2. 10. 2020

První (a snad ne poslední) přednáška letošní sezony ,,Boží slovo, které mě osvětluje“ se uskuteční  v neděli 4. 10. 2020 v 15 hod. v Katolickém domě. Přivítáme o. Kamila Straka, ředitele Sekce pro mládež při ČBK a tématem bude Boží slovo v životě člověka, v rodině, ve farnosti, jak jej žít a přijímat.

 

Výstava sociálních služeb na radnici. Poskytované sociální služby na území města a rozsah jejich aktivit se budou celý říjen prezentovat na výstavě ve vestibulu kopřivnické radnice. V současné době v Kopřivnici působí dvanáct poskytovatelů sociálních služeb pro více než tisícovku klientů. „Pracují zde desítky zaměstnanců, kteří ctí individuální potřeby klientů a pomáhají řešit nepříznivou sociální situaci v jejich přirozeném prostředí tak, aby byli schopni začleňování do společnosti,“ uvedla Blanka Uherková, referentka odboru sociálních služeb a zdravotnictví. Říjnový termín pro výstavu nebyl zvolen náhodně, protože v týdnu od 5. do 11. října se skuteční dvanáctý ročník celonárodního Týdne sociálních služeb, v jehož rámci se poskytovatelé sociálních služeb připojují k celostátnímu dni otevřených dveří.

Během týdne sociálních služeb někteří poskytovatelé připravují ve svých zařízeních i program pro veřejnost. V týdnu od 5. do 11. října v době od 8 do 11 a od 13 do 15 je možno navštívit obchůdek v Sociálně terapeutických dílnách Slezské diakonie na ulici Školní a podpořit službu nákupem výrobků. Nízkoprahové denní centrum Racek, které provozuje zapsaný spolek „Máš čas?“ na ulici Horní, bude mít pro veřejnost Den otevřených dveří 8. října od 13 do 15 hodin. Armáda spásy připravila ve službě Prevence bezdomovectví na ulici Horní 6. října mezi 12:30 a 16:00 Den otevřených dveří, 9. října v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Kamarád v Centru Pětka na ulici Francouzské turnaj ve stolním fotbale od 13 do 16 hodin a na stejném místě a čase také Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi připraví malý program právě pro rodiny s dětmi. „Cílem těchto aktivit je umožnit veřejnosti, aby zjistila, jak služby fungují, načerpat informace a poznat prostředí sociálních služeb,“ doplnila Blanka Uherková.

 

Komentovaná prohlídka města Příbor – Starého hřbitov a Příborské muzeum. První říjnová procházka v Příboře bude zahájena v sobotu 3. října v 10.00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda u sousoší Panny Marie. Vydáte se Místeckou ulicí kolem několika domů se zajímavou historií a pak odbočkou do Křivé ulice na starý hřbitov. Projdete se místem, které má své neopakovatelné kouzlo. U některých náhrobků se zastavíte a seznámíte se s osobnostmi Příbora, které zde v pokoji dlouhá léta odpočívají. Ze hřbitova zamíříte městským parkem do piaristických zahrad, kde by ještě stále měly kvést růže a vonět bylinky. Odtud je to jen pár kroků do kláštera, kde sídlí Centrum tradičních technologií. K vidění tady bude unikátní výstava krajkářek, která vás překvapí. Vstupné 20 Kč. Vstupenky na komentovanou prohlídku zakoupíte v Turistickém informačním centru Příboře nebo online na Kulturní dům Příbor.

 

Podzimní radovánky na Hukvaldech. Lukostřelba s ukázkou kožešin lesní zvěře a konzervace masa a zpracování kůží. Ukázka řemeslné dílničky – broušení kovových nástrojů (seker, nožů, srpů). Dílnička věnující se plodinám sklizených na polích, uskladnění sena a slámy. Ukázka naskladnění dřeva a umění rozdělávání ohně. Čím lidé svítili v období zimním. Hod noži, věnečkem a kládou, přetahování lanem. Historizující tance. Malování na tvář – facepaiting. To vše si mohou děti i dospělí vyzkoušet a prohlédnout v sobotu 3. Října na hradě Hukvaldy od 10.00 hod. Vstup zdarma.

 

XII. BUBENICKÁ PÁRTY v Příboře. V sobotu 3. října od 15.00 hod. v BAV klubu Příbor vystoupí Voxel, český folk-popový zpěvák a písničkář, který vystoupí v rámci XII. bubenické party. Bubenická party je setkání bubeníků s etnickými bubny a dalšími nástroji, mandaly, muzikoterapie, rituální zapálení ohně, taneční rej, workshopy bubnování, vystoupení bubenické skupiny BAV klubu. Vlastní nástroje nejsou podmínkou, možnost zapůjčení. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do budovy BAV klubu. Více na tel. čísle 739 080 862.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice