5. 11. 2012

 

Od dnešního dne je diabetikům z Moravskoslezského kraje k dispozici pro léčbu jedné z nejčastějších a bolestivých komplikací diabetu – diabetické neuropatie – nové MDM Centrum. Diabetická neuropatie má za následek zdravotní problémy včetně palčivých bolestí především dolních končetin, pálení, křečí a může vést až k amputacím. Pacienti doposud dojížděli za léčbou do vzdálených center ve Zlíně, Praze a Plzni. Metoda MDM je zlomová terapie v diabetologii, jelikož léčba medikací je celosvětově téměř neúčinná. Terapie MDM je v České republice diabetikům k dispozici tři roky, ve světě se používá přes 30 let. Klinické studie i použití v praxi prokázaly zlepšení nebo odstranění komplikací diabetické neuropatie u 85 % diabetiků, kteří ji podstoupili. MDM Centrum se nachází v ordinaci MUDr. Jarmily Zipserové v Sanatoriích v Klimkovicích.

 

 

V měsíci listopadu budou nadále přistavovány vany na biologický odpad. Od 9. – 12. listopadu na ulici České u MŠ a na odstavné ploše na konci ulice, Na Pasekách, na ulici Příborské, Na Luhách, v Lubině Sýkorci, v Lubině za benzinkou, v Lubině na rozcestí, v Lubině u č.p. 282 a 437, u hřiště a u kontejnerů na separovaný odpad.

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad budou přistaveny dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin.  6. listopadu na ulici Alšově, 7. listopadu na ulici Haškově.

 

 

SmVaK Ostrava a.s. oznamuje, že 7. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka  pitné vody v části obce Lubina. Původně oznámený termín 19.11 bude nutno změnit. Dále dne 13. listopadu v době od 08:00 – 10.00 hodin na ulici Dražné a Janáčkově. V dané části budou rozmístěny na veřejných místech letáčky s oznámením.

 

 

„NOHY – KOŘENY GAYI aneb naše zemské zdroje energie pro tělo“ – 7. 11. 2012 – čajovna MANDALA – Seminář psychosomatiky a etikoterapie zaměřený tentokrát na nohy. Lektorem je Marek Ščotka, masér, diagnostik a etikoterapeut. Bolí vás pánev, kyčle, nohy, kolena? Vystřeluje vám jehlovitá bolest z kyčlí do stehen? Omezuje vás bolest od pasu dolů v pohybu? Nemůžete ustát, ujít, usedět? Máte nohy plné vody? Máte neustále studené nohy? Máte křečové žíly, bércáky? Diagnostikovali vám trombózu v nohách? Zarůstají vám nehty na prstech u nohou? Máte plochá chodidla, vysoký nárt? Zlomili jste si někdy kotníky, holeně, kolena, stehenní kosti? Máte celulitidu, velký zadek? Pak právě přesně vám je určen tento seminář. Přihlášky do 6. 11. 2012.

 

 

Návštěvy císařské rodiny Habsburků na Příborsku a Novojičínsku  – 7. 11. 201, 17:00 hod. Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře. Přednáší odborný pracovník Muzea Novojičínska Radek Polách.

 

 

Autobusy, které nyní kvůli rekonstrukci ulice Štefánikovy využívají provizorní stanoviště na Masarykově náměstí, by se měly již brzy vrátit na své původní zastávky naproti polikliniky. Ke změně jízdních řádů dojde pravděpodobně v polovině listopadu. Kvůli deštivému počasí a nečekané sněhové nadílce byl totiž termín dokončení zhruba o týden posunut. V současné době se dokončují práce na novém rondelu a finální asfaltová vrstva bude položena po celé délce stavby najednou. Aby se změny v jízdních řádech autobusů dotkly co nejmenšího počtu cestujících, provádějí se během víkendu. Z toho důvodu lze návrat k původnímu jízdnímu řádu očekávat během 10. – 11. listopadu 2012. Jelikož i po tomto datu budou na stavbě probíhat dokončovací práce, zpočátku bude vjezd povolen pouze pro autobusy. Úplné zprůjezdnění ulice Štefánikovy je naplánováno na konec listopadu.

 

 

 Město Kopřivnice a Kulturní dům Kopřivnice Vás zvou na 16. ročník přehlídky tvorby handicapovaných dětí a mládeže Motýlek. Přehlídka se uskuteční v sobotu 10. listopadu od 14 hodin ve velkém sále kulturního domu. Přijďte povzbudit účinkující děti, které si připravily zhruba čtyřhodinový program plný tanečních, pěveckých i dramatických vystoupení. Vstupné na přehlídku bude dobrovolné.

 

 

V městském informačním centru jsou již k dispozici vstupenky na 46. ročník taneční přehlídky Tatra, která se uskuteční v sobotu 17. listopadu. Kromě postupové soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích dospělých tanečních párů skupiny A se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program.  Při zakoupení vstupenek na Taneční soutěž TATRA 2012 v předprodeji do 10. 11. 2012 získává  divák bonus ve formě snížené ceny na  divadelní představení  Daskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice