9. 5. 2016

 

Den otevřených dveří 13. května 2016. V rámci Dne požární bezpečnosti, který je vyhlašován v pátky třináctého Českou asociací hasičských důstojníků, zveme širokou veřejnost na den otevřených dveří v budově hasičské zbrojnice v Kopřivnici. V době od 9 do 15,30 hodin se můžete těšit na exkurzi s výkladem a další zajímavosti. Téma letošního ročníku je „Bezpečný dům, bezpečný byt“, tzn., že se zde můžete informovat převážně o nebezpečí v domácnostech. To obnáší i informace o:

  • zařízení autonomní detekce a signalizace (detektory požáru)
  • zařízení pro detekci nebezpečným plynů (zejm. metan, oxid uhelnatý)
  • vybavení přenosnými hasicími přístroji (byt, dům, dílna, garáž, vozidlo)

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Husova u učiliště bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. května od 7:15 – 14:00 hodin a v části ulic: Československé armády, Kadláčkova, Pod Morávií a Štefánikova ve středu 11. května od 7:30 – 14:00 hodin.

 

Moravskoslezská policie v pátek spustila jednu z nejrozsáhlejších dopravních akcí posledních let, která potrvá celý víkend.

 

V Příboře se před 160 lety, 6. května 1856, narodil rakouský psycholog a psychiatr Sigmund Freud.

 

Diskuze o takzvaných 10P, tedy největších příležitostech pro rozvoj města, se uskuteční ve středu 11. května od 17 hodin v KDK.

 

Přednáška věnována ekologické stopě i změnám klimatu se uskuteční v úterý 10. května od 17. hodin v čajovně Mandala.

 

V týdnu od 9. do 15. května bude spuštěno přihlašování na kopřivnického Drtiče, který se bude konat 16. července

 

Nehoda osobního vlaku Pendolino SC 512 a nákladního automobilu ve Studénce patřila k nejtragičtějším událostem roku 2015 v Moravskoslezském kraji. Při neštěstí zachraňovali lidské životy a eliminovali důsledky katastrofy profesionální i dobrovolní hasiči, záchranáři i policisté. Za tento počin, který byl ohodnocen jako nejlepší záchranářský čin roku 2015, byli letos oceněni zástupci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Zlatým záchranářským křížem, který převzali z rukou prezidenta České republiky Miloše Zemana. 3. 5. 2016 obdrželo za tento špičkový profesionální zásah odznaky Zlatého záchranářského kříže a diplomy 25 zástupců moravskoslezských bezpečnostních složek a tým profesionálních hasičů z Hasičské stanice Ostrava-Zábřeh.

 

Druhý květnový týden bude patřit rodině. Týden pro rodinu odstartuje v pondělí 9. května v Kopřivnici. Premiérová akce, která potrvá až do neděle 15. května, přinese kopřivnickým dětem i dospělým mnoho zajímavých setkání.

Sedm dní zaměřených výhradně na rodinu. To bude premiérový ročník akce nazvané Týden pro rodinu v Kopřivnici. Děti i dospělí si při ní přijdou na své. Organizátoři pro ně připravili dny otevřených dveří, bezplatné vstupy na sportoviště, soutěže, pohádky a mnoho dalších zajímavých věcí.

„Vše začne v pondělí 9. května, kdy jsme se rozhodli uspořádat den otevřených dveří v zařízeních Klokan a Klub Kamarád,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Lenka Galiová

a pokračovala: „Na úterý bude zejména pro rodiče přichystán Jarní rodinný bazárek, který se odehraje v režii Základní školy Lubina.“

Středa 11. května se ponese v kulturním duchu. V odpoledních hodinách budou nejen oceněni autoři almanachu literárních a výtvarných prací Taková normální rodinka, ale také den otevřených dveří ve volnočasovém zařízení NORD Yout Club, výtvarná dílna pro rodiny a další. „Děti i dospělí se určitě pobaví na sportovně-zábavném odpoledni na Základní škole Alšova. Rodiče navíc mohou získat informace na besedě O přístupech k dítěti, který pořádá stejné školské zařízení,“ upozornila Lenka Galiová.

Ve čtvrtek 12. května a pátek 13. května se uskuteční jarmarky, besedy nebo třeba první letošní farmářský trh. Ten bude spojen s Jarmarkem poskytovatelů sociálních služeb a doprovodným programem, kterému bude patřit prostor před kulturním domem. V sobotu 14. května se na tom samém místě uskuteční tradiční Sportovní hry zdravotně postižených. „O půl deváté zároveň odstartuje akce Mami, tati, babi, dědo – pojďme spolu ven. Jedná se opět o sportovně-zábavnou akci pro celou rodinu, která její účastníky zavede do skautského centra Vanaivan,“ sdělila vedoucí odboru sociálních věcí

a zdravotnictví.

V neděli 15. května mohou všechny rodiny využít bezplatný vstup do areálu krytého bazénu včetně sauny a na venkovní kurty určené pro volejbal, nohejbal a tenis na ulici Husově. Vstupy na sportoviště je třeba si dopředu zarezervovat u Správy sportovišť Kopřivnice.

Po celý Týden pro rodinu připravila městská knihovna akci nazvanou Celá rodina do knihovny. „Pokud jste čtenářem knihovny a od 5. do 13. května přivedete rodinného příslušníka, který se stane také čtenářem, máme pro vás oba malé překvapení,“ pozvala do knihovny její vedoucí Eva Mikušková s tím, že od 12. do 31. května bude v čítárně k vidění výstava literárních a výtvarných prací Taková normální rodinka.

 

Česká republika slaví Den vítězství. Kopřivničané si tento významný státní svátek připomenou na začátku týdne tradičním vzpomínkovým setkáním u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí. Kopřivnice patřila za druhé světové války k územím odstoupeným Německu. Hitlerova armáda ji obsadila 10. října 1938 a pak následovala velmi rychlá germanizace. V boji za osvobození padlo třiadvacet občanů a další byli zatčeni, vězněni či mučeni v koncentračních táborech. Jednadvacet Kopřivničanů se zúčastnilo zahraničního odboje, mnoho dalších bylo zapojeno do domácího odboje a partyzánských akcí. K osvobození Kopřivnice došlo bez větších bojů 6. května 1945. Rudá armáda svírala Němce ze dvou stran, a proto nebyl čas k většímu pustošení. Dva dny poté, 8. května 1945, vstoupila v platnost kapitulace německých vojsk, která se všeobecně považuje za konec druhé světové války v Evropě. Pietní setkání se uskuteční v pondělí 9. května v 17 hodin. Památku obětí druhé světové války uctí zástupci města, členové Českého svazu bojovníků za svobodu a Vojenského sdružení rehabilitovaných. Zvána je také široká veřejnost.

 

VYLOSOVÁNÍ SOUTĚŽE KTK a Cimbálové muziky Pramínky o CD a vstupenky na koncert.

Správná odpověď – C – „Pověsti, povídačky a jiné dřysty“

CD „Pověsti, povídačky a jiné dřysty“ získávají:

  1. Dominika Buzková
  2. Lucie Kazlepková
  3. Lenka Gembčíková
  4. Leona Rauchfussová

VIP vstupenky na slavnostní koncert vyhrál Rostislav Gembčík

Ceny jsou připraveny k převzetí v redakci TV KTK, v Kopřivnici na ulici Záhumenní 1152 do 13. května 2016.

Info: 595 179 140 nebo studio@ktk.cz

 

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE KTK s Šostýnskou Venuší o 6 vstupenek na program letošního ročníku tanečního festivalu Šostýnská Venuše na koupališti v Kopřivnici v sobotu dne 21. 5. 2016.

Který z těchto tanců není orientálním tancem.

A / bollywood

B / hollywood

C / tribal

Odpovědi posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 11. 5. 2016 ve 12:00.

 

Třetím rokem nabízí kopřivnická radnice místním studentům letní brigádu. Projekt „Mladí městu Kopřivnice 2016“ umožní dvaadvaceti studentům ve věku 16 až 19 let prázdninový přivýdělek. Brigáda je určena pouze studentům s trvalým bydlištěm v Kopřivnici a místních částech, je zaměřena na zvelebování veřejných prostranství ve městě a  uskuteční se ve dvou dvoutýdenních turnusech. Zatímco ten první proběhne od 11. do 22. července, druhému bude patřit termín od 15. do 26. srpna. Studenty čeká denně šest hodin práce od 7:30 do 14:00 hodin, z toho 30 minut bude určeno na přestávku. Vyplněnou přihlášku, která je k dispozici na webových stránkách města, je možné zaslat e-mailem na adresu oddeleni.personalni(zavináč)koprivnice.cz nebo osobně doručit na personální oddělení Městského úřadu Kopřivnice, a to v době od 11. do 25. května. Zatímco v loňském roce rozhodovalo

o účasti pořadí přihlášených, letos budou brigádníci, včetně tří náhradníků, vylosováni místostarostou Stanislavem Šimíčkem do konce května.

 

Den otevřených dveří MC Klokan. Akce v rámci „Komunitního plánování sociálních služeb Kopřivnice“, 9.00 – 12.00, Mateřské centrum Klokan, Francouzská 1181

 

Základní škola Kopřivnice – Lubina, Občanské sdružení rodičů a přátel ZŠ Lubina a město Kopřivnice pořádá v rámci Týdne rodiny Jarní bazárek, kde budete mít možnost prodat i nakoupit oblečení, obuv pro děti i dospělé (použité i nové), hračky, dekorace a vlastní výrobky. Kusy, které se neprodají budou odvezeny na Charitu Frýdek – Místek. Přihlášení k prodeji zasílejte na e-mail: martina.tesarova@zslubina.cz . Čas: 15.00 – 18.00 Místo: ZŠ Lubina

 

Vernisáž výstavy Krása dokonalosti a nedokonalosti, která proběhne v Muzeu Fojtství v Kopřivnici v úterý 10. května v 17 hodin. Výstava představí akty a abstrakce Lenky Dobiášové rozené Axmanové, fotografie Evy Struškové a podvodní fotografie Karla Fialy. Dva fotografové a jedna malířka, tvořící každý svým osobitým a nezaměnitelným způsobem, hledají a pojmenovávají svými díly pojem krásy a dokonalosti kontra nedokonalosti. Kde hraničí dokonalost a nedokonalost, co je to krása, jak různý může být úhel pohledu na ni a že ve skutečnosti vlastně neexistuje nic jako nedokonalost, se můžete přesvědčit na výstavě, která bude probíhat v Muzeu Fojtství v Kopřivnici do 19. června 2016.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice