18. 5. 2016

 

SmVaK, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Štramberské č.p. 378 a 189 ve čtvrtek 19. května od 8:00 – 14:00 hodin. Zároveň žádají občany, aby v průběhu termínu přerušení dodávky vody, po kterou probíhá odstraňování poruchy, neodebírali vodu z vodovodní sítě. Vlivem manipulací na vodovodní síti se mohou vyskytnout krátkodobě zhoršené senzorické vlastnosti vody.

 

Počet lidí žijících v Kopřivnici na ulici během pěti let poklesl zhruba o třetinu.

 

Taneční festival Šostýnská Venuše 2016. Letos čeká diváky nejen bohatý taneční program (27 tanečních i netanečních vystoupení), ale také v doprovodném programu se můžou těšit na aktivity pro děti i dospělé – stezku bosou nohou, pískované obrázky, malování mandal, malování na obličej a malování henou a další překvapení. Pro mlsné jazýčky tu bude kávička z Kofikola, čajíky z Mandaly, míchané koktejly od Barmanů atd. Akce se bude odehrávat na koupališti, v případě deště v KDK (informace o místě konání bude od brzkého rána na našich stránkách a facebooku).

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Lubina – Větřkovice (mimo trafostanice Favea, ADS, vodárna), dále v  části ulic 1. května, Československé armády, Dělnická, Mírová, Na Luhách a to dne 31. května od 7:30 – 15:00 hodin. Další odstávka elektrické energie bude v celé obci Mniší a Vlčovice dne 2. června od 7:30 – 18:00 hodin.

 

Kopřivnicí obchází stín zločinu! A STOPA nás vede přímo do Lašského muzea. Právě zde se zločin odehrál, bude zde vyšetřován a s Vaší pomocí i objasněn. Cesta k vyřešení případu a odhalení pachatele však nebude snadná. Ovšem jako moderní kriminalisté se budete moci spolehnout na pomoc moderních vyšetřovacích metod a postupů – daktyloskopie, trasologie, využít budete moci toxikologickou analýzu či analýzu vláken, pomůže Vám biologická laboratoř i pitevna. Jako vyšetřovatelé mezinárodního věhlasu se během vyšetřování seznámíte také s důležitými mezníky v dějinách kriminalistiky a mnoha dalšími užitečnými informacemi. V pozadí kriminálního činu stojí, jak se zdá, několik mocných organizací. V první řadě je to brněnské Mendelovo muzeum, které vše zorganizovalo a připravilo. Důležitou pomoc mu však poskytovali i další – Ústav soudního lékařství v Brně, Muzeum Policie i samotná Policie České republiky, včetně jejího novojičínského a kopřivnického oddělení. Místem činu je Lašské muzeum v Kopřivnici. První příležitost odhalit zločin, se Vám naskytne ve čtvrtek 19. května v 17 hodin přímo na místě činu. Vyšetřování pak bude probíhat až do neděle 24. července. Pokud se nám nepodaří odhalit pachatele do této doby, hrozí, že nám nadřízené orgány případ odeberou a inspekce na nás nenechá nit suchou. Žádáme proto všechny agenty, vyšetřovatele, kriminalisty, policisty, četníky a detektivy, aby se v nejkratším možném termínu hlásili na místě činu a pomohli nám shromáždit každou STOPU, odhalit pachatele a zachránit tak reputaci Lašského muzea.

 

Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo podpořit provozovny a restaurační zařízení, která chrání své hosty před vlivy pasivního kouření. Na konci května se budou opět rozdávat certifikáty s označením Nekuřácká provozovna. Označováním nekuřáckých provozoven chce kopřivnická radnice motivovat provozovatele místních restauračních zařízení k tomu, aby se snažili o zajištění zdravého prostředí pro hosty. Majitelé certifikátu navíc každý rok získávají možnost bezplatné prezentace na webových stránkách města. O certifikáty je v Kopřivnici zájem. Zatímco v prvním roce ho získalo třináct podniků, v loňském roce jich bylo již patnáct. Certifikáty, které jsou vylepovány na vstupní dveře, mají roční platnost a jsou rozdávány u příležitosti Světového dne bez tabáku, což je 31. května. Všechny nominované podniky prověří hodnotitelský tým, který dohlédne na to, zda a jak jsou splněny podmínky získání certifikátů. Podmínkou pro získání nejnižší kategorie certifikátu (1 hvězda) je minimálně samostatná místnost určená výhradně nekuřákům po celou dobu provozu. Vyšší kategorie (2 hvězdy) je určena plně nekuřáckým podnikům a nejvyšší kategorií (3 hvězdy) se mohou chlubit provozovny s bezbariérovým vstupem nebo zařízení splňující hledisko služeb přátelských rodině, tedy zařízení s dětským koutkem, přebalovacím pultem apod. Dodržování stanovených podmínek bude kontrolovat hodnotitelský tým.

 

Město Štramberk a Skupina scénického šermu Allegros ze Štramberka vás zve na páteční podvečer

Zvonící meče, Údery kordů / Setkání s historií. V pátek 20. května 2016 v 18.00 hod, Amfiteátr pod Starou věží

Program:

Pohádka pro děti i dospělé Že by princezna? Komedie Vojáci Histerky Ohňová show  Sokolnické ukázky  Dobová hudba Rabussa z Přerova

Akce se koná v rámci IV. Štramberské muzejní noci. V případě deštivého počasí se akce ruší

 

  1. Štramberská muzejní noc, pátek 20. května 2016 od 17.00 – 23.00 hodin ve Štramberku

17.00 – 23.00 Otevřeno: Muzeum Zdeňka Buriana – Muzeum Novojičínska,

Městská galerie – Městské informační centrum, Hrad Štramberk – Trúba, Amfiteátr Pod starou věží

Doprovodný program:

Městská galerie – Městské informační centrum, Zauličí 456

Výstava: Oldřich Bijok – výstava obrazů s motivem Štramberka

Muzeum Zdeňka Buriana, Náměstí 31

Promítání filmu v 18.00 Ukradená vzducholoď

a v 20.30 Baron Prášil od Karla Zemana

Průvodci v kostýmech

Výstava: Zdeněk Burian 2016. Cesta do pravěku

Soutěž: Putujeme za dinosaury

Hrad Štramberk – Trúba- 17.00 – 23.00 Noční výstupy na věž. Průvodci v kostýmech. Souboje šermířů na nádvoří hradu.

Náměstí ve Štramberku – kolem kašny 16.00 – 23.00

Výtvarná dílna pro děti od 16.00 hodin, Opékání párků, Hádání z karet – Věštírna v zahrádce Cukrárny u Hanzelků, Muzejní noc oživí postavy z pohádek (čarodějnice, skřítci, čerti, duchové, zlá královna aj.) v podání DS Pod věží, dětského, studentského a tanečního a DS Kotouč,

Dům dětí a mládeže připraví soutěže o ceny – Hop na strašidla

Amfiteátr Pod starou věží: Zvonící meče Údery kordů – program od 18.00 hod.

Vzkaz pro všechny děti i dospělé:

Přijďte v kostýmech pohádkových postav, ať je zábava

V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice