2. 2. 2012

 

Věnujte pozornost tomuto mimořádnému hlášení: Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Moravskoslezského kraje výstražnou informaci, v níž upozorňuje na velmi silný mráz. Z tohoto důvodu město Kopřivnice poskytne občanům bez příštřeší bezplatně nocleh na krizových lůžkách v noclehárně na ulici Horní. Zájemci o nocleh se na uvedené místo mohou dostavit od 18 :30 hodin.

 

Ve skautském centru Vanaivan se chystá 2. února setkání s příznivci umělého jazyka esperanto. O historii a základech tohoto mezinárodního jazyka přijede přednášet Ing. Mgr. Jiří Tomeček, dlouholetý člen a propagátor esperantského hnutí. Kopřivnický klub esperanta se počátkem minulého století mimořádně zasloužil o rozvoj tohoto jazyka.

 

Do 31. března mohou organizace a také občané města navrhovat kandidáty na čestné občanství a na titul významná osobnost města Kopřivnice. Návrhy budou do uvedeného data přijímat pracovníci odboru vnějších vztahů. V současné době figuruje na seznamu čestných občanů Kopřivnice celkem 120 jmen. Naposledy se byla udělena ocenění v roce 2008 u příležitosti 60. výročí povýšení kopřivnice na město.

 

Rada Moravskoslezského kraje schválila vyhlášení 1. výzvy k příjmu žádostí o dotace na výměnu ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové nízkoemisní automatické kotle na uhlí nebo uhlí a biomasu. Výzva k příjmu žádostí je zveřejněna společně s formulářem žádosti na webových stránkách Moravskoslezského kraje, Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR. Příjem žádostí na podatelnu krajského úřadu Moravskoslezského kraje bude zahájen 1. února 2012.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice