9. 10. 2013

 

Naposledy v letošním roce budete mít možnost zásobit se čerstvými regionálními potravinami. V pátek se na kopřivnické pěší zóně v centru města uskuteční mezi 9. a 16. hodinou farmářský trh. Bude zde možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba, pečiva a koláčů, těstovin, masa a uzenin, mléčných výrobků, sýrových specialit, včelích produktů, bylin a květin, čajů, koření a mnoho dalšího. A jelikož je v plném proudu houbařská sezóna, bude součástí trhů také mykologická poradna pana Jaromíra Durčeka.

 

 

Město Kopřivnice vás zve v pátek na slavnostní projížďku po novém úseku cyklostezky „Z Poodří do Beskyd“, mezi místními částmi Lubina a Vlčovice. Akce bude zahájena v 16:00 hodin u zahrádkářské kolonie v Lubině. Cíl trasy je u restaurace Tempo ve Vlčovicích. Kdo navíc absolvuje trasu na kole, bruslích, koloběžce nebo jiných kolečkách, získá praktický cyklodárek. V cíli budou připraveny také drobné dárečky pro děti a mapy cyklostezek pro všechny zúčastněné. O hudební doprovod se postará kapela Kondoři.

 

 

Chodítko pro Karolínku. Od května do září probíhala v Kopřivnici sbírka vršků pro Karolínku, jejímž cílem bylo přispět šestileté kopřivnické holčičce na pořízení speciálního chodítka. Celkem se prodejem 1 603 kg plastových uzávěrů podařilo získat 10 419 Kč. Přestože tato suma na zakoupení chodítka nestačí, díky finančnímu příspěvku města Kopřivnice Karolínka nezbytnou pomůcku již brzy dostane.

Karolínka trpí svalovou hypotonií s dystrofií – tedy onemocněním postupného úbytku svalové síly. Cena vhodného chodítka, díky němuž by se mohla samostatně pohybovat, činí zhruba 25 tisíc korun. „Přestože množství nasbíraných vršků i utržená částka předčily naše očekávání, na zakoupení chodítka to nestačí. Rada města Kopřivnice se proto rozhodla úsilí sbírajících Kopřivničanů podpořit, a schválila úhradu zbývajících prostředků potřebných k zakoupení pomůcky z městského rozpočtu,“ uvedla Marta Marková z kopřivnické radnice, která sbírku pro Karolínku organizovala. Podle jejích slov by mělo k předání chodítka dojít během následujících dvou týdnů.

Jelikož se sbírání vršků pro dobrou věc v Kopřivnici osvědčilo, mohou v něm lidé pokračovat: „V současné době jednáme o návrzích pomoci dalšímu dítěti. Za organizátory i Karolínku děkuji všem, kteří víčka od PET lahví sbírali a věřím, že se opět rádi zapojí,“ uzavřela Marta Marková.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 11. – 14. října na ulici Sluneční, Pod Bílou horou, Sadově, Příborské, Na Pinkavce, Na Luhách, v Lubině Sýkorci a v Lubině za benzinkou.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou přistavovány vždy od 15:00 – 18:00 hodiny. Dnes 7. října ve Vlčovicích u mostu směr Mniší, 8. října v Mniší u kulturního domu a 9. října v Mniší u zastávky ČSAD.

 

 

Chcete vědět, jak by mohlo v budoucnu vypadat centrum našeho města? Přijměte tedy pozvání na vernisáž výstavy studentů fakulty architektury VUT Brno na téma „Kulturní centrum kopřivnice“. Vernisáž se uskuteční v pondělí 14. října od 17 hodin ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Součástí bude prezentace jednotlivých projektů a následná diskuze se zástupci fakulty architektury a města Kopřivnice. Přijďte si prohlédnout zajímavé architektonické vize a říci nám, jak si centrum města představujete Vy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice