11. 5. 2016

 

Dvanáct let vězení za vraždu manželky. Takový trest si v úterý u Krajského soudu v Ostravě vyslechl jedenapadesátiletý Aleš Čabla z Kopřivnice. K tragédii došlo koncem září loňského roku v bytě v sedmém patře věžového domu v Kopřivnici. Muž na ženu, kterou podle svých slov bezmezně miloval třicet let, zaútočil poté, co mu oznámila, že od něj odchází. Desetkrát ji bodl kuchyňským nožem do různých částí těla. Oběť dokázala vyběhnout až před dům, kam ji Čabla pronásledoval s nožem v ruce. Venku se žena zhroutila a po několika minutách zemřela. Čabla se pak pokusil o sebevraždu. Muž před soudem uvedl, že měli nádherný vztah. Svět se mu zhroutil ve chvíli, kdy manželku uviděl, jak se drží za ruku s jejich nejlepším rodinným přítelem. To se stalo několik týdnů před tragédií. Když mu pak osudného dne řekla, že odchází, napadl ji. Čablovi hrozilo deset až osmnáct let. Soud mu nakonec po zvážení všech okolností vyměřil dvanáct let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Verdikt není pravomocný. Obžalovaný i žalobce si ponechali lhůtu k vyjádření.

 

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE KTK s Šostýnskou Venuší o 6 vstupenek na program letošního ročníku tanečního festivalu Šostýnská Venuše na koupališti v Kopřivnici v sobotu dne 21. 5. 2016.

Který z těchto tanců není orientálním tancem.

A / bollywood

B / hollywood

C / tribal

Odpovědi posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 11. 5. 2016 ve 12:00.

 

Diskuze o takzvaných 10P, tedy největších příležitostech pro rozvoj města, se uskuteční ve středu 11. května od 17 hodin v KDK.

 

Několik desítek, ba i stovek motorkářů se sjelo v sobotu 7. května do obce Bravantice, aby společně zahájili novou motorkářskou sezonu. Prostranství areálu Motobaru u Hanky postupně zaplnily motorky nejrůznějších typů, velikostí i barev. U této příležitosti požehnal všem rychlým strojům přítomný farář a poté už nic nebránilo tomu, aby motorkářští nadšenci vyjeli na společnou vyjížďku po okolí. V průběhu sobotní akce tam probíhal také prodej známek pro Karolínku Dejovou z Kopřivnice, jehož výtěžek poputuje na zakoupení motorku k jejímu invalidnímu vozíčku.

 

V neděli 15. 5. od 15 hodin se v Závišicích uskuteční tradiční SVATODUŠNÍ ŠKVAŘENICE. Součástí akce bude přátelské fotbalové utkání ŽENATÍ X SVOBODNÍ (můžes si zahrát i TY). Pro děti bude připraven již známý SKÁKACÍ HRAD. V průběhu odpoledne nám bude hrát DECHOVÁ HUDBA ZÁVIŠANKA. A samozřejmě budeme škvařit VAJEČINU.  Vypravte se s rodinou a přáteli strávit příjemné odpoledne.

 

Pro rodiny v Kopřivnici pokračuje zábavný týden. Premiérová akce s názvem Týden pro rodinu nabídne dospělým i dětem zajímavá setkání i bohatý doprovodný program. Dny otevřených dveří, bezplatné vstupy na sportoviště, jarmarky, pohádky i soutěže. To všechno čeká od pondělí 9. do neděle 15. května na děti i dospělé v Kopřivnici.

Středeční den nabídne prohlídku volnočasového zařízení Nord Youth Club i výtvarnou dílnu nejen pro rodiny. V odpoledních hodinách budou také oceněni autoři almanachu literárních a výtvarných prací Taková normální rodinka. Děti i dospělí se určitě pobaví na sportovně-zábavném odpoledni na Základní škole Alšova. Rodiče navíc mohou získat informace na besedě O přístupech k dítěti, kterou pořádá stejné školní zařízení.

Čtvrtek 12. a pátek 13. května pak bude patřit jarmarkům, besedám a prvnímu letošnímu farmářskému trhu. Ten se uskuteční v pátek od 9 do 16 hodin před Kulturním domem Kopřivnice. Na příznivce zdravých surovin čeká bohatá nabídka ovoce, zeleniny, květin, bylinek, čajů i koření, nebudou však chybět ani mléčné výrobky, maso a uzeniny, pečivo, sýrové speciality nebo včelí produkty. Na své si přijdou také milovníci zahradničení, na něž čeká rozšířená nabídka nejrůznějších sazenic, ovocných stromků i okrasných rostlin. Farmářský trh doprovodí také Jarmark poskytovatelů sociálních služeb a další program před kulturním domem. Sobotní den se ponese ve sportovním duchu. Na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice budou probíhat tradiční Sportovní hry zdravotně postižených. O půl deváté zároveň odstartuje akce Mami, tati, babi, dědo pojďme spolu ven,“půjde o sportovně-zábavnou akci, kdy si přijdou na své všichni členové rodiny. V průběhu závěrečného dne Týdne pro rodinu budou moci všechny rodiny využít bezplatný vstup do areálu krytého bazénu, včetně sauny, a také na venkovní kurty na Husově ulici. Pořadatelé ale upozorňují zájemce, že vstupy na sportoviště si musí v předstihu zarezervovat u Správy sportovišť Kopřivnice. V rámci celotýdenní akce připravila program rovněž kopřivnická městská knihovna.

 

Od příštího týdne bude v Lašském muzeu k vidění poměrně ojedinělá výstava, představující moderní od příštího týdne bude v Lašském muzeu k vidění poměrně ojedinělá výstava, představující moderní kriminalistické metody. Její název je STOPA a byla připravena Mendelovým muzeem, Policií ČR a Ústavem Soudního lékařství. Bude velmi interaktivní, návštěvníci budou v podstatě během návštěvy sami řešit zločin, při čemž se zároveň seznámí s tím, jak vyšetřování probíhá. Vernisáž se koná ve čtvrtek 19. května v 17:00 a všichni zájemci jsou srdečně zváni.

 

Předposlední květnovou sobotu, 21. 5. 2016, se na mnoha místech po celém světě otevřou jednodenní improvizované restaurace. Již po osmé se uskuteční Restaurant Day i v Kopřivnici. Improvizované restaurace se otevřou v 10 hodin v Sadu Dr. Edvarda Beneše na zelené ploše před budovou Galerie Galaxie. Vezměte si s sebou deky a piknikové koše s nádobím a přijďte strávit příjemné dopoledne do parku. Akce končí, až se sní vše, co kuchaři připravili. Noví kuchaři a jejich improvizované restaurace jsou vítány, proto pokud máte zájem otevřít si svou vlastní restauraci, napište na mailovou adresu: restaurantdaykoprivnice@gmail.com

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice