31. 3. 2011

 

ADRA JIŽ PODESÁTÉ ORGANIZUJE VELIKONOČNÍ SBÍRKU NA POMOC POTŘEBNÝM. Jubilejní desátý ročník zaštítil herec Miroslav Táborský, herečka Táňa Fišerová a Česká Miss 2009 Iveta Lutovská. Výtěžek podpoří domácí charitní projekty, 2. část plyne na pomoc při mimořádných událostech  a 3. je na dlouhodobý rozvoj v zahraničí. Dobrovolníci v modrém vyjdou do ulic 19. a 20. dubna.

 

 

Kopřivnice uvítala ve svých řadách 39 nových občánků. Obřad, který v jiných městech takřka neznají se u nás vrátil do života a k účasti na obřadu  se hlásí většina čerstvých rodičů, vloni z celkového počtu 243 narozených dětí  bylo do městské kolébky  uloženo 160 dětí, tedy více než polovina.

V sobotu 26. 3. bylo přijato 19 děvčátek a 20 kluků. Hudebně poetický doprovod připravila učitelka ešová s žákyněmi za Základní školy dr. Milady Horákové.Děti dostaly do výbavičky knihu Heleny Zmatlíkové, hračku a pamětní list.Nejbližší vítání se uskuteční v sobotu 25 června.

 

 

5 jednotek hasičů likvidovalo  v pondělí 28. března 2011 odpoledne požár střechy na rodinném domku v Lubině.  Požár byl rozsáhlý, proto se tentokrát  zapojili do hašení profesionální hasiči z Tatry, hasiči Města Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín , dobrovolní hasiči z Příbora a domácí JSDH Lubina. Požár vznikl při opravě lepenkové krytiny a naštěstí se při něm nikdo nezranil. Po lokalizaci požáru museli  hasiči rozebrat  konstrukci střechy pro dohašení skrytých  ohnisek. Hasiči včasným zásahem zabránili rozšíření požáru  škoda byla odhadnuta na 150 tisíc korun a uchráněné hodnoty pak na 0,5 mil Kč. Ale o požáry nebyla nouze, následovalo hašení automobilu v Závišicích a ve středu zasahovali hasiči, když  vzplanul suchý porost u  Lichnova.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice