2. 11. 2012

 

Máte z každodenního života pocit, že je plný stresu, shonu, aut, hluku a vy nic nestíháte?  Přijďte se zastavit a prohlédnout si fotografie zachycující především krásy přírody. Příroda je silný element plný energie, života, barev, radosti a inspirace… Zkuste se někdy zastavit a vnímejte okolní svět… Městská knihovna Kopřivnice pořádá výstavu fotografií Anety Poláškové – Čtyři roční období. Výstavu je možno zhlédnout v čítárně knihovny v kulturním domě od 5. listopadu – 28. prosince.

 

 

Kafka 2012. Během následujícího víkendu jste všichni srdečně zváni na 16. ročník přehlídky tvorby regionálních televizních studií Kafka. Do jednotlivých kategorií je letos přihlášeno téměř 60 snímků českých a slovenských televizí, které budou hodnoceny odbornou porotou i přítomnými diváky. Projekce se konají v pátek 2. listopadu od 9 do 19 hodin a v sobotu 3. listopadu od 9 do 16 hodin v obřadní síni města. Vstup na přehlídku je zdarma.

 

 

Hokej na TV Odra: v režii domácích komentátorů Petra Veselského a Lukáše Zavadila – v neděli 4. listopadu – další komentovaný zápas derby Studénka – Kopřivnice.

 

 

Výstava fotografií Petra Šestáka CHLAPCI A CHLAPI bude zahájena vernisáží 5. listopadu 2012 v 18 hodin, v protorách Městské knihovny ve Frenštátě pod Radhoštěm.  Ukázky z tvorby a bližší informace o autorovi najdete na https://www.fotopatracka.cz/fotograf/card.php?uid=11984&k=1150587013

 

 

V úterý 30. 10. 2012 večer byl bílovecký zámek plný strašidel, duchů, přízraků a tajemných bytostí. K vidění byla také různá hudební a divadelní vystoupení. Zjevila se rovněž Bílá paní Běta. Do světa alchymistů v dobách temného středověku návštěvníky přenesla skupina historického šermu Argentis. Bílovecký zámek byl touto akcí pro letošní sezónu uzavřen. Dalšího otevření se  návštěvníci dočkají v dubnu 2013.

                            

 

Abstraktní live beaty a dechové nástroje v podání Forresta a Nikose a pak break-beatz, raggajungle a jiné v podání oblíbených Dj´s. 2. 11. 2012 v [árt té kafé] MANDALA – Nikos & Forest (live)_ dj´s: Sandoz_ Cubaqa (frenbass)_Rastamira (godai).

 

 

Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci s Mateřskými školami Kopřivnice pořádá v roce 2012 cyklus čtyř přednášek pro rodiče a učitele předškolních dětí pod názvem Škola volá. Čtvrtá přednáška se jmenuje Moje děti, tvoje děti, naše děti – problematika rozvedených a nově spojovaných rodin. Přednáší Mgr. Svatava Vyhlídalová.  V čítárně knihovny v kulturním domě – 6. 11. 2012 v 16:00 hod.

 

 

„NOHY – KOŘENY GAYI aneb naše zemské zdroje energie pro tělo“ – 7. 11. 2012 – čajovna MANDALA – Seminář psychosomatiky a etikoterapie zaměřený tentokrát na nohy. Lektorem je Marek Ščotka, masér, diagnostik a etikoterapeut. Bolí vás pánev, kyčle, nohy, kolena? Vystřeluje vám jehlovitá bolest z kyčlí do stehen? Omezuje vás bolest od pasu dolů v pohybu? Nemůžete ustát, ujít, usedět? Máte nohy plné vody? Máte neustále studené nohy? Máte křečové žíly, bércáky? Diagnostikovali vám trombózu v nohách? Zarůstají vám nehty na prstech u nohou? Máte plochá chodidla, vysoký nárt? Zlomili jste si někdy kotníky, holeně, kolena, stehenní kosti? Máte celulitidu, velký zadek? Pak právě přesně vám je určen tento seminář. Přihlášky do 6. 11. 2012.

 

 

Návštěvy císařské rodiny Habsburků na Příborsku a Novojičínsku  – 7. 11. 201, 17:00 hod. Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře. Přednáší odborný pracovník Muzea Novojičínska Radek Polách.

 

 

XVI.ročník festivalu pro handicapované děti a mládež Motýlek 2012 – 9. 11. 2012 v kulturním domě v Kopřivnici. Letos na téma VESMÍR.

 

 

Autobusy, které nyní kvůli rekonstrukci ulice Štefánikovy využívají provizorní stanoviště na Masarykově náměstí, by se měly již brzy vrátit na své původní zastávky naproti polikliniky. Ke změně jízdních řádů dojde pravděpodobně v polovině listopadu. 

 

 

KULTURNÍ DŮM Kopřivnice – 10. listopadu v 18.45 hodin Thomas Adès: Bouře – přenos z Metropolitní opery v New Yorku (v kině Puls)

 

 

Vzpomínkové setkání – Den válečných veteránů –  11. 11. 2012 u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí v Kopřivnici.

 

 

Taneční událost roku se blíží. V sobotu 17. listopadu 2012 se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční již 46. ročník taneční soutěže Tatra. Vstupenky na tradiční kopřivnickou přehlídku tanců, která je zároveň jednou z nejoblíbenějších společenských událostí roku, je možné zakoupit v informačním centru již nyní.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice