30. 8. 2019

Město Kopřivnice pořádá prodej nepotřebného majetku z bývalého denního stacionáře Kopretina ve Vlčovicích. Do prodeje jdou zejména skříně, skříňky, židle, stoly, regály, odkládací panely apod. – vše v minimálních zůstatkových cenách. Prodej se uskuteční ve středu 4. září 2019 v době od 13 do 17 hodin v budově bývalého denního stacionáře ve Vlčovicích.

 

Změny v příměstské autobusové dopravě proběhnou od 1. 9. 2019. Přehled změn na příměstských autobusových linkách od 1. 9. 2019 – oblasti Novojičínsko-východ a Novojičínsko-západ najdete na stránkách města: www.koprivnice.cz

 

Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy. Tatra Veteran Car Club Kopřivnice z.s., pořádá v od čtvrtku 29. srpna do neděle 1. září. k výročí 50 let klubu Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy a XXXVI. Memoriál z.m.s. Josefa Veřmiřovského, který se bude konat převážně v Kopřivnici, městě automobilů, v počtu 100 vozů značky Tatra. Start v sobotu 31. srpna v 10.00 hod. na Prostřední Bečvě. Dále trasa pokračuje přes Hostašovice, Mořkov až do Kopřivnice. Více na Tatra Veteran Car Club Kopřivnice.

 

Příbor – FreudFest 2019. Dlouho očekávaná akce je tady! Hudební festival plný hudby, jídla a zábavy, FreudFest 2019 se uskuteční v pátek 30. srpna a sobotu 21. srpna v Městském parku v Příboře. Můžete se těšit na interprety jako je Pokáč, Voxel, Jakub Děkan & Band, Sebastian. UDG, INEKAFE, Mňaga a Ždorp, Wohnout a Chinaski.

 

V sobotu 31. srpna se můžete těšit na výstavu výrobků spojené s naším regionem, které proslavily Českou republiku ve světě, v rámci projektu Technické dědictví – TATRA & VAGONKA ve světě. Celý projekt je koncipován tak trochu cestovatelsky, bude se totiž odehrávat zároveň na třech místech: ve Vagonářském muzeu na zámku ve Studénce, na letišti Leoše Janáčka v Mošnově a v Technickém muzeu v Kopřivnici. Místa budou propojena historickými dopravními prostředky. V rámci akce Českých drah Nostalgie budou poslední srpnový den na letiště i opačným směrem jezdit speciální historické vozy a vozové jednotky vyrobené ve Vagónce nebo v kopřivnické Tatře. Vstupné na letiště a do Vagonářského muzea je zdarma. Zpoplatněné budou jízdy historickými vlaky a vstup do Technického muzea v Kopřivnici. Do Technického muzea Kopřivnice je možnost sníženého vstupného po předložení zvýhodněné vstupenky (dostupná ve stanu SAK, ve Vagonářském muzeu a v IC Kopřivnice).

 

100 let TJ Sokol a Den obce HUKVALDY. V sobotu 31. srpna od 9.30 hod. se můžete těšit na sportovně zábavné dopoledne, které se bude konat na fotbalovém a tenisovém hřišti TJ Sokol Hukvaldy. Přiopraveny jsou zábavné soutěže, aktivity pro děti i dospělé. Dále následuje společensko kulturní večer, který začíná v 16.00 hod. v areálu Na koupališti. Vystoupí cimbálová muzika Trakač, Isabela Jati, Michal Tučny revival band, divadlo a kapela Blond. Odvážlivci si mohou vyzkoušet Judo. Vstup na akci je zdarma.

 

Šermířské klání aneb rozloučení s prázdninami ve Štramberku. Přijďte v sobotu 31. srpna od 14.00 hod. do amfiteátru pod Starou věží, kde se můžete těšit na ukázky přeletů dravých ptáků a jejich výcviku se sokolníkem Montim, šermířské pohádky pro děti i dospělé, k poslechu a tanci zahraje skupina Devětsil a netradiční fotografování v dobových zbrojích a s dravými ptáky. Za nepříznivého počasí změna programu vyhrazena.

 

Promenádní koncert – Komorní orchestr Kopřivnice. Poslední z promenádních koncertů pod širým nebem v příjemném prostředí parku tentokráte zpestří vystoupení Komorního orchestru Kopřivnice. A to v sobotu 31. srpna v sadu E. Beneše od 18.00 hod. Jádro dvacetičlenného souboru tvoří bývalí i současní žáci spolu s pedagogy ZUŠ. Repertoár KOK tvoří komorní skladby od baroka až po hudbu současnou. Diriguje Petr Lichnovský, sólový zpěv Ludmila Klásková, průvodní slovo Eva Pancová. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Ringhofferovy vily. Vstup volný.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice