7. 11. 2012

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Informace zasílejte do 12. 11. 2012 na ic@koprivnice.cz.

 

 

Z důvodu revitalizace domu je venkovní schránka pro soukromou inzerci na kontaktním místě mimo provoz. Využívejte schránku v sídle studia kabelové televize – budova ANEXu na ul. Záhumenní.

Kontaktní místo KTK bude ve středu 14. Listopadu z technických důvodů uzavřeno.

 

 

„NOHY – KOŘENY GAYI aneb naše zemské zdroje energie pro tělo“ – 7. 11. 2012 – čajovna MANDALA – Seminář psychosomatiky a etikoterapie zaměřený tentokrát na nohy. Lektorem je Marek Ščotka, masér, diagnostik a etikoterapeut.

 

 

Návštěvy císařské rodiny Habsburků na Příborsku a Novojičínsku  – 7. 11. 201, 17:00 hod. Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře. Přednáší odborný pracovník Muzea Novojičínska Radek Polách.

 

 

V měsíci listopadu budou nadále přistavovány vany na biologický odpad. Od 9. – 12. listopadu na ulici České u MŠ a na odstavné ploše na konci ulice, Na Pasekách, na ulici Příborské, Na Luhách, v Lubině Sýkorci, v Lubině za benzinkou, v Lubině na rozcestí, v Lubině u č.p. 282 a 437, u hřiště a u kontejnerů na separovaný odpad.

 

 

Mimosezónní program na chatě Dr. Hrstky. Letos, kromě tradičních hudebních večerů, koncertů a dalšímu ročníku festivalu cestovatelských přednášek „MOJE CESTA“ je připraven ve  spolupráci s Člověkem v tísni nový „projekt“ a to nedělní filmový festival „OTEVŘI OČI aneb hrstka pomoci pro člověka v tísni“. Momentálně to bude seriál 4 nedělních projekcí lidskoprávních dokumentárních filmů z festivalu Jeden svět, který Člověk v tísni každoročně pořádá. Filmy se budou promítat vždy v neděli od 11. 11. do 2. 12. od 15:30 na chatě Dr. Hrstky. Po konci dokumentů bude vždy prostor pro otevřenou diskuzi k daným tématům. A jako doplňující věc – v rámci filmových projekcí proběhne  dobrovolná sbírka a vždy na konci projekce bude se všemi účastníky dohodnuto, jak s danou částkou naložit. V reálu pak bude ze sbírky zakoupena např. koza pro rodinu v Kongu, ovocné stromy na Srí Lanku, sešity a tužky pro děti v Africe a podobně…

 

 

SmVaK Ostrava a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody dne 13. listopadu v době od 08:00 – 10.00 hodin na ulici Dražné a Janáčkově. V dané části budou rozmístěny na veřejných místech letáčky s oznámením.

 

 

Ve dnech 1. – 19. 11. 2012 bude v prostorách Kulturního domu Kopřivnice umístěna výstava mapující činnost humanitární organizace Adra v uplynulých dvaceti letech. Tato výstava probíhá u příležitosti 20. výročí založení humanitární organizace ADRA v ČR a veřejnost má na tuto výstavu volný vstup.

 

 

V městském informačním centru jsou již k dispozici vstupenky na 46. ročník taneční přehlídky Tatra, která se uskuteční v sobotu 17. listopadu. Při zakoupení vstupenek na Taneční soutěž TATRA 2012 v předprodeji do 10. 11. 2012 získává  divák bonus ve formě snížené ceny na  divadelní představení  Daskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert.

 

 

Kulturní dům Příbor  uvádí  divadelní představení: Perly panny Serafínky (Rudolf Piskaček), v pátek 9. 11. 2012, v 19:30. Hraje divadelní soubor Pod věží Štramberk.

 

 

KULTURNÍ DŮM Kopřivnice – 10. listopadu v 18.45 hodin Thomas Adès: Bouře – přenos z Metropolitní opery v New Yorku (v kině Puls). Účinkují: T. Adès: Tempest (Bouře). Adès/Keenlyside, Davies, Luna, Leonard, Shrader, Oke, Burden, Spence

 

 

[árt té kafé] MANDALA Kopřivnice uvádí CAFÉ INDUSTRIAL /OVA/ + NJUMEN /KOPR/ – 10. 11. 2012 ve 20:30 – tradiční hudební setkání ostravské kapely a kopřivnického písničkáře, jejichž cesty se kdysi rozdělily, aby se nyní mohly opět příležitostně proplétat.

 

 

Vzpomínkové setkání – Den válečných veteránů –  11. listopadu 2012 uplyne přesně 94 let od ukončení 1. světové války. Jako vzpomínku na oběti tohoto i ostatních válečných konfliktů novodobé historie slaví většina evropských zemí, USA a Kanada tzv. Den válečných veteránů. Kopřivnice si tento významný den připomene tradičním pietním setkáním u pomníku padlých. Kytice k pomníku položí představitelé města, členové Vojenského sdružení rehabilitovaných a zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu. Na znamení piety za miliony zmařených životů vykvetou na kabátech a bundách všech příchozích červené vlčí máky. Tyto kvítky připomínající prolitou krev se staly symbolem obětí válek a válečných veteránů především díky básni Ve flanderských polích, v níž podplukovník John McCrae vyjadřuje žal nad zabitými spolubojovníky. Inspirací k použití této symboliky mu bylo nebývalé množství vlčích máků, které rozkvetly na válkou rozryté půdě západní fronty v roce 1915, kdy svou báseň psal. 

Přijďte také Vy uctít památku padlých i žijících hrdinů, kteří riskovali své životy ve válkách, aby bojovali za svobodu, pravdu a demokracii. Vzpomínkové setkání u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí se uskuteční v neděli 11. 11. v 11 hodin a všichni jste na něj srdečně zváni.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice