30. 9. 2013

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávky vody  dne 9. října od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Ignáce Šustaly a 10. října od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Jilemnického.

 

 

MC Klokan zahajuje činnost v úterý 1. října v 9.00 hodin.

PO: 9.00 – 12.00 BERUŠKA – pro děti od 2,5 let

ÚT: 9.00 – 12.00 SLUNÍČKO – zpívání a cvičení rodičů a dětí

16.00 – 18.00 KURZ HUDEBNÍ ŠKOLY YAMAHA

ST: 9.00 – 12.00 HRACÍ KLUBÍČKO – pohádka, hraní a zpívání

8.45 – 10.45 KURZ HUDEBNÍ ŠKOLY YAMAHA

ČT: 9.00 – 12.00 TVOŘÍME S KAŠPÁRKEM – pohádkové malování a tvoření

PÁ: 9.00 – 12.00 KOPRETINKA – pro děti od 2,5 let

 

BERUŠKA A KOPRETINKA – aneb CHVILKA BEZ MAMINKY

Určeno 2,5 – 4 letým dětem, které jsou s maminkami doma.

První příprava na vstup do MŠ. Počet omezen.

Informační schůzka: pondělí 30.9. v 9.00 h.

 

 

Ve čtvrtek 3. října navštíví Kopřivnici prezident republiky Miloš Zeman.

13:00                     příjezd ke Kulturnímu domu

                               setkání s občany města Kopřivnice

                               (prostranství před kulturním domem)

1)            přivítání prezidenta republiky a úvodní slovo starosty města

2)            pozdrav hejtmana Moravskoslezského kraje

3)            pozdrav prezidenta republiky

4)            diskuze

 

13:35                     podpis prezidenta republiky do Pamětní knihy města

                               dekorování praporu města Kopřivnice stuhou prezidenta republiky

                                předání daru města prezidentu republiky

13:40                     konec setkání

 

 

Jubilejní desátý ročník Svatováclavského hudebního festivalu (SHF), který začíná 28. září a potrvá měsíc na mnoha místech Moravskoslezského kraje, nabídne pětatřicet koncertů se špičkovými domácími i zahraničními umělci v kostelích a chrámech v celém Moravskoslezském kraji.

 

 

Týden knihoven, začíná v pondělí po 30. září a potrvá až do pátku 4. října – v knihovně bude pr návštěvníky denně připraven zajímavý program.

 

 

Lašská naučná stezka, která propojuje turisticky nejzajímavější místa v Kopřivnici a okolí, se po dvanácti letech dočkala aktualizace. Menší změny v trase a především nová grafika informačních tabulí budou veřejnosti představeny v sobotu 5. října 2013, kdy bude aktualizovaná stezka oficiálně otevřena. Lašská naučná stezka v Kopřivnici vznikla v roce 2001 a prostřednictvím šestnácti zastavení upozorňuje na zdejší přírodní i kulturní krásy. Cílem aktualizace bylo panely obsahově i graficky zatraktivnit. Díky projektu získaly tabule nejen zcela novou podobu, ale také jedinečný propojovací prvek – turisty bude během výletu doprovázet hravé a zvídavé autíčko Tatraplán, které se bude snažit upoutat jejich pozornost a upozorňovat na různé zajímavosti u jednotlivých zastavení. Kromě instalace nových tabulí došlo na stezce také k drobným úpravám trasy. Zrušilo se zastavení na Pískovně, kde dřívějšímu výhledu brání vzrostlé stromy. Naopak nové zastavení vzniklo u nedávno obnovené Bezručovy vyhlídky, kde je nyní krásný rozhled na celou Kopřivnici. Aktualizovanou stezku si budou moci Kopřivničané poprvé prohlédnout v sobotu 5. října 2013 v rámci akce „Podzimní hrátky v přírodě aneb otevíráme Lašskou naučnou stezku.“ Ta odstartuje v 10 hodin u Husovy lípy, kde budou nejprve odměněni vítězové fotosoutěže, a poté se budou moci účastníci vydat směrem na Janíkovo sedlo. Po cestě pro ně budou připraveny zábavné soutěže, hádanky a kvízy s tematikou přírody a podzimu, nebo prohlídka historického spolkového včelína s odborným výkladem. Informace o Lašské naučné stezce naleznete na  www.lasska-brana.cz/cz/koprivnice/-cl83.html.

 

 

Město Kopřivnice hledá Osobnost roku v sociální oblasti. O tom, kdo získá veřejné poděkování za kvalitní a obětavou práci v sociálních službách, profesionální přístup či empatický vztah ke klientům, můžete rozhodnout právě Vy! Pokud víte o někom, kdo si toto ocenění zaslouží, zašlete nám do 16. října nominaci,  Nominace lze podávat prostřednictví formuláře, který je k dispozici na webu města, nebo na odboru sociálních věcí a zdravotnictví, a to do středy 16. října 2013, 16:00. Od 21. října do 4. listopadu pak bude probíhat veřejné hlasování o vítězné osobnosti. Více zde: https://www.koprivnice.cz/index.php?id=planovani-socialnich-sluzeb-koprivnice

 

 

Po kratší přestávce město Kopřivnice opět přichází s nabídkou volných obecních bytů, za podmínky přistoupení k závazku. Jedná se o 3 dvoupokojové byty , všechny na ulici obránců Míru – 2 byty v domě č. p. 891 a jeden v domě č. 706. Všechny tři byty jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů s tím, že nabídka platí od 20. 09. 2013 do 09. 10. 2013. 

 

Společné jednání všech pracovních skupin v rámci plánování sociálních služeb v Kopřivnici se uskuteční dne 7. 10. 2013 v 16:00 hodin v konferenční místnosti v 10. patře, MÚ v Kopřivnici, Štefánikova 1163. Po dobu konání akce bude zajištěno hlídání dětí. Na programu budou informace o plnění II. střednědobého plánu a nominace na Osobnost roku 2013 v sociální oblasti v Kopřivnici.

 

 

Radnice podala žádost o dotaci na zateplení ZŠ E. Zátopka, předběžné náklady činí téměř 30 milionů korun.

 

 

Tatra jako majitel Větřkovické přehrady bude hledat partnera, který zajistí její rekreační provoz.

 

 

V pátek 11. 10. v 16 hodin se uskuteční slavnostní otevření nového úseku cyklostezky „Z Poodří do Beskyd“ mezi Lubinou a Vlčovicemi.

 

 

V pondělí 14. 10. v 17 hodin bude ve velkém sále KDK zahájena výstava diplomových prací studentů fakulty architektury VUT Brno – VIZE: KULTURNÍ CENTRUM KOPŘIVNICE.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice