16. 5. 2016

 

Dne 16. května od 6:25 do 13:25 hodin proběhne výluka na železniční trati v úseku Studénka – Příbor.

 

SOUTĚŽ KTK s Šostýnskou Venuší o 6 vstupenek na program letošního ročníku tanečního festivalu Šostýnská Venuše, na koupališti v Kopřivnici v sobotu dne 21. 5. 2016.

Který z těchto tanců není orientálním tancem.

B / hollywood

 

Vstupenky získávají:

Pavla Zrunková

Andrea Hruškovská

Soňa Pustějovská

Ceny jsou připraveny k převzetí v redakci TV KTK, v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152 do 13. května 2016.

Info: 595 179 140 nebo studio@ktk.cz

 

Během tří následujících květnových týdnů budou mít všichni zájemci o stavební techniku jedinečnou možnost navštívit v rámci nové společné akce „Off Road Show“ prezentaci strojů CATERPILLAR a nákladních vozidel TATRA. Ukázka práce kolových a pásových rýpadel a minirýpadel, rýpadlo-nakladačů a dozerů značky CAT® v součinnosti s vozidly TATRA PHOENIX Euro 6, se uskuteční ve dnech 13. – 14. 5. v pískovně Chbany na Kadaňsku, ve dnech 20. – 21. 5. v pískovně v Ledčicích v okrese Mělník a ve dnech 26. – 27. 5. v pískovně v Hrušovanech u Brna. Zajímavá prezentace strojů CAT® bude doplněna jízdními ukázkami vozidel TATRA PHOENIX a návštěvníci si budou moci vozidla TATRA samozřejmě také vyzkoušet.

 

Celkem devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek v obci Luboměř u požáru seníku s ocelovou konstrukcí, pokrytého plechem, který se nechal kontrolovaně dohořet. Majitelé vyčíslili předběžnou škodu na 3,3 milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Požár se obešel bez zranění. Shořel seník – ocelokolna o půdorysu zhruba 20 x 10 metrů a výšce 8 metrů, v němž byla uskladněna lisovaná sláma a kolem další píce.

 

Deset P Kopřivnice 2016 z akce S Vámi o všem? Ovšem! (11. 5. 2016, KDK)

  1. Rekonstrukce školního hřiště při ZŠ 17. listopadu
  2. Rekonstrukce dětského hřiště v lokalitě Pod Zahradami (Polní)
  3. Color run
  4. Obnova teras vily v parku
  5. Jednání s vlastníky „Včelína“ ke zlepšení veřejného pořádku
  6. – 7. Zdravé automaty do škol
  7. – 7. Pokračovat v řešení bezbariérovosti mimo centrum a hlavní trasy města
  8. Revitalizace hřiště házené
  9. – 10. Podpora vzniku soc. služby „Domov pro seniory“
  10. – 10. Oplocená plocha v centru města pro pejskaře (po býv. muzeu, u Laciny…)

 

Na internetu právě odstartovala nová inovativní kampaň FOOD RESTART. Zároveň s ní byla spuštěna výzva ke změně stravování dětí nejen ve školách a školkách.  Kampaň si bere na mušku stávající systém stravování, který je obvyklý v rodinách, ve školkách, ve školách. Kampaň nabídne semináře, workshopy, diskuse a online materiály k těmto tématům. Už nyní je na webu Foodrestart spuštěn průzkum názorů. První setkání Foodrestartu se chystá na pátek 20. 5. 2016, od  17 – 19 hod v KDK, v kavárně vedle kina. Hlavním tématem budou jídelníčky ve školkách, praktické zkušenosti a vše, co s tím souvisí.

 

Ve středu 11. května se konal Květinový den. V loňském roce přesáhl výtěžek této celonárodní sbírky částku 18 mil. korun.  Hlavní téma letošní sbírky je Rakovina prsu u žen a u mužů. Dárci obdrželi letáček s výzvou, aby nezanedbávali možnosti preventivních vyšetření.  Pokud chcete ještě dodatečně podpořit Český den proti rakovině 2016, můžete až do konce května přispět zakoupením e-kytičky prostřednictvím DMS.

DMS: KVET na číslo 87 777

Cena jedné DMS je 30,- Kč

Příspěvek zašlete na účet 6500065/0300

 

Téměř všechny zahrady u mateřských škol v Kopřivnici prošly v posledních letech výraznou proměnou. Jednou z posledních byla ta u Mateřské školy Pionýrská, která bude slavnostně otevřena v úterý 17. května. Prostředky ve výši 3,6 milionu korun zajistily proměnu zastaralé hrací plochy na zahradu v přírodním stylu. V úterý 17. května bude zahrada poprvé oficiálně představena veřejnosti. Slavnostní zahájení provozu odstartuje v 15 hodin otevřením prostoru za účasti vedení města, následovat bude vystoupení dětí navštěvujících tuto školku a kouzelnická show.

 

Město Štramberk vás zve na výstavu: Oldřich Bijok Štramberk – Grafiky a obrazy. Městská galerie Štramberk (MIC) 10. května – 26. června 2016

 

Předposlední květnovou sobotu, 21. 5. 2016, se na mnoha místech po celém světě otevřou jednodenní improvizované restaurace. Již po osmé se uskuteční Restaurant Day i v Kopřivnici. Soukromé restaurace se otevřou v 10 hodin v Sadu Dr. Edvarda Beneše na zelené ploše před budovou Galerie Galaxie. Přijďte něco nabídnout nebo se jen podívat, popovídat a ochutnat delikatesy. Akce končí, až se sní vše, co kuchaři připravili. Noví kuchaři a jejich jednodenní restaurace jsou vítány, proto pokud máte zájem otevřít si svou vlastní restauraci, napište na mailovou adresu: restaurantdaykoprivnice@gmail.com.  Přihlásit se bez obav skutečně může kdokoliv.

 

Lašské hry se letos uskuteční v našem městě v sobotu 18. června a kromě bohatého kulturního programu a zábavy pro celou rodinu je navíc připravena doprovodná soutěž o 3x 1000 Kč. Stačí se vyfotit na 4 uvedených místech Lašské brány a své fotky poslat na uvedený email do 17. června. Podmínkou získání ceny je osobní účast na hrách, na kterých proběhne po poslední disciplíně okolo půl šesté večer losování tří výherců. Více informací najdete na webu lašské brány.

 

Od 19. 5. 2016 bude v Lašském muzeu k vidění poměrně ojedinělá výstava, představující moderní od příštího týdne bude v Lašském muzeu k vidění poměrně ojedinělá výstava, představující moderní kriminalistické metody. Její název je STOPA a byla připravena Mendelovým muzeem, Policií ČR a Ústavem Soudního lékařství. Bude velmi interaktivní, návštěvníci budou v podstatě během návštěvy sami řešit zločin, při čemž se zároveň seznámí s tím, jak vyšetřování probíhá. Vernisáž se koná ve čtvrtek 19. května v 17:00 a všichni zájemci jsou srdečně zváni.

 

Nemocnice Nový Jičín léčí novým přístrojovým vybavením za 150 miliónů korun. Díky podpoře z Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví a Evropské Unie bylo do nemocnice pořízeno celkem 7 nových moderních přístrojů. Nejen svou pořizovací cenou, ale především možnostmi pro využití v medicínské praxi, vyčnívá mezi nově pořízenou přístrojovou technikou multifunkční robotický systém pro endoskopické operování. Toto zařízení v hodnotě 64 miliónů korun je lékařům k dispozici v prostorách centrálních operačních sálů. Robot je k dispozici gynekologům, chirurgům a urologům, kteří tak mohou provádět radikální operace pro nádorová onemocnění s větší bezpečností a šetrností. Díky projektu byl do nemocnice pořízen také jeden z nejvýkonnějších současných počítačových tomografů Somatom Definition AS+ v hodnotě 20 miliónů korun. Práci novojičínských onkologů zkvalitní také nový RTG simulátor, který slouží k získání informací pro výpočet individuálního ozařovacího plánu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice