2. 4. 2014

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na veřejné fórum s názvem „S Vámi o všem? OVŠEM!“. Diskuzní setkání se uskuteční dnes 2. dubna od 17 hodin ve velkém sále kulturního domu. Přijďte debatovat s vedením města a pracovníky radnice o všem, co Vás zajímá, a vybrat deset největších příležitostí pro další rozvoj Kopřivnice. Kromě desíti největších příležitostí města budou moci účastníci setkání navrhnout, a poté společným hlasováním vybrat aktivity, jimž budou přímo na fóru přiděleny šeky v hodnotě 10 000 a 5 000 korun. Připraveno bude také drobné občerstvení, ochutnávka fair trade produktů, prezentace cukrárny Harlekýn a možnost vyhrát některou z pěkných cen.

 

 

 

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 3. dubna od 8:00 – 14:00 hodin proběhne odstávka pitné vody v obci Mniší od křižovatky kolem cesty směr Kozlovice.

 

 

Z důvodu komplexního čištění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto komunikacích a parkovištích.Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena. Čištění bude probíhat dle harmonogramu: 2. dubna – část ulic Družební od 17 listopadu po křižovatku u domu čp. 1033, po křižovatku s Francouzskou, 3. dubna – část ulic Příčná mezi Českou a Obránců míru.

 

 

Prodejcům alkoholu končí lhůta pro podání žádosti o koncesi. Hostinským a obchodníkům s lihovinami již brzy vyprší lhůta, v níž mohou bezplatně požádat o koncesi na prodej lihu, konzumního lihu a lihovin. Pokud by po 17. dubnu 2014 pokračovali v prodeji alkoholu bez potřebné koncese, může jim být udělena až milionová pokuta za neoprávněné podnikání. Pokud podnikatelé do šesti měsíců ode dne účinnosti novely, tedy do 17. dubna 2014, podají žádost o předmětnou koncesi, nepodléhá tato žádost správnímu poplatku. K žádosti také není nutné přikládat žádné doklady či splňovat podmínku odborné způsobilosti. Obecní živnostenský úřad v Kopřivnici upozorňuje dotčené subjekty, aby podání žádosti ve vlastním zájmu nenechávali na poslední chvíli, a předešli tím případnému dlouhému čekání ve frontách. Více informací zájemcům poskytnou pracovnice živnostenského úřadu osobně ve 4. patře kopřivnické radnice (v kancelářích č. 468 a 469) nebo na telefonních číslech 556 879 751-755.

 

 

Nejlepší učitele roku tentokrát vybírali také žáci. U příležitosti Dne učitelů ocenilo město Kopřivnice své nejlepší pedagogy minulého roku. Ty tentokrát nominovali nejen ředitelé jednotlivých škol, ale také samotní žáci. Tradiční slavnostní setkání se konalo ve čtvrtek 27. března 2014 v Šustalově vile. Poděkování a drobné dárky od vedení města převzalo třiadvacet kantorů z mateřských, základních i uměleckých škol ve městě, z VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice a také místního Domu dětí a mládeže. Novinkou letošního ročníku byla dvě ocenění za přínos v oblasti vzdělávání pro trvale udržitelný rozvoj. Kromě vedení škol zasáhli do seznamu oceněných také místní školáci, kteří prostřednictvím ankety dětského zastupitelstva vybírali nejoblíbenějšího učitele roku. Vítězkou ankety se stala Karolína Marková ze ZŠ sv. Zdislavy, která tak získala nejen ocenění města, ale především titul pro nejoblíbenějšího učitele Zlatý Komenský 2013.

 

 

Kapacita mateřských škol je dostatečná. V úterý 8. dubna proběhnou v Kopřivnici zápisy dětí do mateřských škol. Díky nedávnému navýšení kapacity o více než sto míst, by měly být k předškolnímu vzdělávání v některé z místních školek přijaty všechny kopřivnické děti, které do začátku školního roku dovrší tří let. V den zápisu si mohou rodiče s dětmi jednotlivé školky prohlédnout, seznámit se s prostředím i s paní učitelkou. Při pohovoru s vedoucí učitelkou sepíší žádost o přijetí a uvedou náhradní školku pro případ, kdyby byla kapacita vybraného zařízení překročena. Všechny přihlášky pak budou posuzovány centrálně dle kritérií zveřejněných na internetových stránkách skolky.koprivnice.org. Seznamy registračních čísel přijatých dětí budou ve dnech 23. dubna až 7. května vyvěšeny na dveřích školek, kde rodiče podali žádost. Zápisy do mateřských škol budou probíhat od 8 do 15 hodin, pouze na MŠ Polárka budou zahájeny o hodinu později.

 

 andrew

Kopřivničtí úředníci zajistili ugandskému synovi vzdělání. Andrew Ssempagama z Ugandy, adoptivní syn zaměstnanců Městského úřadu v Kopřivnici, ukončil studium a ve svých 20 letech nastoupil do zaměstnání. Tím zdárně skončila jedna adopce na dálku. V roce 2004, když se s adopcí začínalo, chodil Andrew do 5. třídy. Od začátku adopce se na sedmitisícový poplatek na roční školné skládalo stokorunou kolem stovky pracovníků. Z peněz vybraných nad limit se Andrewovi pravidelně posílaly dárky. Když se na společenských akcích úřadu pořádala tombola, začala se z výtěžku podporovat celá rodina. Andrew dokončil vzdělání na technickém institutu, kde se vyučil automechanikem motorových vozidel.

 

 

Městský úřad v Kopřivnici a Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj oznamují, že od 7. do 18. dubna bude vyložen k veřejnému nahlédnutí obnovený katastrální operát v katastrálním území Drnholec nad Lubinou. Občané mohou do operátu nahlédnout vždy v pondělí a ve středu od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin v budově bývalého Zahrádkářského domu v Lubině, nebo na Městském úřadu v Kopřivnici vždy v úterý a ve čtvrtek od 8:00 do 11:30 a od 12:30 do 14:00 či v pátek od 8:00 do 11:30.

 

 

V sobotu 5. dubna se před Kulturním domem Kopřivnice uskuteční festival „Vím, proč volím On tour“, jehož cílem je informovat o květnových volbách do Evropského parlamentu. Program začne ve 14:30 workshopy a veřejnými diskuzemi. Chybět nebudou ani hry pro nejmenší či zábava pro teenagery. Po 17. hodině se před kulturním domem rozezvučí koncerty, na nichž vystoupí Electro Swing Gang a Voxel. Více informací naleznete na internetových stránkách města. Všichni jste srdečně zváni!

 

 

Majitelé autovraků mohou ušetřit a dokonce i vydělat. V sobotu 19. dubna nabídne město Kopřivnice občanům další možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé nepojízdných vozů tak mohou ušetřit až několik tisíc korun za jejich odtah a stání na vyhrazeném parkovišti. Kompletní vraky budou moci díky nově zavedené možnosti výkupu dokonce zpeněžit. Kopřivničané a občané okolních obcí mají obvykle dvakrát ročně šanci zbavit se svých nepojízdných vozidel zdarma, a to vždy na jaře u příležitosti Dne Země nebo na podzim začátkem října. Zájemci se mohou hlásit přímo u majitele autovrakoviště Ženklava na telefonních číslech 556 852 614, 602 550 002, a to až do 19. dubna. Kompletní vozidla budou likvidována zcela zdarma a nově bude probíhat také výkup, díky kterému mohou majitelé vraků získat až 5 tisíc korun.

 

 

Zveřejnění nabídky města na nájem dvou městských bytů o velikosti 1+2 (Obranců míru 891, Obránců míru 704), za podmínky přistoupení k dluhu, které jsou určeny široké veřejnosti za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 26. 03. 2014 do 14. 04. 2014.

  

 

33. ročník Valašské rallye zahájí první dubnovou sobotu v České republice novou rallye sezonu. Její součástí bude i nová erzeta pod hradem Hukvaldy. První vozidlo odstartuje 5. dubna v 9 hodin z valašskomeziříčského náměstí. Na soutěžní posádky čeká 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 67 km. Po startu zamíří vozy do Kopřivnice, konkrétně do Větřkovic, kde se pojede první rychlostní test. Poté budou vozy pokračovat do Štramberku a Nového Jičína. Nejúspěšnější posádka by mohla do cíle dojet před půl šestou podvečer.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice