7. 10. 2013

 

Od pondělí 7. 10. 2013 do středy 9. 10. 2013 bude probíhat oprava povrchu místní komunikace Na Pasekách v Kopřivnici. Jedná se o provedení vyrovnávek asfaltovou směsí, očištění a zametení povrchu krytu, zhotovení spojovacího postřiku a pokládka nového asfaltobetonového krytu komunikace. Realizace celé akce bude záviset na klimatických podmínkách.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 9. října od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávky vody na ulici Ignáce Šustaly a 10. října od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Jilemnického.

 

 

Zastupitelé zasedali přes 4 hodiny a přijali 34 usnesení. V úvodu se věnovali odkanalizování Lubiny. Svazek obcí bude provozovat kanalizaci a fungovat má minimálně po dobu 10 let. Zastupitelé tak souhlasili s uzavřením dodatku a schválili dohody vlastníků. V dalším bodě schválili upuštění od dalšího vymáhání pohledávek města. Na vědomí zastupitelé vzali vyúčtování dotace Regionálního muzea Kopřivnice a informaci o financování příspěvkové organizace Kulturní dům. Dodatečně schválili dotaci ASK Tatra Kopřivnice, FBC Vikings a Atletickému klubu Emila Zátopka, a to celkově ve výši téměř 60 100 Kč. Další diskuze se týkala firmy Brose. Firma požadovala snížení kupní ceny a posun termínů v souvislosti s výstavbou Kidsclubu a nerealizaci koncové točny na komunikaci, kterou poté městu bezplatně předá do majetku. Návrh firmy byl nakonec schválen. Definitivní tečka byla učiněna i za převodem pozemků v areálu školy Emila Zátopka, na jejíž rekonstrukci současně radnice žádá o dotaci. Zastupitelé jmenovali komisi, která má předložit návrhy pro budoucí využití bývalého Závodního klubu a poté schválili prodat budovu loutkového divadla, kde snížili prodejní cenu a opětovně se pokusí prodat i objekt Kavárny. Před koncem jednání schválili pravidla pro prodej bytů v části Hokejky a zřídili pracovní skupinu pro přípravu výstavby Domova pro seniory.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 11. – 14. října na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadově, Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodiny. Dnes 7. října ve Vlčovicích u mostu směr Mniší, 8. října v Mniší u kulturního domu a 9. října v Mniší u zastávky ČSAD.

 

 

Chcete vědět, jak by mohlo v budoucnu vypadat centrum našeho města? Přijměte tedy pozvání na vernisáž výstavy studentů fakulty architektury VUT Brno na téma „Kulturní centrum kopřivnice“. Vernisáž se uskuteční v pondělí 14. října od 17 hodin ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Součástí bude prezentace jednotlivých projektů a následná diskuze se zástupci fakulty architektury a města Kopřivnice. Přijďte si prohlédnout zajímavé architektonické vize a říci nám, jak si centrum města představujete Vy.

 

 

Farmářský trh s poradnou pro houbaře. V pátek 11. října se v Kopřivnici uskuteční poslední farmářský trh letošního roku. V centru města před kulturním domem bude možné od 9 do 16 hodin nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, různé druhy pečiva, těstoviny, maso a uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelařské produkty, bylinky, koření, čaje, květiny a mnoho dalších produktů od pečlivě vybíraných prodejců. Ani tentokrát nebude chybět doprovodný program, již vloni součástí posledního farmářského trhu byla mykologická poradna. Ta se setkala s obrovským zájmem veřejnosti, a proto i letos bude možné v doprovodném programu zhlédnout výstavku právě rostoucích hub a od zkušeného mykologa Jaroslava Durčeka se o nich dozvědět spoustu užitečných a zajímavých informací. Na další farmářský trh se mohou Kopřivničané těšit na jaře 2014.

 

 

Kopřivnice slavnostně otevře další cyklostezku. V pátek 11. října bude slavnostně otevřen nový úsek cyklostezky „Z Poodří do Beskyd“, který propojuje kopřivnické místní části Lubinu a Vlčovice.  První společná projížďka odstartuje v 16 hodin u zahrádkářské osady v Lubině. Cíl bude u restaurace Tempo ve Vlčovicích, kde k dobré náladě všech účastníků zahraje kapela Kondoři. Kdo trasu projede na kole, koloběžce, bruslích nebo jiných kolečkách, získá navíc praktický cyklodárek.

Hlavním smyslem výstavby cyklostezky bylo odvést cyklisty z frekventované silnice I/58, a tím zvýšit bezpečnost pěšího i cyklistického provozu v místních částech. V Lubině nová cyklostezka navazuje na loni postavený úsek propojující Kopřivnici s Příborem. Trasa vede po místních komunikacích až po zahrádkářskou osadu u úpravny vody, kde začíná nejdelší nově vybudovaný úsek vedoucí podél protihlukové dráhy a rekultivované skládky až po začátek zástavby ve Vlčovicích. Dále stezka pokračuje po místní komunikaci a pod kostelem vyúsťuje na silnici I/58, po níž prochází zbytkem Vlčovic.

 

 

V sobotu 12. října  se pořádá v Rybím běžecký závod –  1. ročník Rybského trháku. Info naleznete na  www.atletikakoprivnice.cz  .

 

 

Projekt Karavana snů zavítá 12. 10. do Kopřivnice se zajímavým programem pro děti. Cílem projekt u je kromě jednorázového vyžití přinést dětem nápady na aktivní činnost a motivovat je ke smysluplnému užívání volného času. Návštěva trvá zhruba tři hodiny, v nichž mají účastníci možnost vyzkoušet si atrakce jako skákací boty, bungee-running (běhání na gumových lanech), střílení z luku, taneční podložky, výrobu vlastních odznaků, vytahování ježka z klece a další drobné soutěže a hry. Vstup na akci je zdarma.

 

 

Z důvodu přelosování hokejové ligy juniorů dochází ke změně začátků bruslení veřejnosti ve 42. a 43. týdnu:

Neděle 20.10     BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI                14,30 – 15,45 hod.           

Neděle 27.10     BRUSLENÍ  VEŘEJNOSTI                16,15 – 17,30  hod           

 

 

Necelé tři miliony korun musí město doplatit Slumeku za údržbu silnic a chodníků za minulou zimu, která byla za posledních 5 let nejnákladnější. Více dá město i za pouliční osvětlení.

 

 

Provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že proběhne výluka na trati  323  – OSTRAVA – ALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ  (A ZPĚT)

VEŘOVICE – HOSTAŠOVICE, v termínu 11. 10. 2013, 7:00 – 3. 11. 2013, 19:00. Uvedené vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – HOSTAŠOVICE.

 

 

Sportovní den pro aktivní seniory. Město Kopřivnice zve všechny aktivní seniory na sportovní den, který se uskuteční ve středu 9. října. Přijďte si aktivně odpočinout a vyzkoušet nové pohybové aktivity. S sebou potřebujete pouze pohodlný oděv, plavky, trekové hole (budou i k zapůjčení) a samozřejmě hlavně dobrou náladu. Rozcvička bude pro účastníky připravena od 8:30 ve skautském centru Vanaivan, kde si budou moci vyzkoušet novou outdoorovou aktivitu discgolf, naučit se správně používat trekové hole při nordic walking nebo pořádně protáhnout svá těla ve venkovní posilovně. V 10 hodin se program přesune na nedaleký krytý bazén, kde si budou moci všichni příchozí zaplavat, zasoutěžit, zkusit tanec ve vodě nebo si odpočinout při povídání s paní doktorkou Hankou Chocholatou. Vstup na akci bude zdarma. Sportovní den pro aktivní seniory je pořádán v rámci programu „Aktivní senior 2013 aneb I stárnutí může být zábava“ a je součástí projektu „Deset let s Vámi!“ spolufinancovaného z Dotačního programu na podporu místní Agendy 21 v Moravskoslezském kraji.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice