2. 10. 2013

 

Do 10. září Kopřivnice Kopřivnice sbírala vršky pro Karolínku – šestiletou holčičku, jež se kvůli svému onemocnění nemůže samostatně pohybovat. Karolínka trpí svalovou hypotonií s dystrofií. Sbírka sice již skončila, ale dárky na léčbu stále přicházejí. Akce  Zumba pro Karolínku v režii Dagmar Mackeové v neděli 29. září vynesla částku 4 920 korun. Kuriozní je to, že dobrovolné vstupné na akci poslaly i dívky a ženy, které cvičit nepřišly.

 

 

Soud zprostil bývalého šéfa Tatry obvinění z korupce. Podle obžaloby měl v roce 2009 na brněnském zbrojařském veletrhu IDET nabídnout tehdejšímu náměstkovi ministryně obrany Martinu Bartákovi úplatek 20 miliónů korun za to, že zajistí, aby armáda odebrala 500 nákladních aut Tatra. Soudkyně Šárka Dufková nakonec případ uzavřela s tím, že proti sobě stojí dvě skupiny lidí, z nichž jedna podporuje verzi Bartáka a druhá verzi Adamse. Bývalý šéf automobilky Tatra Ronald Adams si v úterý u brněnského Městského soudu vyslechl osvobozující verdikt.

 

 

Ve čtvrtek 3. října 2013 navštíví Kopřivnici prezident České republiky Miloš Zeman, který do města automobilů zavítá v rámci své třídenní cesty po Moravskoslezském kraji. Prezident nejprve navštíví společnost Tatra, a poté se setká s občany města. Zhruba půlhodinové setkání se uskuteční před kulturním domem.

 

13:00                     příjezd ke Kulturnímu domu

                               setkání s občany města Kopřivnice

                               (prostranství před kulturním domem)

1)            přivítání prezidenta republiky a úvodní slovo starosty města

2)            pozdrav hejtmana Moravskoslezského kraje

3)            pozdrav prezidenta republiky

4)            diskuze

 

13:35                     podpis prezidenta republiky do Pamětní knihy města

                               dekorování praporu města Kopřivnice stuhou prezidenta republiky

                               předání daru města prezidentu republiky

13:40                     konec setkání

 

 

Majitelé autovraků mohou ušetřit tisíce za likvidaci. Nejbližší termín bezplatné likvidace autovraků je stanoven na sobotu 5. října.

 

 

 

Dne 3. října 2013 od 7.35 hod. do 19.30 hodin proběhne výluka na trati STUDÉNKA – PŘÍBOR. Od 5. října od 7.40 hodin do 7. října 2013, 14.22 hod. proběhne výluka na trati STUDÉNKA – PŘÍBOR Všechny vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Od 5. do 6. října budou nejen sportovci zdolávat převýšení 8 848 metrů. Na lyžařské sjezdovce, která měří celkem 821 metrů, úspěšní sólolezci našlapou zhruba 55 km a na vrchol vyjdou 39krát. Noční výstupy jsou z bezpečnostních důvodů o čtvrtinu zkráceny. Hlavní organizátor akce Dům dětí a mládeže Kopřivnice ve spolupráci se správou sportovišť a městem Kopřivnice se po loňském prvním ročníku rozhodl v téměř zapomenuté tradici výstupu na Mount Everest pokračovat. Účastníci se mohou registrovat ve třech katagoriích – sólolezci, duolezci a družstva, která jsou u dospělých maximálně šestičlenná, u dětí desetičlenná. Snahou je přitáhnout na vrchol jedné z dominant Kopřivnice, co největší počet zájemců. Odměněn bude každý účastník bez rozdílu počtu výstupů. Pro diváky i účastníky víkendového výstupu jsou připraveny doprovodné akce jako například soutěž o zdatného šerpu, lanové aktivity, grilování a hudba k poslechu. Startuje se v sobotu 5. října v 10 hodin od lyžařské chaty pod Červeným kamenem, dvě hodiny předtím se začíná s prezencí účastníků. Předpokládaný konec je naplánován na 15. hodinu následujícího dne.

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Město Kopřivnice připravuje stolní kalendář na rok 2014, jehož součástí bude mimo jiné přehled kulturních, společenských a sportovních akcí. Pokud v příštím roce plánujete v Kopřivnici nějakou zajímavou akci a chcete, aby byla zveřejněna v kalendáři distribuovaném do všech kopřivnických domácností, neváhejte nás kontaktovat. Informace o akcích zasílejte do 4. listopadu 2013 na e-mailovou adresu Informačního centra Kopřivnice ic(zavináč)koprivnice.cz.

 

 

Město Kopřivnice zve všechny zájemce o plánování sociálních služeb na pracovní jednání, které se uskuteční v pondělí 7. října od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice. Na programu budou informace o průběžném plnění II. střednědobého plánu sociálních služeb nebo o možnosti zasílaní nominací na Osobnost roku v sociální oblasti. Po dobu konání akce bude zajištěno hlídání dětí.

 

 

Majitelé autovraků mohou ušetřit tisíce za likvidaci. Město Kopřivnice nabízí občanům možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé nepojízdných vozů tak mohou ušetřit až několik tisíc korun za jejich odtah a stání na vyhrazeném parkovišti. Nejbližší termín bezplatné likvidace autovraků je stanoven na sobotu 5. října. ¨

 

 

Po kratší přestávce město Kopřivnice opět přichází s nabídkou volných obecních bytů, za podmínky přistoupení k závazku. Jedná se o 3 dvoupokojové byty , všechny na ulici obránců Míru – 2 byty v domě č. p. 891 a jeden v domě č. 706. Všechny tři byty jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů s tím, že nabídka platí od 20. 09. 2013 do 09. 10. 2013.

 

 

Zajímavosti stezky představí netradiční průvodce. Lašská naučná stezka, která propojuje turisticky nejzajímavější místa v Kopřivnici a okolí, se po dvanácti letech dočkala aktualizace. Menší změny v trase a především nová grafika informačních tabulí budou veřejnosti představeny v sobotu 5. října 2013, kdy bude aktualizovaná stezka oficiálně otevřena.

 

 

Město Kopřivnice hledá Osobnost roku v sociální oblasti. O tom, kdo získá veřejné poděkování za kvalitní a obětavou práci v sociálních službách, profesionální přístup či empatický vztah ke klientům, můžete rozhodnout právě Vy! Pokud víte o někom, kdo si toto ocenění zaslouží, zašlete nám do 16. října nominaci, a poté danou osobnost podpořte v anketě!

 

 

Kopřivnické Muzeum Fojtství je rájem esperantistů. Od 12. září jsou v jeho podkrovní galerii k vidění hned dvě zajímavé výstavy věnované esperantu a jeho místním průkopníkům. Přijďte proniknout do základů tohoto mezinárodního plánového jazyka a zjistit, jaká je jeho historie v Kopřivnici.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice