30. 9. 2020

Knihovna v kulturním domě je z důvodu rekonstrukce STÁLE UZAVŘENA! Od 22. června probíhá rekonstrukce sociálního zařízení ve staré budově Kulturního domu Kopřivnice, kde také sídlí naše knihovna. Z tohoto důvodu je půjčovna i čítárna Městské knihovny Kopřivnice uzavřena. Knihovna v kulturním domě opět otevře až v průběhu měsíce října, čtenáře budeme včas informovat. Zároveň jsme pro Vás od pondělí 22. června otevřeli pobočku Sever v objektu Centra Pětka na ulici Francouzská 1181 a to v provozní době pondělí, úterý, čtvrtek a pátek v čase 7:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00. K vypůjčení Vám je k dispozici celý fond pobočky Sever, obohacený o aktuální novinky a nejčastěji žádané tituly. Zde můžete také vrátit své výpůjčky z centrální knihovny a vyzvednout si Vaše aktuálně čekající rezervace.

 

K oceňování bezpříspěvkových dárců krve a plazmy přistoupilo město Kopřivnice poprvé před pěti lety. Ti, kteří v loňském roce dosáhli 40, 80, 120, 160, 200, … odběrů, byli pozvání na setkání, které proběhne v úterý 13. října v 16 hodin v Ringhofferově vile. Účastníci byli zváni na základě podkladů Českého červeného kříže, který o dosažených zlatých Jánského plaket a Zlatých křížů ČČK informuje úřady podle místa bydliště. Protože evidence ČČK není vždy stoprocentní, žádáme bezpříspěvkové dárce, kteří v roce 2019 dosáhli oceňovaného počtu odběrů, aby se co nejdříve kontaktovali na čísle 737 114 246 nebo e-mailem ilona.mazalova@koprivnice.cz a mohli být taky pozváni.

 

Poslední zářijový den se v 16 hodin v kině Kulturního domu v Kopřivnici uskuteční vyhodnocení nejlepších sportovců města Kopřivnice za loňský rok. Z důvodu epidemiologických opatření byl připravovaný galavečer sportu v březnu zrušen a v návaznosti na aktuální covidová opatření muselo město přijmout další omezení. „Prakticky jsme až na výjimky zrušili doprovod oceněných, za vyhodnocená družstva mohou přijít maximálně čtyři zástupci a omezili jsme počty vystupujících v kulturním programu,“ uvedla některá přijatá opatření letošního vyhlášení akce Sportovec roku 2019 Radana Marková, referentka sportu. Oceněno bude deset jednotlivců, čtyři družstva, pětice trenérů, tři sportovní hvězdy, za dlouholetou sportovní činnost Milan Indyk a cenu veřejnosti převezmou dva florbalisté.

 

Plavecká soutěž měst probíhá ve středu. Město Kopřivnice se zapojí do Plavecké soutěže měst ve středu 30. září od 6 do 21 hodin v krytém bazénu. Tato republiková akce je pravidelně pořádána od roku 1992. Oslovuje zájemce napříč všemi věkovými kategoriemi a za dobu svojí existence se stala důležitou součástí propagace kondičního plavání jako vděčné, celoročně i celoživotně využitelné pohybové aktivity. „Zájemci všech věkových kategorií dostanou v uvedený den možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů, otestovat si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli proměnit v jednoho z reprezentantů svého města. Všichni, kteří se rozhodnou Kopřivnici v této soutěži podpořit, se mohou v krytém bazénu po odplavání zdržet. Dostanou hodinu plavání zdarma,“ uvedla Ivana Holubová, koordinátorka projektu Zdravého města a MA21. Vstup do bazénu je pro účastníky soutěže zdarma, s sebou je třeba mít jen 100 korun zálohy na čip ke skříňce.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice