11. 10. 2013

 

 

Chcete vědět, jak by mohlo v budoucnu vypadat centrum našeho města? Přijměte tedy pozvání na vernisáž výstavy studentů fakulty architektury VUT Brno na téma „Kulturní centrum kopřivnice“. Vernisáž se uskuteční v pondělí 14. října od 17 hodin ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Součástí bude prezentace jednotlivých projektů a následná diskuze se zástupci fakulty architektury a města Kopřivnice. Přijďte si prohlédnout zajímavé architektonické vize a říci nám, jak si centrum města představujete Vy.

 

 

Bojíte se rádi? Pak je pro vás sobotní akce s názvem „Strašidlení na Kotouči“ to pravé! Noční hra je určená rodičům s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství. Hra se uskuteční v Národním sadu ve Štramberku a na trasu se můžete vydat kdykoli mezi 19:00 a 21:00 hodinou. Čeká vás také opékání špekáčků (budou zajištěny).

 

 

V sobotu se na prostranství před Kulturním domem v Kopřivnici uskuteční akce s názvem Karavana snů. Mezi 15:00 a 18:00 hodinou budou mít zejména děti možnost vyzkoušet si různé atrakce jako skákací boty, bungee-running (běhání na gumových lanech), střílení z luku, taneční podložky, výrobu vlastních odznaků, vytahování ježka z klece a další drobné soutěže a hry. Vstup je zdarma!  Projekt Karavana snů vznikl v roce 2010, kdy nadšenci z řad Sdružení přátel Jaroslava Foglara zakoupili starší obytný přívěs, přebudovali jej na pojízdnou klubovnu a rozhodli se, že budou objíždět menší obce v různých regionech se zajímavým programem pro děti. Cílem projektu je, kromě jednorázového zabavení, přinést dětem nápady na aktivní činnost a motivovat je ke smysluplnému užívání volného času.

 

 

V neděli od 17:00 hodin se můžete těšit na další díl cyklu Jazz U Písařů. V Domě U Písařů ve Štramberku vystoupí společně s Borisem Urbánkem TUTU – fusion-jazzový soubor z Ostravy, který založil Boris Urbánek v r. 1987. Hudba TUTU by se dala charakterizovat jako elektrifikovaná „fusion music“. V ceně 130 Kč je zahrnut také zákusek s kávou.

V kopřivnické čajovně Mandala se v pátek od 20:30 hodin odehraje koncert Drtikol + Odeur De Violettes. Alternativní kytarový rock v podání nadějné kapely z WalMezu v kombinaci se silně osobním, ale strhujícím projevem písničkářky bůhví odkud, slibuje silný hudební zážitek pro páteční večer. Vstupné je 80 Kč.

 

 

Vernisáž pohlednic v Mandale.V sobotu od 17:00 hodin proběhne v čajovně [árt té kafé] Mandala v Kopřivnici vernisáž pohlednic Jaamora s vinylovým doprovodem. Přineste proto své oblíbené vinyly, kterými potěšíte nejen Jaamora, ale celou Mandalu. Zúčastní se DJ Sandoz + Vy! a VJ Jaamor.

 

 

V úterý 1. října nastoupil do pozice generálního ředitele Tatry Petr Karásek.

 

 

Občané mohou připomínkovat do 31. října návrh obecně závazné vyhlášky „O zabezpečení veřejného pořádku omezením hlučných činností“.

 

 

Kandidátní listinu pro předčasné parlamentní volby podalo našemu krajskému úřadu 19 politických stran a hnutí. Ve volbách budou lidé nakonec v MS kraji vybírat z 18 kandidátek.

 

 

MS kraj získá po rozhodnutí Vlády ČR 470 milionů korun z evropských fondů navíc. Celkový objem prostředků ROP Moravskoslezsko na léta 2007-2013 je po navýšení 20 miliard korun.

 

 

V úterý 15. října se od 15.00 hodin v 10. patře radnice koná seminář věnovaný problematice právních forem neziskových organizací podle nového Občanského zákoníku.

 

 

Kopřivnice bude již posedmé v řadě obhajovat své zařazení mezi nejlepší Zdravá města v republice. Zajímá Vás, zda si toto označení zaslouží a jaká kritéria musí splnit? Jaký udělala za uplynulý rok pokrok a co se jí daří? Přijďte se podívat na veřejnou obhajobu před odbornou komisí, která se uskuteční ve středu 16. října od 14 hodin v Kulturním domě Kopřivnice.

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Město Kopřivnice připravuje stolní kalendář na rok 2014, jehož součástí bude mimo jiné přehled kulturních, společenských a sportovních akcí. Pokud v příštím roce plánujete v Kopřivnici nějakou zajímavou akci a chcete, aby byla zveřejněna v kalendáři distribuovaném do všech kopřivnických domácností, neváhejte nás kontaktovat. Informace o akcích zasílejte do 4. listopadu 2013 na e-mailovou adresu IC Kopřivnice ic(zavináč)koprivnice.cz.

 

 

V sobotu 12. října  se pořádá v Rybím běžecký závod –  1. ročník Rybského trháku. Info naleznete na  www.atletikakoprivnice.cz  .

 

 

Silný zážitekk slibuje vystoupení  nadějné kapely Drtikol z ValMezu v kombinaci se osobním projevem písničkářky Odeur De Violettes 11. 10. 2013 v čajovně mandala.    

 

 

Strašidlení na Kotouči  ve Štramberku  – to je Noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství. Čeká vás opekání špekáčků – kdy?  Sobota  12. 10. 2013

 

 

Beskydský Mont Blanc můžete zdolat v so 12.10.2013, Start je  individuální (Kunčice p. Ondřejníkem, Horní Čeladná), cílem  je vrchol : Malá Stolová

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice