30. 7. 2021

Pouliční umělci opět oživí štramberské uličky. Po loňském úspěchu prvního ročníku se do Štramberka opět chystají pouliční umělci na 2. Štramberský Buskerfest. O prostředním prázdninovém víkendu 31. 7. – 1. 8. ožijí štramberské uličky nejen hudbou mnoha žánrů, ale narazíte také na divadelníky, akrobaty, kreslíře a možná i na „živou sochu“. Proč hrají na ulici a ne někde v sále, jak by se slušelo?

Oproti loňskému ročníku bude Buskerfest dvoudenní. Program, jak plyne z podstaty věci, bude do poslední chvíle otevřený: nejsou přesné časy vystoupení ani kompletní seznam účinkujících, protože (jak upřesníme níže) může vystupovat kdokoli, kdekoli a kdykoli. Naším cílem není udělat festival s přesným line-upem, ale otevřít brány Štramberka autentickému umění „teď a tady“. Pro diváky je v tom tedy kus dobrodružství, projít se městem, potkávat umělce, zastavit se u těch, kteří vás zaujmou, a ocenit je mincemi či bankovkami do jejich klobouků.

Přesto ale můžeme už teď prozradit několik „třešniček“. Adrenalinový zážitek slibuje francouzsko-české klaunské duo tYhle s programem Les Fantomes; jevištěm se jim stane město samo, nebuďte proto překvapeni, když se objeví nad vašimi hlavami. Velmi netradičně může na ulici vyznít klavírní vystoupení skladatele a dirigenta Jiřího Najvara, kterého jinak můžete potkat spíše ve fraku v čele filharmonie. Z domácích umělců účast přislíbila Dobová hudba Devětsil, která je do štramberských kulis jako stvořená, nebo třeba přední herecká hvězda našeho města, Aleš Švondrk. Stejně jako loni se můžete těšit na karikaturistu Václava Šípoše. Na sobotní večer chystáme jako bonus doprovodný program s pracovním názvem „Štramberské dvorky“: několik umělců, které přes den spatříte na ulici, vystoupí večer i v samostatném vystoupení.

Další umělci se nám hlásí každým dnem – sledujte facebook Štramberského pyré, kde budeme vše průběžně zveřejňovat. To ale není všechno, stejně jako loni totiž vyhlašujeme otevřenou výzvu: PŘIJĎTE VYSTUPOVAT TAKÉ! Stačí si najít místo, kde nebudete rušit ostatní umělce, postavit klobouk na drobné a začít. Kdo se předem zaregistruje na e-mail strambersky.buskerfest@email.cz, dostane „průkaz buskera“, opravňující ke vstupu do zázemí, a poukázku na oběd. Na závěr ještě poděkování – Buskerfest by nebyl možný bez podpory města Štramberka a také bez štramberských restaurací a kaváren, kteří umělce nakrmí. Samotní umělci však dostávají honorář pouze od vás! Nezapomeňte tedy drobné, ať je můžete po právu ocenit!

 

Letní TANČÍRNA v parku Kopřivnice

Třetí akce z cyklu Letní tančírny v parku se uskuteční v pátek 30. července v 18:30 hod. v Sadu Dr. Edvarda Beneše. Páteční tančírny se uskuteční za příznivého počasí. Druhá výuková Letní TANČÍRNA v parku bude v rytmu flamenca. Vstup na akci je zdarma. Při nepřízni počasí se akce uskuteční 31. 7. 2021, tamtéž.

 

KINO: Letní kino – MSTITEL Štramberk

Dušek, Šteindler, Čtvrtníček, Vágnerová, Pazderková, Pavlásek a mnoho dalších v hvězdné komedii o čisté lidské touze najít sám sebe, lásku, něco k pití a tlačístko START. A když ne to, tak se alespoň všemu pomstít. Šestý film v rámci letního kina Štramberk se odehraje v pátek 30. července ve 21:00 hod. v Amfiteátru pod Starou věží. Vstupné 60 Kč.

 

Letní koncerty v parku: KACZI Kopřivnice – 1. srpna 2021

Pátý z několika promenádních koncertů pod širým nebem v příjemném prostředí parku. Miluje hudbu tak, jako sám život. Narodila se ve Frýdku-Místku a muzika ji provází od prvních výkřiků. Úspěšně absolvovala studium zpěvu na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Dnes má za sebou řadu klubových koncertů po České republice. Písničkářka Kaczi má jedinečný pěvecký projev, který je syntézou folklorní tradice s alternativními hudebními trendy. Kaczi svou interaktivní hudební tvořivostí dokáže oslovit široké spektrum posluchačů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice