31. 1. 2014

 

Rok 2014 přivítají přímé přenosy Metropolitní opery New York českými diváky velmi vítanou Dvořákovou operou Rusalka. Poprvé v historii přímých přenosů z newyorské Metropolitní opery do kin bude 8. února uveden český titul, Rusalka Antonína Dvořáka. Stejně jako jiná kina i kopřivnický filmový stánek má toto představení vyprodáno a diváků, kteří by měli o toto představení zájem je stále dost. Rozhodli jsme se tedy, po jednání s distributorem, tuto nám velmi blízkou operu zopakovat ze záznamu. Záznam opery uvedeme ve středu 12. února od 18.00. Diváci zhlédnou operní kus v celé své délce, včetně přestávek.

 

 

Sněhová děla jedou naplno i v Kopřivnici, vrchní část sjezdovky je již zasněžena, leží zde cca 30 cm sněhu, pokračuje se na spodní části a příjezdové cestě.  Vzhledem k tomu, že předpověď počasí je víceméně příznivá, pokud se nevrátí jaro, v sobotu 1. 2. bude zahájen provoz na sjezdovce na Červeném kameni.

 

 

Oznamujeme občanům, že od 3. února do 14. února budou v obci Lubina   prováděny pracovníky vodáren pravidelné odpočty vodoměrů.

 

 

Ochlazení na teploty pod bodem mrazu sice zatím větší množství přírodního sněhu nepřineslo, umožňuje však alespoň zasněžování. Sněhová děla jedou naplno i v Kopřivnici, vrchní část sjezdovky je již zasněžena,  leží zde cca 30cm sněhu,pokračuje se na spodní části a příjezdové cestě. Výhled počasí je víceméně příznivý, pokud se nevrátí jaro, v sobotu 1. 2. bude zahájen provoz na sjezdovce na Červeném kameni.

Provozní doba

Pondělí, Středa : 16:30 hod. – 20:00 hod.
Úterý,Čtvrtek : 17:30 hod. – 20:00 hod.
Pátek : 12:45 hod. – 16:00 hod. , 16:30 hod. – 20:00 hod.
Sobota,st.svátky, prázdniny: 9:00 hod. – 16:00 hod. , 16:30 – 20:00 hod.
Neděle : 9:00 hod. – 16:00 hod.

 

 

Stravovnu přebírá soukromý provozovatel. V pátek 31. ledna převezme kopřivnickou stravovnu na ulici Příčné nový provozovatel. Místo Střediska sociálních služeb, které je příspěvkovou organizací města, zde bude od února vařit a vydávat obědy soukromá společnost SV Catering. Změna by měla mít pozitivní dopad na městský rozpočet i strávníky. Kvůli nenaplněnosti kapacity doplácelo město na provoz stravovny asi milion korun ročně, proto se rozhodlo jít cestou pronájmu odborné firmě. Přímo v jídelně si lidé budou moci vybírat ze tří jídel a nově i z nabídky studených salátů, dva druhy pokrmů se budou zájemcům dále rozvážet. Nadále bude nabízena také bezlepková a diabetická dieta. Cena rozvážených obědů dokonce v letošním roce klesne z 65 na 63 korun.

 

 

Slavný muzikál, jímž na konci padesátých let začala v Divadle Na zábradlí éra divadel malých forem – to je Kdyby tisíc klarinetů. Uveden bude v pátek 31. Ledna od 19:00, v Beskydské divadlo (Nový Jičín).

 

 

Neseď doma! – aneb dětské zábavné odpoledne s nafukovacími atrakcemi, které jste si mohli užít i v Kopřivnici se tentokrát chystá ve štramberku a to 1. 2. 2014 od 14 do 17 hod. v Tělocvičně ZŠ Štramberk.

 

 

A městské kulturní středisko ve spolupráci se Skokanským oddílem ve Frenštátě připravilo na sobotu 1. Února od 13. hodin v areálu skokanských můstků druhý ročník akce Raškohrátky.

 

 

Městská knihovna zve všechny děti i dospělé na výstavu hlavolamů. Přijďte se podívat a hlavně také vyzkoušet některé z originálních dřevěných hlavolamů frenštátského tvůrce pana Václava Obšivače. Výstavu je možno zhlédnout v čítárně knihovny v kulturním domě v běžnou otevírací dobu – 30. 1. 2014 – 28. 2. 2014.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice