31. 10. 2012

 

20. ročník přehlídky středních škol „GEMMA 2012“: ve dnech 31. 10. – 1. 11. 2012 proběhne přehlídka středních škol. Akce se uskuteční v prostorách výstavního sálu firmy Varroc Automotive Systems s.r.o. v Novém Jičíně (bývalý Autopal). 

  • 31. 10. od 10:00-17:00 hod.
  • 11. od 8:00-16:30 hod.

 

 

Kafka 2012. Během následujícího víkendu jste všichni srdečně zváni na 16. ročník přehlídky tvorby regionálních televizních studií Kafka. Do jednotlivých kategorií je letos přihlášeno téměř 60 snímků českých a slovenských televizí, které budou hodnoceny odbornou porotou i přítomnými diváky. Projekce se konají v pátek 2. listopadu od 9 do 19.

 

 

Ve dnech 1. – 19. 11. 2012 bude v prostorách Kulturního domu Kopřivnice umístěna výstava mapující činnost humanitární organizace Adra v uplynulých dvaceti letech. Tato výstava probíhá u příležitosti 20. výročí založení humanitární organizace ADRA v ČR a veřejnost má na tuto výstavu volný vstup.

 

 

SmVaK Ostrava a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody 7. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin v části obce Lubina. Pracovníci vodáren také oznamují, že až do 7. listopadu v obci Lubina provádějí pravidelné opisy vodoměrů. Dne 13. 11. 2012 v době od cca 08:00 – 10:00 dojde z důvodu prací na vodovodní síti k přerušení dodávky pitné vody na ul. Dražné (Štramberk) a Janáčkova (Kopřivnice). V daných lokalitách budou rozmístěny letáčky s oznámením.

 

 

Máte z každodenního života pocit, že je plný stresu, shonu, aut, hluku a vy nic nestíháte?  Přijďte se zastavit a prohlédnout si fotografie zachycující především krásy přírody. Příroda je silný element plný

energie, života, barev, radosti a inspirace… Zkuste se někdy zastavit a vnímejte okolní svět… Městská knihovna Kopřivnice pořádá výstavu fotografií Anety Poláškové – Čtyři roční období. Výstavu je možno zhlédnout v čítárně knihovny v kulturním domě od 5. listopadu –– 28. prosince.

 

 

Autobusy, které nyní kvůli rekonstrukci ulice Štefánikovy využívají provizorní stanoviště na Masarykově náměstí, by se měly již brzy vrátit na své původní zastávky naproti polikliniky. Ke změně jízdních řádů dojde pravděpodobně v polovině listopadu. Kvůli deštivému počasí a nečekané sněhové nadílce byl totiž termín dokončení zhruba o týden posunut. V současné době se dokončují práce na novém rondelu a finální asfaltová vrstva bude položena po celé délce stavby najednou. Aby se změny v jízdních řádech autobusů dotkly co nejmenšího počtu cestujících, provádějí se během víkendu. Z toho důvodu lze návrat k původnímu jízdnímu řádu očekávat během 10. – 11. listopadu 2012. Jelikož i po tomto datu budou na stavbě probíhat dokončovací práce, zpočátku bude vjezd povolen pouze pro autobusy. Úplné zprůjezdnění ulice Štefánikovy je naplánováno na konec listopadu.

 

 

Taneční událost roku se blíží. V sobotu 17. listopadu 2012 se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční již 46. ročník taneční soutěže Tatra. Kromě soutěžního klání ve standardních a latinskoamerických tancích dospělých párů skupiny A se mohou návštěvníci opět těšit na bohatý doprovodný program. Mezi pozvanými hosty jsou například dvojnásobní mistři světa v Street Dance Mighty Shake Zastávka, kteří se českému publiku představili mimo jiné v televizní soutěži Česko Slovensko má talent 2010. Atraktivní vystoupení předvede také electro-boogie formace Hybrid´s Crew, krasojezdkyně na kole Nikol Frýbortová, taneční škola Akcent Ostrava, skupina středověkého tance Hortus Gratiae a další tanečníci mnoha různých stylů. Stejně jako v předchozích ročnících bude program rozdělen do dvou částí. Základní kolo soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích začne odpoledne ve 14 hodin a galavečer, v rámci něhož proběhne semifinále, finále i vyhlášení vítězů, je naplánován na 19 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice