5. 10. 2020

Vláda vyhlásila na území České republiky od pondělí 5.10.2020 nouzový stav na 30 dnů. Od pondělí 5. října 2020 začne platit na území České republiky nouzový stav. O jeho vyhlášení rozhodla vláda na mimořádné schůzi ve středu 30. září 2020. Od pondělí zároveň začne platit i krizové opatření, kterým vláda omezuje do 18. října pořádání hromadných akcí. Důvodem k jeho vyhlášení je zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2. Kompletní výsledky jednání vlády naleznete ZDE   http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-jednani-vlady-30-zari-2020-183865/

 

V Kopřivnici a místních částech odevzdalo hlas do zastupitelstva kraje 35,32 % voličů. Největší podporu v našem městě získalo ANO 2011 s 27,08 %, na dalších místech skončilo KDU-ČSL 12,40 %, Koalice ODS a TOP09 12,36 %, Česká pirátská strana 11,62 %, SPD 7,42 %, Koalice ODA, Hlas, SNK ED 6,86 %, KSČM 5,68 %. Další politické subjekty získaly v Kopřivnici méně než 5 procent. V rámci Moravskoslezského kraje přišlo volit 32,71 % osob, s 30,24 % hlasy vyhrálo ANO 2011. Celkem bude v zastupitelstvu kraje zastoupeno 7 politických subjektů. Za hnutím ANO 2011 se umístila Koalice ODS a TOP 09 13,84 %, Česká strana pirátská 11,86 %, KDU-ČSL 9,57 %, SPD 7,68 %, ČSSD 6,95 % a KSČM 5,89 %.

 

Provoz radnice nebude omezen. Ačkoliv v pondělí 5. října začne platit na území celé republiky nouzový stav, Městský úřad v Kopřivnici bude fungovat v plném provozu. Radnice však nadále doporučuje občanům upřednostnit před osobní návštěvou písemný, elektronický či telefonický kontakt. „Provoz kopřivnické radnice nebude v nouzovém stavu omezen, takže naši klienti budou obsluhováni v běžných úředních hodinách. Prosíme však, aby potřebu osobní návštěvy pečlivě zvážili a raději upřednostňovali jiné formy komunikace. Pokud je návštěva úřadu nezbytná, doporučujeme se na daném odboru objednat, a to prostřednictvím objednávkového systému nebo telefonicky. Jedině tak dokážeme zamezit kumulaci většího počtu lidí na jednom místě a zajistit všem bezpečné a komfortní odbavení. Děkujeme za vstřícnost a pochopení,“ uvedla tajemnice Jana Klímová s tím, že kontakty na všechny zaměstnance úřadu jsou dostupné na internetových stránkách města.

 

Úterní filmový klub v Kopřivnici nabízí na říjen minipřehlídku polských filmů – MADE IN POLAND a můžete se těšit na vskutku unikátní filmové lahůdky. Prvním snímkem je strhující drama o pravdě…o nás samých, o naší nedůvěře, o tom, co se stane, když zákony lidské či církevní postavíme nad lásku – CORPUS CHRISTI, který se v oscarovém klání dostal až do finální pětice snímků nominovaných na nejlepší mezinárodní film. V soutěži o polské filmové ceny – Orły, získal snímek CORPUS CHRISTI úctyhodných 11 filmových cen (nejlepší film,  nejlepší režie, nejlepší herec a herečka, nejlepší herec a herečka ve vedlejší roli, nejlepší scénář, objev roku a další….

Druhý snímek přehlídky MADE IN POLAND uvedeme v úterý 13. října a můžete se těšit na strhující životopisný film o polském „Ježkovi“, legendárním jazzmanovi Mieczysławu Koszovi –  IKARUS. LEGENDA O MIETKU KOSZOVI; snímek bude pro členy FK zdarma!

 

Pro velký úspěch a zájem Kopřivničanů pomáhat pokračuje sbírka Brýle pro Afriku. Nepotřebné brýle můžete nosit do 31. prosince na pobočku knihovny v komunitním centru Pětka nebo na informace městského úřadu. „Sbíráme dioptrické i nedioptrické brýle, brýle pro dospělé, pro děti, dokonce i sluneční. Neodmítáme ani poškozené brýle ze kterých mohou být použita alespoň nepoškozená skla. Spolu s brýlemi můžete darovat i obaly na brýle,“ uvedla Iva Holubová, koordinátorka PZM a MA21, která má sbírku na starost.

 

Vyhodnocení nejlepších sportovců města Kopřivnice za rok 2019 se uskutečnilo ve středu 30. září v 16 hodin v kině Kulturního domu v Kopřivnici. Ocenění sportovci převzali pamětní listy společně s poukázkami na nákup sportovních potřeb z rukou starosty Miroslava Kopečného a místostarosty René Lakomého.

 

Absolutními vítězi ankety veřejnosti se stali florbalisté Lukáš Herblich a Martin Nehera, kteří získali 251 hlasů z celkových 832, což činí více než 30 % ze všech hlasů. Oba ocenění Kopřivničané jsou odchovanci místního florbalového klubu a v dresu vítkovického klubu se stali mistry extraligy ve florbale v sezoně 2018/2019.

 

„Z důvodu epidemiologických opatření byl připravovaný galavečer sportu v březnu zrušen a v návaznosti na aktuální covidová opatření muselo město přijmout další omezení i na podzim. Proto akce měla poněkud v komornějším ráz, než jsme původně zamýšleli, ale jsme rádi, že se nám podařila realizovat,“ uvedl Břetislav Orlík, vedoucí odboru školství, kultury a sportu.

 

Výsledky Sportovec roku 2019

Kategorie jednotlivci

Jan Dubec (SH ČMS Lubina II.)

Daniel Hanzelka (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice)

Manuel Hidalgo (ASK Tatra Kopřivnice – box)

Nikola Chovanečková (Sportovní klub Kopřivnice – triatlon)

Samuel Schneiderka (Sportovní klub Kopřivnice – plavání)

Patrik Fulnek (Klub házené Kopřivnice)

Jiří Rohan (Oddíl kulturistiky URTICA Kopřivnice)

Martin Slíva (BK KOPŘIVNICE)

Michal Šupa (Sportovní klub Kopřivnice – plavání)

Klára Štěpánová (Figure Skating Club Kopřivnice)

 

Kategorie družstev

atletika mladších žákyň (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice)

házená starších žáků (Klub házené Kopřivnice)

plavání – štafeta desetiletého žactva (Sportovní klub Kopřivnice)

házená extraligy mužů (Klub házené Kopřivnice)

 

Kategorie trenér/organizační pracovník

Marian Kacíř (Hockey club Kopřivnice)

Petr Křenek (ASK Tatra Kopřivnice – box)

Iva Kubátková (Figure Skating Club Kopřivnice)

Jaromír Petřek (Klub házené Kopřivnice)

Jiří Polomský (FC Kopřivnice)

 

Speciální kategorie – ocenění za dlouholetou sportovní činnost

Milan Indyk (SSK Kopřivnice)

 

Sportovní hvězda

Hynek Bartoň (Tenisový klub Prostějov)

Radek Rýpar (Judo Závišice)

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec)

 

Vítěz nominace veřejnosti

Lukáš Herblich (1. SC TEMPISH Vítkovice)

Martin Nehera (1. SC TEMPISH Vítkovice)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice