4. 5. 2016

 

Vernisáž výstavy Krása dokonalosti a nedokonalosti, která proběhne v Muzeu Fojtství v Kopřivnici v úterý 10. května v 17 hodin. Výstava představí akty a abstrakce Lenky Dobiášové rozené Axmanové, fotografie Evy Struškové a podvodní fotografie Karla Fialy. Dva fotografové a jedna malířka, tvořící každý svým osobitým a nezaměnitelným způsobem, hledají a pojmenovávají svými díly pojem krásy a dokonalosti kontra nedokonalosti. Kde hraničí dokonalost a nedokonalost, co je to krása, jak různý může být úhel pohledu na ni a že ve skutečnosti vlastně neexistuje nic jako nedokonalost, se můžete přesvědčit na výstavě, která bude probíhat v Muzeu Fojtství v Kopřivnici do 19. června 2016.

 

V neděli 8. května, bude slavnostně zahájen Týden pro rodinu – iniciativa prorodinných organizací, které se tak připojují k oslavám 15. května jako Mezinárodního dne rodiny.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

  1. května – K Očnímu, Paseky, Moravská,
  2. května – ulice Francouzská u garáží včetně parkovišť, část ulice Osvoboditelů, část ulice Obránců míru,
  3. května – ulice Sportovní, Pionýrská, Školní, Pod Bílou horou.

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že v části ulice Husova u učiliště bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. května od 7:15 – 14:00 hodin a v části ulice Československé armády, Kadláčkova, Pod Morávií a Štefánikova dne 11. května od 7:30 – 14:00 hodin.

 

 Město Kopřivnice upozorňuje občany, že do soboty 7. května probíhá mimořádný sběr pneumatik. Na sběrném dvoře na ulici Pánské se budou v době od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin zdarma vybírat pneumatiky všech druhů bez disků. Maximální počet je deset kusů na osobu. Staré pneumatiky je nutné dovézt do sběrného dvora a prokázat se platným občanským průkazem.

 

Nová moderní věž Řízení letového provozu na letišti Leoše Janáčka v Mošnově je dokončena. Řídícím letového provozu umožní sledovat celou přistávací plochu i jejího okolí. V budově staré věže by v budoucnosti mohlo být muzeum letectví.

 

Pilotní test ve Studénce: Dvojí světla by řidiče mohla zastavit. Zdvojení světelného výstražného znamení – to je možná způsob, jak zvýšit bezpečnost na železničních přejezdech, mohlo by úspěšněji zabránit tomu, aby řidiči vjížděli do kolejiště ve chvíli, kdy už spustilo zabezpečovací zařízení. Vozidlo se blíží k železničnímu přejezdu, když tu začnou blikat červená světla nejen na přejezdu, ale spustí rovněž prakticky identický „semafor“ umístěný zhruba pětadvacet metrů před závorami.

 

Květnová kampaň Do práce na kole ani v letošním roce nezůstane bez povšimnutí kopřivnických úředníků. Ti se do celostátní akce na podporu zdravého životního stylu zapojí podruhé. Do šestého ročníku akce, jejímž hlavním cílem je podpora kondice, týmového ducha a přispění ke zvýšení kvality života, se rozhodlo zapojit pětadvacet českých měst. „V loňském roce jsme si poprvé vyzkoušeli, co tato akce obnáší a letos jsme se rozhodli zapojit znovu,“ uvedla Romana Bukovská koordinátora projektu Zdravé město Kopřivnice s tím, že i letos úředníci nasednou na kola, nově budou moci obout brusle a do zaměstnání běhat nebo chodit pěšky. Firemního soutěžního ducha podpoří nová soutěžní kategorie Aby firmy šlapaly, ve které musí její zaměstnanci dosáhnout alespoň 40 procent dojížďky během května – září do práce a z práce na kole.

 

Kino Kopřivnice zve 4. a 5. května na akci Stříbrný Freud, jde o  krátkou sérii filmů a přednášku k výročí narození S. Freuda. Čas: 17.30 a 20.00, vstup je volný.

 

5. května chystá ZUŠ Zdenka Buriana Koncert populární hudby, v  Koncertním sále umělecké školy.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice