30. 7. 2014

 

Kopřivnice srdečně zve občany a návštěvníky města na tradiční pouť, která se bude konat ve dnech 23. a 24. srpna 2014 v centru města. V souvislosti s umístěním atrakcí lunaparku na parkovišti u Alberta upozorňujeme návštěvníky marketu, že od pondělí 18. 8. do středy 27. 8. bude možnost parkování před prodejnou  značně omezena.

 

 

Oznamujeme občanům, že od 4. – 19. srpna budou v obci Lubina prováděny pracovníky vodáren pravidelné odpočty vodoměrů.

 

 

KOMTERM, a.s. oznamuje, že ve dnech 7. – 9. srpna bude přerušena dodávka tepla pro celou Kopřivnici.

 

 

Vernisáž výstavy obrazů, kreseb a kostýmních návrhů Aleany Schafferové se koná ve čtvrtek 14.8.2014 od 17:00 hod. v Nové galerii Žerotínského zámku v Novém Jičíně.

 

Město Kopřivnice nabízí k propachtování nebytové prostory o celkové výměře 977,50 m2 umístěné v objektu č. p.317/4 na ulici Příčné v Kopřivnici – objektu Stravovny za účelem jejího provozování. Nebytové prostory jsou vybaveny novým gastro vybavením, které bude součástí pachtu. Bližší informace k podmínkám pachtu jsou uvedeny na stránkách města Kopřivnice nebo budou zájemcům poskytnuty na Odboru majetku města, 8.NP, kancelář č. 883, tel. číslo 556 879 651, 734 396 983, jana.pustejovska@koprivnice.cz. Své nabídky posílejte do 18. 8. 2014.

 

 

Začátkem srpna startuje další společná výzva ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů.  Moravskoslezský kraj pro tuto výzvu uvolnil ze svého rozpočtu 30 milionů korun, stejnou částku poskytne ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí České republiky. Dotační program se zaměřuje především na obyvatele, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva, a směřuje je k tomu, aby zvážili změnu systému vytápění nemovitostí a s využitím dotace snížili své náklady na pořízení nového vytápění. Lidé, kteří o dotaci požádají, dostanou do dvaceti týdnů od podání žádosti vyrozumění, zda jim finance na nový kotel budou poskytnuty, či nikoli. Úspěšní žadatelé pak mají devět měsíců na to, aby zlikvidovali starý kotel, koupili a instalovali nový a předložili kompletní doklady ke kontrole. Finance žadatelé obdrží na svůj účet do třiceti dnů po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace. Podporovanými typy kotlů jsou plně automatické kotle třetí a vyšší emisní třídy, zplyňovací kotle a atmosférické a kondenzační kotle na zemní plyn. Výše dotace je závislá na typu pořizovaného kotle a pohybuje se v rozmezí 15 až 60 tisíc korun.

 

 

Policisté kontrolovali převážně profesionální řidiče. Nejčastější přestupek? Nevyhovující technický stav!

Na důkladnou kontrolu převážně nákladních automobilů, kamionů a autobusů se během uplynulého týdne v rámci celorepublikové akce zaměřili policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Na vytipovaných stanovištích kontrolovali, jak jsou dodržovány povinnosti pro silniční osobní dopravu spojenou s přepravováním osob a silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí. Policisté dále kontrolovali, zda řidiči dodržují přestávky a doby odpočinků, zda nedochází k nedovolené manipulaci s tachografy a paměťovými kartami řidičů, zjišťovali technický stav vozidel, dodržování maximální povolené rychlosti. V konečném důsledku se zaměřili na kontrolu dodržování všech zákonných ustanovení souvisejících s provozem na pozemních komunikacích.

Během trvání akce policisté zkontrolovali celkem 627 vozidel. Včetně výše uvedených zjistili celkem 211 přestupků, přičemž 181 vyřešili na místě uložením blokových pokut v celkové výši 138 800,- Kč a 30 oznámili příslušným správním úřadům. Nejčastějším porušením zákona, kterého se řidiči dopustili, byl tentokrát nevyhovující technický stav vozidla (celkem 63 vozidel, z toho 39 nákladních automobilů a 3 autobusy).

 

 

Výstava na pomoc Libušínu. Ve vestibulu kopřivnické radnice byla v pondělí 28. července instalována výstava „Kdo postavil Libušín?“. Prostřednictvím osmi výstavních panelů se příchozí dozvědí spoustu zajímavých informací nejen o vyhořelé památce figurující v názvu výstavy, ale také o činnosti Pohorské jednoty Radhošť a turistice v Beskydech obecně. Dobové fotografie a dokumenty, které může veřejnost takto komplexně vidět vůbec poprvé, budou v Kopřivnici vystaveny do 8. srpna. Výstava je věnována 130. výročí Pohorské jednoty Radhošť, nejstaršímu turistickému spolku u nás, jehož členové v Beskydech vybudovali celou řadu významných objektů a další turistické infrastruktury. Jurkovičovy stavby na Pustevnách, v čele s Libušínem, jsou těmi nevýznamnějšími. Právě národní kulturní památce Libušín, která letos na jaře vyhořela, by měla putovní výstava pomoci. Spolu s výstavními panely totiž putuje po obcích Moravskoslezského a Zlínského kraje také pokladnička, do které mohou lidé na obnovu zničené chaty přispívat. K devastujícímu požáru Libušína došlo v noci z 2. na 3. března 2014. Bezprostředně poté byla Valašským muzeem v přírodě vyhlášena veřejná sbírka na jeho obnovu, do níž město Kopřivnice přispělo částkou 100 tisíc korun.

 

 

Město Kopřivnice hledá zájemce o koupi třípokojového bytu s bezbariérovou úpravou na ulici Sokolovské 405. Bytová jednotka o celkové ploše 110 m2 včetně spoluvlastnického podílu na společných částech budovy a zastavěném pozemku se prodává do osobního vlastnictví. Byt je rozčleněn na 3 pokoje, předsíň, vstupní předsíň a kuchyň, koupelna s toaletou je upravena pro vozíčkáře. Minimální nabídková cena je 1420000 korun a přihlásit se mohou osoby starší 18 let bez dluhů vůči městu. Nabídky je nutno odevzdat do 27. srpna na oddělení bytové správy.

Prohlídka bytu se  bude konat v těchto termínech:

4.08.2014 v 15:30 hod

5.08.2014 v 08.:30 hod

18.08.2014 v 15:30 hod

19.08.2014 v 08:30 hod

25.08.2014 v 15:30 hod

26.08.2014 v 08:30 hod

 

 

Obecní dožínky v Závišicích již podvacátéčtvrté! V sobotu  15.08.2014 ve tři hodiny odpoledne se vydá slavnostní průvod v krojích od hasičárny směrem na místní výletiště. Před pomníkem obětem válek proběhne pietní akt a pak už bude následovat od 16:00 zábavné odpoledne se zajímavými hosty v areálu restaurace u Kremla.  Letošní Dožínky jsou spojeny s oslavou 660 let první písemné zmínky o obci.

 

 

 

Divadelní předplatné – předprodej od 1. 8. 2014

Čtvrtek 25. září 2014

EMIL ARTUR LONGEN – DEZERTÉR Z VOLŠAN

Cynická komedie v kabaretním hávu o útěku ze hřbitova.

KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA (OSTRAVA) | CENA ALFRÉDA RADOKA – DIVADLO ROKU 2013!

 

Čtvrtek 20. listopadu 2014

JOHN BUCHAN, ALFRED HITCHCOCK, PATRICK BARLOW – 39 STUPŇŮ

Špionážní komedie na motivy filmu Alfreda Hitchcocka.

BURANTEATR (BRNO)

 

Čtvrtek 15. ledna 2015

DAVID MAMET – LISTOPAD

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule?

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ – DIVADLO ABC

 

Čtvrtek 19. února 2015

MARTIN MCDONAGH – KRÁSKA Z LEENANE

Komorní drama o životě matky a dcery na irském venkově.

DIVADLO J. K. TYLA V PLZNI

 

Čtvrtek 19. března 2015

JOSEF STELIBSKÝ, ANTONÍN PROCHÁZKA – HLEDÁM DĚVČE

NA BOOGIE WOOGIE

Hudební komedie ve stylu 30. let plná písniček, tance a legrace. Herci, zpěváci a živý orchestr!

SLEZSKÉ DIVADLO OPAVA

 

Čtvrtek 16. dubna 2015

JEFF BARON – NÁVŠTĚVY U PANA GREENA

Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, kteří by se jinak nikdy nesetkali.

FILMOVÁ A DIVADELNÍ AGENTURA PRAHA

POZOR, TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ SE MOHOU ZMĚNIT.

 

Divadelní speciály

 

ZÁJEZD NA SHAKESPEARA

Místo a termín zájezdu budou upřesněny v průběhu sezóny.

 

ZÁJEZD NA DIVADELNÍ PREMIÉRU

13. prosince 2014 – Městské divadlo Zlín: Dodo Gombár – BAŤA TOMÁŠ, ŽIVÝ

ZÁJEZD DO NÁRODNÍHO DIVADLA MORAVSKOSLEZSKÉHO

3. února 2015 – Zkušebna NDM: Simon Stephens, Mark Haddon – PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice