31. 1. 2012

 

Ve středu 1. února 2012 v 17 hodin v knihovně ve Frenštátě pod Radhoštěm přednáší o současné světové architektuře Ing. arch. Ondřej Hozák. V rámci přednášky proběhne otevření putovní výstavy Výukového festivalu Architektury a Designu, která představí kresby budoucích mladých architektů a designérů ARCHITEKTURA 21. STOLETÍ (OD OKURKY PO LÉTAJÍCÍ TORZO).

 

Dagmar Havlová poděkovala Kopřivničanům za kondolence. Více než tři sta Kopřivničanů vyjádřilo soustrast nad úmrtím prvního českého prezidenta Václava Havla tím, že se zapsalo do kondolenčních listin ve vestibulu místní radnice. Pietní místo bylo občanům přístupné od 19. do 23. prosince 2011, a poté byly všechny archy s podpisy a vzkazy zaslány na Pražský hrad. Nyní přišel na radnici děkovný dopis paní Dagmar Havlové.

„Dovolte mi, abych všem občanům Vašeho města ze srdce poděkovala za upřímné projevy soustrasti. Spontánní účast veřejnosti mě přesvědčila o tom, že myšlenkový svět, občanské postoje i politická rozhodnutí Václava Havla zůstávají hodnotou pevně spojenou s našimi novodobými dějinami. Hodnotou, kterou – jak věřím – nelze zapomenout, kterou nelze obejít a která dokáže v důležitých okamžicích silně zaznít. Bude-li to skutečně tak, považovala bych to za nejlepší ocenění jeho díla a jsem dojata tím, jak se občané Vašeho města k němu přihlásili,“ napsala Dagmar Havlová v dopise adresovaném kopřivnickému starostovi Josefu Jalůvkovi.

 

Ve skautském centru Vanaivan se chystá na úterý 2. února setkání s příznivci umělého jazyka esperanto. O historii a základech tohoto mezinárodního jazyka přijede přednášet Ing. Mgr. Jiří Tomeček, dlouholetý člen a propagátor esperantského hnutí. Kopřivnický klub esperanta se počátkem minulého století mimořádně zasloužil o rozvoj tohoto jazyka.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve zájemce o grafologii a psychologii písma na povídání s Dagmar Kravčíkovou a to v úterý 7. února od 18. hodin do čítárny v kulturním domě.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice