31. 3. 2014

 

Majitelé autovraků mohou ušetřit a dokonce i vydělat. V sobotu 19. dubna nabídne město Kopřivnice občanům další možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé nepojízdných vozů tak mohou ušetřit až několik tisíc korun za jejich odtah a stání na vyhrazeném parkovišti. Kompletní vraky budou moci díky nově zavedené možnosti výkupu dokonce zpeněžit. Kopřivničané a občané okolních obcí mají obvykle dvakrát ročně šanci zbavit se svých nepojízdných vozidel zdarma, a to vždy na jaře u příležitosti Dne Země nebo na podzim začátkem října. Zájemci se mohou hlásit přímo u majitele autovrakoviště Ženklava na telefonních číslech 556 852 614, 602 550 002, a to až do 19. dubna. Kompletní vozidla budou likvidována zcela zdarma a nově bude probíhat také výkup, díky kterému mohou majitelé vraků získat až 5 tisíc korun.

 

 

Prodejcům alkoholu končí lhůta pro podání žádosti o koncesi. Hostinským a obchodníkům s lihovinami již brzy vyprší lhůta, v níž mohou bezplatně požádat o koncesi na prodej lihu, konzumního lihu a lihovin. Pokud by po 17. dubnu 2014 pokračovali v prodeji alkoholu bez potřebné koncese, může jim být udělena až milionová pokuta za neoprávněné podnikání. Pokud podnikatelé do šesti měsíců ode dne účinnosti novely, tedy do 17. dubna 2014, podají žádost o předmětnou koncesi, nepodléhá tato žádost správnímu poplatku. K žádosti také není nutné přikládat žádné doklady či splňovat podmínku odborné způsobilosti. Obecní živnostenský úřad v Kopřivnici upozorňuje dotčené subjekty, aby podání žádosti ve vlastním zájmu nenechávali na poslední chvíli, a předešli tím případnému dlouhému čekání ve frontách. Více informací zájemcům poskytnou pracovnice živnostenského úřadu osobně ve 4. patře kopřivnické radnice (v kancelářích č. 468 a 469) nebo na telefonních číslech 556 879 751-755.

 

 

Nejlepší učitele roku tentokrát vybírali také žáci. U příležitosti Dne učitelů ocenilo město Kopřivnice své nejlepší pedagogy minulého roku. Ty tentokrát nominovali nejen ředitelé jednotlivých škol, ale také samotní žáci. Tradiční slavnostní setkání se konalo ve čtvrtek 27. března 2014 v Šustalově vile. Poděkování a drobné dárky od vedení města převzalo třiadvacet kantorů z mateřských, základních i uměleckých škol ve městě, z VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice a také místního Domu dětí a mládeže. Novinkou letošního ročníku byla dvě ocenění za přínos v oblasti vzdělávání pro trvale udržitelný rozvoj. Kromě vedení škol zasáhli do seznamu oceněných také místní školáci, kteří prostřednictvím ankety dětského zastupitelstva vybírali nejoblíbenějšího učitele roku. Vítězkou ankety se stala Karolína Marková ze ZŠ sv. Zdislavy, která tak získala nejen ocenění města, ale především titul pro nejoblíbenějšího učitele Zlatý Komenský 2013.

 

 

ČIŠTĚNÍ KOMUNIKACÍ A PARKOVIŠŤ: 31. března část ulic Francouzská, Osvoboditelů po přechod u Severky.

 

 

Zveřejnění nabídky města na nájem dvou městských bytů o velikosti 1+2 (Obranců míru 891, Obránců míru 704), za podmínky přistoupení k dluhu, které jsou určeny široké veřejnosti za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 26. 03. 2014 do 14. 04. 2014.

  

 

33. ročník Valašské rallye zahájí první dubnovou sobotu v České republice novou rallye sezonu. Její součástí bude i nová erzeta pod hradem Hukvaldy. První vozidlo odstartuje 5. dubna v 9 hodin z valašskomeziříčského náměstí. Na soutěžní posádky čeká 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 67 km. Po startu zamíří vozy do Kopřivnice, konkrétně do Větřkovic, kde se pojede první rychlostní test. Poté budou vozy pokračovat do Štramberku a Nového Jičína. Nejúspěšnější posádka by mohla do cíle dojet před půl šestou podvečer.

 

 

 

Systém sběru bioodpadu v Kopřivnici čekají od dubna změny, které mají podpořit jeho třídění a následné využití. Dříve přistavované velkoobjemové vany nahradí kompostejnery, které budou každých čtrnáct dní sváženy přímo od rodinných domů. O bezplatné poskytnutí kompostejnerů mohou majitelé domků v Kopřivnici zažádat do 25. března na odboru životního prostředí. V místních částech budou i nadále přistavovány velkoobjemové vany. Více informací naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

 

Most přes Sýkorečku v Lubině se opět začně opravovat. Zahájení stavebních prací na mostě v Lubině u ložisek je stanoveno na 1. 4. 2014. Pod mostem bude po dobu oprav nejdéle na 3 měsíce zcela uzavřena místní komunikace směřující na ul. Dělnickou. Bude se opravovat druhá polovina mostu (strana blíže ke Kopřivnici), vloni na podzim již proběhla oprava na druhé straně mostu. Pod mostem budou moci projít chodci tak jako tomu bylo na podzim.

 

 

Ve středu 2. dubna od 17 hodin se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční veřejné diskuzní fórum s výstižným názvem S Vámi o všem? OVŠEM! Již pošesté budou mít Kopřivničané možnost diskutovat s vedením radnice o budoucím rozvoji města a navrhovat tzv. 10 P. Kromě toho budou účastníci vybírat dvě aktivity, jimž budou přímo na akci přiděleny šeky v hodnotě 10 000 a 5 000 korun.

 

 

Přednáška 2. 4. 2014, v Balsamině, na ul. Sokolovské. Peter Levine ve svých výzkumech prokázal, že proběhlé trauma ( duševní i fyzické) výrazně ovliňuje tělo samotné, a pokud není přirozeným způsobem z těla uvolněno, postupně začne narůstat počet blokovaných tkání v těle a výrazně to ovlivňuje naši svobodu projevu i pohybu. Zajímá-li vás, zda lze a jakým způsobem podpořit přirozené reakce a propustit zastaralá traumata, žít v souladu se sebou samým, pak přednáška o Traumatech Ing. Dany Julínkové vám přinese jasný návod, jak na to. Pravidla této moderní metody práce s tělem lze uplatnit v mnoha oblastech života :

v partnerských vztazích, ve vztahu ke svým dětem i svým rodičům, ve vztazích na pracovišti, i při řešení svých vlastních chronických potíží.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně ve dnech  16.-17. 4. 2014 VELIKONOČNÍ JARMARK

Zveme rukodělné výrobce a prodejce velikonočního zboží i prodejce dalšího sortimentu spotřebního zboží

a k nákupu obyvatele našeho města i okolí. (bližší informace na  tel. 556 879 658, 737 160 184).

 

 

Slavnostní vyhlášení Sportovce roku 2013 se bude konat ve středu dne 9. dubna 2014 od 16 hodin v prostorách kinosálu KDK Kopřivnice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice