3. 2. 2014

 

Upozorňujeme rodiče dětí, které k 31. 8. 2014 dosáhnou věku 6 let, aby se ve dnech 6. a 7. února dostavili s dětmi k zápisu do prvních tříd základních škol pro školní rok 2014/2015. V kopřivnických školách se zápis uskuteční ve čtvrtek 6. února od 15 do 18 hodin a v pátek 7. února od 14 do 17 hodin. V Lubině a Mniší bude zápis probíhat pouze ve čtvrtek 6. února od 14 do 17 hodin. Bližší informace naleznete na internetových stránkách.

 

 

Nabídka města na nájem jednoho městského bytu 1+4 za podmínky přistoupení k závazku, který je určen pouze stávajícím nájemcům městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 22. 1. 2014 do 05. 2. 2014. 1 + 4 o celkové ploše 81,21 m2, Kopřivnice, ul. Obránců míru  1307, 2 v 1. nadzemním podlaží, 4 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkón, sklep . Horní hranice závazku není omezena, spodní – min. 60 000 Kč, nutno uhradit do 28. února 2014.

 

 

 

Poprvé v historii přímých přenosů z newyorské Metropolitní opery do kin bude 8. února uveden český titul, Rusalka Antonína Dvořáka. Stejně jako jiná kina i kopřivnický filmový stánek má toto představení vyprodáno a diváků, kteří by měli o toto představení zájem je stále dost. Rozhodli jsme se tedy, po jednání s distributorem, tuto nám velmi blízkou operu zopakovat ze záznamu. Záznam opery uvedeme ve středu 12. února od 18.00. Diváci zhlédnou operní kus v celé své délce, včetně přestávek.

 

 

Oznamujeme občanům, že od 3. února do 14. února budou v obci Lubina   prováděny pracovníky vodáren pravidelné odpočty vodoměrů.

 

 

5. 2. Centrum Balsamina- Kurz reflexní masáže 17. 30 při bolestech zad.

 

 

Sběr vršků v Kopřivnici pokračuje. Poté, co v loňském roce pomohla celoměstská sbírka plastových uzávěrů Karolínce, letos bude její výtěžek věnován na náročnou léčbu šestiletého Tomáška. Za dva měsíce od vyhlášení nasbírali lidé necelých 130 kilogramů různých druhů víček, nicméně toto množství se může ještě zásadně změnit – sbírka pro Tomáška totiž potrvá až do 31. července. Kvůli svému onemocnění pobývá kopřivnický chlapec často v nemocnici a již několikrát muset podstoupit operaci hlavičky. Zdravotní stav mu nedovoluje chodit, samostatně se najíst a napít, ani správně mluvit. Chcete-li Tomáška podpořit a přispět na jeho náročnou léčbu, můžete začít hned příštím víčkem, které nevyhodíte, ale odevzdáte jej na některém ze sběrných míst v místních školách, centru Motýlek, domě dětí a mládeže, městské knihovně nebo vestibulu radnice. Během sbírky vršků pro Karolínku, která trvala od května do září loňského roku, se Kopřivničanům podařilo nasbírat neuvěřitelných 1,6 tun plastových uzávěrů a jejich prodejem se utržilo 10 419 korun. Díky této částce a příspěvku města Kopřivnice získala Karolínka vytoužené chodítko, s nímž se nyní může samostatně pohybovat.

 

 

Městský úřad Kopřivnice  vyhlásil v lednu další kolo 3. Dotačních  programů –  do 31. 3. je možno podávat žádosti o podporu aktivit z projektu 10 p v oblasti kultruního vyžití občanů Kopřivnice,  tělovýchovy a sportu a průběžně je možno žádat o podporu mezinárodních aktivit. Kontaktní osobou na Oddělení školství, kultury a CR je Vendulka Sopúchová.

 

 

V Ostravě vyroste nové integrované výjezdové centrum hasičů, záchranářů a policistů. Většinu z 380milionového rozpočtu na výstavbu a vybavení centra obstará evropská dotace 318 milionů korun. Centrum vznikne v městské části Ostrava-Jih a zprovozněno má být na konci roku 2015. Přestěhuje se do něj jednotka hasičů z Hrabůvky, dvě jednotky záchranářů z Výškovické ulice, jednotka rychlé zdravotní pomoci, jednotka randez-vous a městští policisté z Hrabůvky, Staré Bělé, Třebovic a Hrabové.

 

 

Stejně jako v minulých letech tak i letos připravili novojičínští policisté sérii preventivních besed pro školy.  Od druhého týdne měsíce ledna společně s oddělením sociálně právní ochrany dětí zahájí sérii netradičních seminářů pro žáky osmých tříd novojičínských základních škol. Tématem je „Právní odpovědnost dětí“ ve věku blízkém 15let. Ve stanovených středečních termínech se dozví, od zkušených policistů a pracovnic oddělení sociálně právní ochrany dětí, skutečnosti o svých povinnostech a právech, včetně možných postihů a výchovných opatření z pohledu trestního a přestupkového jednání. Obecně platí, že svá práva děti znají mnohdy lépe než své povinnosti. Ty přehlíží a často neví, co může nastat či nastane, když provedou věci, které hraničí s protiprávním jednáním. Mnohdy samotné hranice překročí a pak se nestačí divit. Nejde o to,  suplovat výchovu rodičů a školské vzdělávání, pouze jim vysvětlit realitu všedního dne z pohledu institucí, které se delikventním chováním zabývají.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice