31. 1. 2022

Spolek Vlčovjané přichystal kluziště za starou školou ve Vlčovicích. O provoz se starají 3 domácí nadšenci, kteří led pravidelně udržují. Kluziště je přístupné celý den, pokud je led dostatečně pevný, mohou tu trénovat budoucí hokejisti i krasobruslařky. Pro mladé rodiny je umístění kluziště uprostřed obce ideální možností, jak naučit ty nejmenší prvním krůčkům na ledu. Vstupné je dobrovolné. Když jsou podmínky na bruslení, je k dispozici i teplý čaj pro děti, či svařák pro rodiče. Nespornou výhodou oproti bruslení na rybníku je zázemí v budově bývalé školy, či večerní osvětlení. Kolem kluziště jsou rozmístěny gumové rohože, aby přezouvání a přechod na bruslích byl bezpečnější.

 

O zastavění lokality Kopřivnice Západ, by měli zastupitelé jednat ještě v letošním roce. Plány radním a poté pracovní skupině pro oblast bydlení představila 25. ledna developerská společnost zastoupená Pavlem Janků. Dané území je pracovně pojmenováno jako Eden Kopřivnice a plocha, kterou radnice pro bytovou výstavbu nabízí je okolo 17 tisíc metrů čtverečních a nachází se vedle garáží u benzinové pumpy OMV směrem na Závišice. Pracovní skupina se seznámila s prvotní nabídkou již minulý rok a diskutovalo se, zda splňuje potřebné podmínky s ohledem na rozvoj daného území a které požadavky radnice plánuje v dané oblasti prosazovat. Například velkým tématem je zajištění dopravního napojení, které se musí řešit po pozemcích, které nejsou v majetku města. V dané lokalitě má být k dispozici okolo 90 bytových jednotek, a pokud by zastupitelé záměr ještě letos schválili, mohlo by se začít stavět už v příštím roce a v roce 2024 by mohly být k dispozici první bytové jednotky. Prodej dotčených pozemků mají zastupitelé projednávat nejdříve v březnu letošního roku, přesto vzhledem k množství podkladových materiálů a přípravě složitého smluvního vztahu se jeví jako reálnější červnový termín.

 

Kopřivnické muzeum nákladních vozů tatra opět nabízí v únoru komentované prohlídky s průvodcem, které se chystají pro předem přihlášené zájemce každý čtvrtek v 15:30. K dispozici budou dva druhy prohlídek. Základní pro dospělé návštěvníky a speciální zaměřená pro děti. Bude na návštěvnících, zda dítě půjde s rodičem na prohlídku pro dospělé, nebo rodič s dětmi na prohlídku určenou mládeži. Případně může jít každý na tu svou prohlídku. Kapacita je omezena a je nutné vyčkat na potvrzovací email.

 

Odpadová legislativa zahrnuje mimo jiné zákon o výrobcích s ukončenou životností, což se týká dosloužilých pneumatik a autobaterií. Sběrný dvůr na ulici Panské, který provozuje Slumeko, se vloni v září stal veřejným místem zpětného odběru pneumatik i autobaterií, což znamená, že tento odpad zde můžete odkládat bez poplatku. Dovézt pneumatiku či autobaterii do sběrného dvora může kdokoli, ať už občané Kopřivnice či blízkého okolí i firmy, a to nejen pneumatiky z osobních vozidel, ale i nákladních vozů i traktorů.

 

Pokud se připravujete spolu se svými dětmi k zápisu do první třídy, je pro vás určena přednáška školní zralost z pohledu klinického pedagoga. Na otázky, zda může dítě s vadou řeči do školy, jaký by měla být slovní zásoby předškoláka, ale i o opožděném vývoji, zápisu do školy, koktavosti, či školní zátěži bude přednášet Petr Sztuchlíková v pobočce knihovny 9. března od 16 hodin v centru pětka na sídlišti Sever.

 

policisté se v celém kraji zaměřili v pátek 21. ledna na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči. Policisté zkontrolovali 1 330 vozidel a zjistili celkem 167 dopravních přestupků. 3 řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholických nápojů a 2 pod vlivem jiných návykových látek. U 9 řidičů zaznamenali policisté překročení povolené rychlost jízdy. Nevyhovující technický stav mělo 23 vozidel. Cyklisté se dopustili dvou přestupků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice