6. 5. 2016

 

Před házenkáři je nejdůležitější víkend. V sobotu 7. května začíná pro naše muže nejdůležitější víkend této sezóny. Play-out vstupuje do závěrečné fáze a právě mezi Zlínem a Kopřivnicí se rozhodne o sestupujícím družstvu do celostátní 1. ligy. Tato série se hraje na tři vítězná utkání. Na domácí půdě začíná dvojutkáním družstvo s lepším umístěním po základní části, tj. Kopřivnice. Nejpozději ve středu 18. května budeme znát družstvo, které minimálně na jednu sezónu nejvyšší soutěž opustí. A Kopřivnice věří, že ona to nebude. 1. utkání o udržení – sobota 7. května, KOPŘIVNICE – ZLÍN, 17,00 hodin, 2. utkání o udržení – neděle 8. května, KOPŘIVNICE – ZLÍN, 17,00 hodin. 

 

Město Štramberk oznamuje občanům, že z důvodu konání Štramberské pouti bude ve dnech 7. května od 8:00 – 23:00 hodin a 8. května od 7:00 – 20:00 hodin omezena doprava linky 880644 a 880646. U linky Kopřivnice, Autobusové nádraží – Štramberk, koupaliště Libotín nebudou obslouženy zastávky Štramberk – restaurace Prosek, Městský úřad, restaurace Pod Bílou horou, U mlýna, Petřkovský a koupaliště  Libotín. Autobusové spoje této linky budou ukončeny před průjezdem městem Štramberk v zastávce Štramberk – restaurace Palárna, kde řidič vyčká odjezdu sudého spoje. U linky Kopřivnice – Nový Jičín nebude obsloužena zastávka Štramberk – Městský úřad a restaurace Pod Bílou horou. Linka pojede objížďkou přes Závišice, Kopřivnice do zastávky Kopřivnice – uhelné sklady, odkud dále pojede po trase spoje. Podrobné informace najdete na www.koprivnice.cz.

 

U příležitosti Dne vítězství se v pondělí 9. května v 17 hodin u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí uskuteční tradiční pietní setkání. Památku obětí druhé světové války uctí zástupci města, členové Českého svazu bojovníků za svobodu a Vojenského sdružení rehabilitovaných. Zvána je také široká veřejnost.

 

Probíhá poslední čištění místních komunikací a parkovišť ve čtvrtek 5. května v části ulice Francouzské včetně tří parkovišť a části ulice Osvoboditelů a Obránců míru. V pátek 6. května na ulici Sportovní, Pionýrské, Školní a Pod Bílou horou.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Nádražní Na Vápenkách č.p. 801, 802, 803, 863, 373 a 822 a to ve čtvrtek  5. května od 8:00 – 14:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Husova u učiliště bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. května od 7:15 – 14:00 hodin a v části ulic: Československé armády, Kadláčkova, Pod Morávií a Štefánikova ve středu 11. května od 7:30 – 14:00 hodin.

 

Čtvrtý ročník festivalu May Day se blíží! Skvělá muzika, tři bary a nově promítání filmů! To vše v pátek 6. května od 20 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Hlavním hostem tohoto ročníku je hudební skupina Vltava, která v roce 2016 slaví třicet let od svého založení. Při této příležitosti podniká turné s názvem „Já čekám v Čechách“, na kterém představí nové album Čaroděj a zahraje nejžádanější hity ze svého širokého repertoáru. Dalším skvělým hostem letošního ročníku May Day je Jiří Schmitzer. Na jedné straně obecně známý jako herec, na druhé straně těžko zařaditelný, velmi osobitý písničkář. Naprostý fenomén, který v Čechách nemá obdoby. Přijďte se přesvědčit, že Jiří Schmitzer je ve svém kytarovém recitálu prostě neodolatelný. Letošní novinkou je promítání v baru Buřinka. Promítnuty budou dva filmy. Prvním z nich je Takovej barevnej vocas letící komety a druhým filmem je Skok do vody. Vystoupí také písničkářská dvojice Cermaque & Iamme.

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice a jejich hosté v podání sboru Choeur Accord s družebního města Trappes z Francie zvou všechny milovníky dobré hudby na jejich společný koncert, který se uskuteční v pátek 6. května od 18.00 hodin ve velkém sále Hotelu Hukvaldy a v sobotu 7. května od 18.00 hodin v Katolickém domě v Kopřivnici.

 

Odbor Klubu českých turistů při TJ Sokol Hukvaldy pořádá v sobotu 7. května 35. ročník turistického pochodu s názvem Po zarostlém chodníčku. Start a cíl bude u Hostince Na koupališti na Hukvaldech. Start od 7:30 do 10:00 hodin. Ukončení pochodu cca v 16:00 hodin. Účastníci na startu obdrží účastnický list s popisem trasy a mapkou pochodu, vstupenku k bezplatné prohlídce hradu a čaj na kontrole na vrchu Kubánkov. Protože se jedná o jubilejní pochod, připravují pořadatelé pro účastníky řadu překvapení a zábavu pro děti i dospělé: zahraje country kapela Cizinci, proběhne ukázka dravých ptáků s výkladem a v prodeji bude výroční turistická známka a vizitka. Trasa: měří 15 km – probíhá z koupaliště na hrad Hukvaldy, přes oboru do Měrkovic, na Kozlovice vrch Skalka – skanzen Na mlýně, Palkovické hůrky – vrch Kubánkov (kontrola a občerstvení) a přes Babí horu se vrací zpět do místa startu. Trasa je značena místním značením bílo – červenou půlenou čtvercovou značkou. Upozornění: každý startuje na vlastní nebezpečí. Po turistech, kteří se nedostaví do cíle po časovém limitu, nebudeme pátrat.

 

HRNČÍŘSKÝ JARMARK S UKÁZKAMI ŘEMESLNNÉ VÝROBY. Již tuto sobotu se na hradě Hukvaldy uskuteční hrnčířský jarmark s ukázkami řemeslné výroby. K vidění i k zakoupení zde budou různé výrobky z tohoto druhu řemeslné výroby a samozřejmě nebude chybět i něco k snědku. Můžete se také seznámit s tím, jak se vlastně na hrnčířském kruhu hrníčky, vázy, mísy misky, džbány a jiné produkty vyrábějí.

  

ŠTRAMBERSKÁ POUŤ v neděli 8. května. Pořádně „vypouťovat“ se můžete ale už i v sobotu. Kolotoče, stánky, hudba, plno lidí a zábavy – to vše vás čeká ve Štramberku. Kdo má rád točení hlavy, může se vyřádit na kolotočích, anebo může okusit valašskou slivovici! Kdo má rád řemesla, může koukat po stáncích všeho druhu, anebo může navštívit galerii lidových řemesel v Jaroňkově útulně! A kdo by tohle všechno chtěl sledovat pěkně z výšky, krásný výhled se mu naskytne ze Štramberské Trúby!

 

Kulturní dům Kopřivnice uvádí V NEDĚLI 8. KVĚTNA 2016 V 17:00 u příležitosti 400. výročí úmrtí nejvýznamnějšího dramatika a básníka všech dob Williama Shakespeara hru Láska je.  Výběr ze Shakespearových Sonetů v uspořádání a překladu Jiřího Joska v interpretaci předních ostravských herců. Premiéra je připravena speciálně pro Kulturní dům Kopřivnice. Hrají: Alena Sasínová-Polarczyk, Jan Fišar, Jakub Burýšek, Anna Polcrová.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice