 3 desetiny procentního bodu na 4,56. Nově bylo zaevidováno 140 lidí. K dispozici je 586 pracovních míst.

 

Městská knihovna vydala almanach dětských prací Taková normální rodinka, v rámci Týdne rodiny byla otevřena i výstava na stejné téma a ve středu 11. Května byli oceněni autoři vybraných prací. Letos byl zájem škol i dětí výrazně nadprůměrný, do výtvarné a literární tvorby na téma Taková normální rodinka se zapojily tři základní školy ( 17. listopadu, sv. Zdislavy a dr. M. Horákové). Celkem se sešlo okolo 100 příspěvků, takže bylo z čeho vybírat. Porota vybírala s přihlédnutím k věku dětí podle výtvarné a literární kvality 47 prací, ty jsou zahrnuty v letošním almanachu. Všechny práce jsou k nahlédnutí v čítárně městské knihovny do konce května.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice