13. 5. 2016

 

Aktuální informace KTK: omezení televizních a internetových služeb. V neděli 15. 5. 2016 v době od 2:00 do 4:00 hodin dojde k přerušení dodávky televizních a internetových služeb z důvodu servisního zásahu na technologii sítě.

 

Dvanáct let vězení za vraždu manželky uložil Krajský soud v Ostravě bývalému učiteli z Kopřivnice, k tragédii došlo koncem září loňského roku v našem městě.

 

Šek na 10 tisíc korun si z diskuzního fóra odnesli členové Dětského zastupitelstva Kopřivnice, šek v hodnotě 5 tisíc korun převzal zástupce HC Kopřivnice. Největší podporu účastníků diskuzního fóra v KDK získal námět rekonstruovat hřiště při ZŠ a MŠ 17. listopadu.

 

Dne 16. května od 6:25 do 13:25 hodin proběhne výluka na železniční trati v úseku Studénka – Příbor.

 

Celkem se při akci Sběr pneumatik zdarma od občanů vybralo 1784 pneumatik osobních a 56 nákladních (včetně pneu od traktorů a kombajnů).

 

Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo podpořit provozovny a restaurační zařízení, která chrání své hosty před vlivy pasivního kouření. Na konci května se budou opět rozdávat certifikáty s označením Nekuřácká provozovna. Certifikáty, které jsou vylepovány na vstupní dveře, mají roční platnost a jsou rozdávány u příležitosti Světového dne bez tabáku, což je 31. května. Hlásit se o nové na další rok mohou jak stávající, tak i noví zájemci. Přihlásit se mohou všechny provozovny poskytující nějakou formu občerstvení uvnitř podniku, tedy cukrárny, kavárny, restaurace, jídelny, pizzerie a další, a to do pátku 13. května.

 

Den otevřených dveří 13. května 2016. V rámci Dne požární bezpečnosti, který je vyhlašován v pátky třináctého Českou asociací hasičských důstojníků, zveme širokou veřejnost na den otevřených dveří v budově hasičské zbrojnice v Kopřivnici. V době od 9 do 15,30 hodin se můžete těšit na exkurzi s výkladem a další zajímavosti. Téma letošního ročníku je „Bezpečný dům, bezpečný byt“, tzn., že se zde můžete informovat převážně o nebezpečí v domácnostech. To obnáší i informace o:

  • zařízení autonomní detekce a signalizace (detektory požáru)
  • zařízení pro detekci nebezpečným plynů (zejm. metan, oxid uhelnatý)
  • vybavení přenosnými hasicími přístroji (byt, dům, dílna, garáž, vozidlo)

 

Jarmark poskytovatelů sociálních služeb s doprovodným programem. V pátek 13. května od 13 hodin proběhne před Kulturním domem v Kopřivnici Den sociálních služeb spojený s jarmarkem poskytovatelů sociálních služeb obohacený doprovodným programem.  Již ve 13:10 se můžeme těšit na skupinu Effatha Slezské diakonie, která vystoupí s hrou na tradiční africké nástroje. Program bude pokračovat maňáskovým divadlem s pohádkou o Smolíčkovi. Od 14:30 se na Vás budou těšit čtyřnozí kamarádi a jejich páničkové, kteří jsou členy Podaných rukou, s vystoupením Pomocné tlapky aneb Canisterapie. Úderem 15 hodiny proběhne vyhlášení výsledků ankety „Osobnost roku 2015 v sociální oblasti v Kopřivnici“ s předáním ocenění. Celým odpolednem vás budou provázet pěvecká vystoupení kapely Ogaba a finalistů pěvecké soutěže Koprstar, a připraveny jsou také soutěže pro děti.

 

Kopřivnice bude již po devatenácté patřit sportovním hrám. Své síly přijedou do města automobilů změřit handicapovaní sportovci z celé České republiky. V sobotu 14. května v 8.30 před kulturním domem odstartují tradičním hodinovým koncertem Městského dechového orchestru a po něm začnou vlastní sportovní hry. Deset sportovních disciplín a šest doplňkových jsou připraveny nejen pro handicapované sportovce a jejich doprovody, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Dopolední program zpestří dvouhodinové hudební vystoupení country skupiny Kondoři, během kterého se navíc představí kynologové, kteří se věnují výcviku psů pro postižené občany. Na nejmenší závodníky čeká i malování na obličej. Slavnostní předávání cen se uskuteční od 18.30 hodin ve velkém sále kulturního domu, kde je pro všechny účastníky připraven bohatý program spojený s taneční zábavou.

 

Během druhého květnového víkendu si tisíce lidí po celém světě připomenou Světový den pro fair trade. V Kopřivnici se při této příležitosti uskuteční třetí Férová snídaně – piknikový happening pod širým nebem. Cílem společného snídání bude upozornit na podporu fair trade a lokálních produktů. Přidejte se a přijďte i vy v sobotu 14. května v době od 9 do 12 hodin na společnou snídani do sadu E. Beneše, v případě nepříznivého počasí do prostor árt té café Mandala. Na snídani pod širým nebem toho s sebou nebudete moc potřebovat. Stačí vlastnoručně vyrobená místní férová snídaně, deka, talíře a ubrousky. Součástí Férové snídaně bude doprovodný program, který příchozím nabídne cvičení na takzvaných aerial hoop obručích, ranní protaženíčko, tvořivou dílnu pro děti a také ochutnávku fairtraidových čajů a kávy.

 

Aktivní senior 2016 – Mami, tati, babi, dědo – pojďme spolu ven!. V sobotu 14. května máte jedinečnou příležitost strávit aktivní den po boku dětí, rodičů, babiček a dědečků. Tento den plný zábavy odstartuje před Kulturním domem v Kopřivnici od 9 hodin s cílem ve Skautském centru Vanaivan. Po celou dobu trasy a také v cíli bude o zábavu postaráno. Pitný režim v cíli zajištěn, špekáčky si vezměte s sebou!

 

Noc s hvězdářem – jarní obloha. Zajímají Vás hvězdy a vše, co je možno na jarní obloze spatřit? Tak právě pro Vás je určena Noc s hvězdářem, která se uskuteční v sobotu 14. května ve 20.30 hod. na Trúbě ve Štramberku. Podmínkou pro konání akce je jasná obloha!

 

Den se starými technologiemi V. Město Příbor připravilo na sobotu 14. května zajímavou akci s názvem Den se starými technologiemi V. V Muzeu a pamětní síni v Příboře pro Vás budou připraveny od 9.00 do 13.00 hod. nejrůznější aktivity jako technika tkaní na destičce, předení na kolovratu, kroucení provazu, pletení košíku z trávy a mnoho dalšího. Celou akci budou doprovázet lidové písně v podání valašských muzikantů.

 

Slavnostní otevírání hradu Hukvaldy v nové sezóně s překvapením. V sobotu 14. května se uskuteční tradiční otevírání hradu Hukvaldy. Těšit se můžete na bohatý program s ukázkami gotického šermu, vystoupení o Karlu IV., dále nebude chybět kejklířský workshop a děti si budou moct vyzkoušet různé kejklířské dovednosti. V areálu hradu budou stánky s nabídkou nejrůznějších suvenýrů, sladkostí, rukodělných výrobků atd. Celý den bude ve 20.00 hod. završen překvapením v podobě vystoupení oblíbeného písničkáře Jaromíra Nohavici a jeho hosta.

 

Výroční koncert cimbálové muziky Pramínky. Katolický dům zve všechny v neděli 15. května v 16.00 hod. na cimbálovou kapelu Pramínky, která se pustila společně s herci Divadla Pod věží do ojedinělého projektu. V prosinci loňského roku nahráli v Českém rozhlase Ostrava příběhy z Kopřivnice, Štramberku, Hukvald i nejbližšího okolí a propojili je s lašskými písněmi pod názvem Pověsti, povídačky a jiné dřysty.

Mladí hudebníci svou nahrávkou vzdali jedinečný hold místu, kde se narodili a kde žijí, ale hlavně dialektu, kterým mluvili jejich prarodiče. Proto se rozhodli zachytit a zvěčnit ono mizející dědictví i pro příští generace. Vznik nového alba, které bude pokřtěno právě zde, na výročním koncertě. Cimbálová muzika Pramínky si při této příležitosti připomene 15 let svého trvání.

 

Koncert kapely Les Gars d´en Bas – Skotnice, Studánky – neděle 15. 5. 2016 od 16:00. Koncert česko-francouzské kapely Les Gars d´en Bas nás přenese do francouzských ulic plných šansonů, klezmeru, swingu, gipsy jazzu a romské hudby.  Koncert se bude konat venku, na zahrádce Studánky, pod velkým dubem. Vstupné je dobrovolné.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice