4. 10. 2013

 

Město Kopřivnice zve všechny zájemce o plánování sociálních služeb na pracovní jednání, které se uskuteční v pondělí 7. října od 16 hodin v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice. Na programu budou informace o průběžném plnění II. střednědobého plánu sociálních služeb nebo o možnosti zasílaní nominací na Osobnost roku v sociální oblasti. Po dobu konání akce bude zajištěno hlídání dětí.

 

 

Majitelé autovraků mohou ušetřit tisíce za likvidaci. Město Kopřivnice nabízí občanům možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé nepojízdných vozů tak mohou ušetřit až několik tisíc korun za jejich odtah a stání na vyhrazeném parkovišti. Nejbližší termín bezplatné likvidace autovraků je stanoven na sobotu 5. října.

 

 

Po kratší přestávce město Kopřivnice opět přichází s nabídkou volných obecních bytů, za podmínky přistoupení k závazku. Jedná se o 3 dvoupokojové byty , všechny na ulici obránců Míru – 2 byty v domě č. p. 891 a jeden v domě č. 706. Všechny tři byty jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů s tím, že nabídka platí od 20. 09. 2013 do 09. 10. 2013.

Dále je k dispozici nájem obecního bytu 0+2 o celkové ploše 52,02 m2 za podmínky přistoupení k závazku, na adrese Francouzská 1197. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 16.10.2013 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 868 nebo 866.

 

 

Literární soutěž naší knihovny Šuplíky 2013 měla letos motto: Neuč se, život tě naučí. Knihovna se letos rozhodla neudělit ceny a pořadí – nesešlo se totiž dost soutěžních příspěvků a nebyly dostatečně obsazeny tvůrčí kategorie poezie a próza. Přesto – některé práce byly velmi dobré a všechny vzešly od kopřivnických soutěžících. Vítěznými autory Šuplíků 2013 jsou Eva Arnoštová, Sylva Dobečková a Josef Kostelník.

 

 

Sportovní den pro aktivní seniory. Město Kopřivnice zve všechny aktivní seniory na sportovní den, který se uskuteční ve středu 9. října. Přijďte si aktivně odpočinout a vyzkoušet nové pohybové aktivity. S sebou potřebujete pouze pohodlný oděv, plavky, trekové hole (budou i k zapůjčení) a samozřejmě hlavně dobrou náladu. Rozcvička bude pro účastníky připravena od 8:30 ve skautském centru Vanaivan, kde si budou moci vyzkoušet novou outdoorovou aktivitu discgolf, naučit se správně používat trekové hole při nordic walking nebo pořádně protáhnout svá těla ve venkovní posilovně. V 10 hodin se program přesune na nedaleký krytý bazén, kde si budou moci všichni příchozí zaplavat, zasoutěžit, zkusit tanec ve vodě nebo si odpočinout při povídání s paní doktorkou Hankou Chocholatou. Vstup na akci bude zdarma. Sportovní den pro aktivní seniory je pořádán v rámci programu „Aktivní senior 2013 aneb I stárnutí může být zábava“ a je součástí projektu „Deset let s Vámi!“ spolufinancovaného z Dotačního programu na podporu místní Agendy 21 v Moravskoslezském kraji.

 

 

Výstup na Mount Everest. Také letos se koná sportovní událost pro opravdové odvážlivce – výstup na nejvyšší horu světa, a to přímo v Kopřivnici! Během soboty a neděle se můžete sami, v páru nebo ve družstvech pokusit o zdolání Mount Everestu výstupy na Červený kámen. Prezence závodníků se koná v sobotu od 8:00 do 10:00 hodin a po 10:00 hodině již můžete stoupat. Ukončení akce je naplánováno na neděli v 15:00 hodin.  Mimo výstup se můžete zúčastnit i dalších soutěží, např. zdatný šerpa nebo lanových aktivit. K poslechu bude hrát hudba a občerstvit se můžete grilovanými specialitami. Pro nejlepší jsou připraveny věcné ceny v hodnotě 10 000 Kč. Všichni účastníci se mohou těšit na pamětní medaile.

 

 

Je tady podzim a s ním štramberské hradní dýňobraní! Sobotní den můžete strávit zábavou na Trúbě. Od 11:00 hodin zde pro vás budou připravena zábavná a kulturní vystoupení a řemeslné dílny. Budete si moci vyrobit jablkovou housenku nebo se zúčastnit hlavní akce dne – 5. ročníku soutěže o nejlepší vyřezávanou dýni! Soutěž bude probíhat mezi 11:00 a 16:00 hodinou a u této příležitosti chata nabídne specialitu dne – dýňový koláč a venku pečenou vepřovou kýtu. Své nejmenší zabavíte u omalovánek a skládání básniček, ti odrostlejší mohou vyzkoušet slaňování z Trúby a podívat se na ukázky dravých ptáků i s možností focení. Program bude opravdu pestrý, proto nezapomeňte dorazit v sobotu na Trúbu!

 

 

Zahájení sezóny Metropolitní opery. První přenos se uskuteční již tuto sobotu a zahajovat bude dílo Petra Iljiče Čajkovského – Evžen Oněgin. Anna Netrebko a Mariusz Kwiecien se představí jako zamilovaná Taťána a povýšený chladný Oněgin. Za dirigentským pultem stane ruský mistr taktovky Valerij Gergijev. Nová inscenace opery v režii Deborah Warer představí dva neslučitelné ruské světy – venkovsky provinční a kosmopolitně dekadentní, jejíž dramatické vyústění zanechává tři zmařené životy.

 

 

Možná jste zaznamenali, že Lašská naučná stezka prošla několika úpravami. Nejvýraznější změnou je výměna informačních tabulí, které vás trasou provázejí. Slavnostní otevření Lašské naučné stezky proběhne v sobotu od 10:00 hodin. U Husovy lípy v Kopřivnici budou na začátku akce odměněni vítězové fotografické soutěže a následovat budou soutěže pro děti, hádanky a kvízy s tématikou podzimu a přírody pro děti. Během akce bude možné také navštívit Hájenku na Janíkově sedle a prohlédnout si historický včelín ZO ČSV s odborným výkladem přítomného včelaře. Přijďte poznat krásy Kopřivnice a projděte se s námi po upravené Lašské naučné stezce!

 

 

Začal školní rok s ním jsou zpět nedělní pohádky v Kulturním domě Kopřivnice! Tuto neděli odehraje Divadlo Na Stromě Brno pohádku Příběhy pana Podivouse. Pohádka je trojlístkem krátkých příběhů. Vypráví o trampotách pana Hyacinta Podivouse, který žije v jednom malém městečku. Pan Podivous má nejprve trápení se svou nezbednou botou, poté najde opuštěného pejska a nakonec si pořídí orchestrion s krásnou, ale namyšlenou trumpetkou. Spolu s ní diváky pobaví a zároveň i poučí také švec Josef a doktor Veselský, lékař pro pejsky. V pohádce hrají jak živé postavy obyvatelů městečka, tak i loutky představující neposednou botu Vendulku, malého pejska Ťapku a namyšlenou trumpetku. Pohádka je plná písniček a je určená pro děti od 3 do 8 let. Pohádka se odehraje v Malém sále Kulturního domu Kopřivnice od 15:00 hodin.

 Svůj program nabízí také Loutkové divadlo Perníkovka. Taktéž v neděli od 10:00 hodin odehraje ve své „perníkové chaloupce“ pohádku Princezna Milena. Příběh vypráví o princezně Mileně, která si ze všeho nejraději vymýšlela a lhala. Netušila ovšem, že při každé lži jí z pusy vyletí neviditelná vrána, která pak doletí do lživého království, ve kterém je připsána na seznam. Jednoho dne se princezna dostane až k miliónté lži a milión vran se vydá na cestu, aby unesly princeznu do Lživého království, ve kterém se má stát novou vládkyní.

 

 

Víkendové koncerty: Oblíbili jste si pouliční muzikanty v Příboře? Pak vězte, že v sobotu máte poslední příležitost shlédnout jejich umění v tomto roce. Poslední letošní Pouliční hraní muzikantů se uskuteční jako obvykle v sobotu od 10:00 hodin před rodným domem S. Freuda, v případě deště před radnicí a v případě velmi chladného počasí se spolu s muzikanty sejdete opět až na jaře příštího roku.

 Co se ale bude určitě konat je Benefice pro Matouše aneb Koncert z lásky. Čajovna Mandala v Kopřivnici pořádá přátelský benefiční koncert na podporu léčby dvanáctiletého Matouše Grilla, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Od 19:00 hodin zde vystoupí Njumík Nováček, Beata Bocek, Patrik Kee, Edward Powell z Kanady a Alice Krejčí. Vstupné je na vás, tak přijďte a podpořte dobrou věc!

 

 

Akce pro rybáře: Během víkendu se konají hned dvě akce pro milovníky ryb. V sobotu od 7:00 hodin pořádá Český rybářský svaz, místní organizace Frenštát p. R. na vodní nádrži v Tiché pro všechny sportovní rybáře a jejich příznivce podzimní rybářské závody. Nádrž bude před závody nově zarybněna.

 O den později si užijí také malí rybáři. Český rybářský svaz, místní organizace Frenštát p. R. pořádá ve spolupráci s CVČ Astra Frenštát pod Radhoštěm dětské rybářské závody jako soutěž jednotlivců do 15 let včetně. Závody začínají v 8:00 hodin na vodní nádrži v Tiché.

 

 

Pro ty, co nechtějí zahálet ani o víkendu jsou připraveny dva semináře. První z nich se koná v sobotu od 13:30 hodin v Klubu Balsamina na Sokolovské ulici v Kopřivnici. Seminář Feng Shuej I. je určen pro ty, kteří chtějí porozumět filozofii Feng Shuej a chtějí umět uspořádat si svůj životní prostor podle jejích zásad. Kurzem bude provázet lektorka Erika Holubová Petrů – odborný poradce Feng Shuej.

 V neděli se můžete zúčastnit worshkopu se Svatoplukem Němcem na téma Cesta hlasu – objevování hlasu a jeho léčivého potenciálu. Kurz se uskuteční od 10:00 hodin v čajovně Mandala a pomůže vám otevřít hlas, zbavit se trémy či strachu ze zpěvu a pomoci tak vašemu fyzickému i psychickému zdraví.

 

 

Zveme vás na pouštění draků, vystoupení sokolníků „Zayferus“ a další akce u příležitosti evropského Dne bez aut. Podmínkou účasti na této akci je dostavit se jakkoli, ale bez použití motorového vozidla! Akce se bude konat v sobotu od 13:30 hodin na letišti pro modely letadel (kopec u sv. Jana) a následně od 14:30 hodin na Ranči U Michálků. Ti, kdo se zúčastní programu na letišti budou mít občerstvení zdarma! Využít můžete také koňský povoz i k menším projížďkám po okolí ranče. Malé děti, pro které je vystoupení sokolníků příliš náročné, mohou odjet na ranč povozem již před vystoupením skupiny Zayferus a užít si her a soutěží, které zde pro ně budou nachystány. V případě velmi nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

 

22. ročník Svatováclavské révy  –  soutěže v přednesu křesťanské poezie proběhne 5. října v Katolickém domě v Lubině.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice