20. 5. 2016

 

Pro všechny, na které se nedostaly vstupenky na koncert J. Nohavici v sobotu 14. 5. 2016 v mottě hradu Hukvaldy, je připravena náhrada – další koncert Jarka Nohavici se připravuje v letním amfiteátru v hukvaldské oboře 12. 8. 2016.

 

Na internetu právě odstartovala nová inovativní kampaň FOOD RESTART. Zároveň s ní byla spuštěna výzva ke změně stravování dětí nejen ve školách a školkách.  Kampaň si bere na mušku stávající systém stravování, který je obvyklý v rodinách, ve školkách, ve školách. Kampaň nabídne semináře, workshopy, diskuse a online materiály k těmto tématům. Už nyní je na webu Foodrestart spuštěn průzkum názorů. První setkání Foodrestartu se chystá na pátek 20. 5. 2016, od 17 – 19 hod v KDK, v kavárně vedle kina. Hlavním tématem budou jídelníčky ve školkách, praktické zkušenosti a vše, co s tím souvisí.

 

Během květnových týdnů budou mít všichni zájemci o stavební techniku jedinečnou možnost navštívit v rámci nové společné akce „Off Road Show“ prezentaci strojů CATERPILLAR a nákladních vozidel TATRA. Ukázka práce kolových a pásových rýpadel a minirýpadel, rýpadlo-nakladačů a dozerů značky CAT® v součinnosti s vozidly TATRA PHOENIX Euro 6, se uskuteční ve dnech 20. – 21. 5. v pískovně v Ledčicích v okrese Mělník a ve dnech 26. – 27. 5. v pískovně v Hrušovanech u Brna. Zajímavá prezentace strojů CAT® bude doplněna jízdními ukázkami vozidel TATRA PHOENIX a návštěvníci si budou moci vozidla TATRA samozřejmě také vyzkoušet.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Lubina – Větřkovice (mimo trafostanice Favea, ADS, vodárna), dále v  části ulic 1. května, Československé armády, Dělnická, Mírová, Na Luhách a to dne 31. května od 7:30 – 15:00 hodin. Další odstávka elektrické energie bude v celé obci Mniší a Vlčovice dne 2. června od 7:30 – 18:00 hodin.

 

Radnice spustila 19. 5. 2016 první letošní aukci nevyužitého majetku města. V nabídce je nejen starší výpočetní technika, nábytek či elektronika, ale také například starý hasičský automobil či akordeon. Město Kopřivnice se v aukcích zhruba dvakrát do roka zbavuje nevyužívaného majetku. V nabídce jsou klasické věci jako počítače, monitory, staré psací stroje, elektronika, nábytek, starý hasičský vůz, domácí vysílačky nebo třeba varhany a akordeon. Aukce je dostupná na stránkách města Kopřivnice na adrese www.koprivnice.cz. Dražba věcí bude trvat jedenáct dní, konkrétně do pondělí 30. května do 15 hodin.

 

Strašidelná kopřivnická Bedna. Pro všechny fanoušky divadla je připravena na pátek 20. a sobotu 21. 5. nepostupová přehlídka studentského divadla. Místem konání bude DDM Kopřivnice a čajovna Mandala. Během celé přehlídky bude probíhat hlasování diváků, kteří zvolí jim nejsympatičtější divadelní soubor. Na závěr přehlídky budou sečteny všechny hlasy a vyhlásí se nejúspěšnější představení a zajímavou cenu může získat i největší „úlet“ Bedny. Více informací na www.ddmkoprivnice.cz

 

TOTObandCZ (bývalý název kapely byl NOTOTO) v pátek 20. 5. od 20:00 hodin zahraje v klubu Robinson v Kopřivnici. Repertoár kapely má trvání cca dvou hodin a na koncertě uslyšíte hity jako Rosanna, Africa,Pamela,Georgy Porgy nebo Hold The Line a spoustu dalších…

 

Na 9. ročník festivalu Šostýnská Venuše, který se uskuteční v sobotu 21. 5., Vás zve taneční skupina Farridah za podpory města Kopřivnice. Festival se bude konat od 15.00 hodin v areálu letního koupaliště a kromě tanečních vystoupení se diváci mohou těšit také na bohatý doprovodný program v podobě ukázky agility, malování mandal, výklad karet apod. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá do prostor Kulturního domu Kopřivnice.

 

Všem milovníkům dobrého jídla doporučujeme navštívit v sobotu 21. 5. Sad Dr. E. Beneše, protože právě zde bude od 10. 00 hodin probíhat Restaurant Day. Právě v tento den si zde můžete otevřít svou vlastní jednodenní restauraci nebo se můžete zastavit na ochutnávku kulinářských specialit ostatních.

 

Dvacátá Štramberská muzejní noc. V pátek 20. 5. od 17.00 hodin Vás Město Štramberk, Muzeum Zdeňka Buriana, Městská galerie (Městské informační centrum), Hrad Štramberk – Štramberská Trúba, Amfiteátr Pod starou věží, Skupina historického šermu Allegros, Divadelní spolky, Dům dětí a mládeže – pobočka Štramberk srdečně zvou na IV. Štramberskou muzejní noc. Můžete se těšit na bohatý doprovodný program v podobě výstavy obrazů, promítání filmů, noční výstupy na Trúbu, šermířské souboje a mnoho dalšího.

 

Město Příbor a Technické služby města Příbora Vás srdečně zvou na Farmářské trhy 2016, které se uskuteční v pátek 20. 5. od 08.00 do 16.00 hodin na Náměstí Sigmunda Freuda. Zastavte se ochutnat či nakoupit domácí zavařeniny, včelí produkty valašské frgály nebo domácí rybízové víno od místních výrobců.

 

Závišický pedál. Pro všechny sportovně založené jedince je na sobotu 21. 5. připravena v blízkých Závišicích polo-orientační cyklovyjížďka Závišický pedál. Prezentace účastníků bude probíhat na zahrádce Pohostinství u Kremlů od 9:00 hodin. Připraveno je několik tras v rozmezí od 15 do 67 kilometrů a na své si přijdou jak cyklisté na silničních, tak i na horských kolech. Startovat se bude průběžně od 9:00 až do 13:00 hodin. Bude připraveno také bohaté občerstvení v podobě grilovaných specialit a domácích koláčků. Více informací a mapky s vyznačenými trasami naleznete na stránkách www.zavisice.cz.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice