31. 3. 2023

SLUMEKO, s.r.o. oznamuje, že svozy bioodpadu z nádob o objemu 240 l a 770 l v roce 2023 v období duben – prosinec 2023 jsou následující:

STŘEDA lichý týden (první svoz 12.4.2023) – Kopřivnice (mimo níže uvedené ulice)

STŘEDA sudý týden (první svoz 19.4.2023) – místní část Lubina + ulice Na Luhách, Mírová, 1. května, Dělnická

PÁTEK sudý týden (první svoz 21.4.2023) – místní část Vlčovice a Mniší + ulice Komenského, Havlíčkova, Jiráskova, Tyršova, Palackého, Pod stadionem, Husova

PÁTEK lichý týden (první svoz 14.4.2023) – Příborská, Na Pinkavce, Severní, Dolní + nádoby o objemu 770 l

 

Již 1. dubna odstartuje další kolo výzvy 10 000 kroků! Jejím cílem je motivovat lidi k pravidelné aktivitě, k niž potřebují pouze vlastní nohy. Právě chůze je totiž nejpřirozenějším pohybem a má blahodárné účinky na tělo i mysl. Zařaďte víc chůze mezi své každodenní činnosti, překonávejte sami sebe, poznávejte okolí, buďte součástí jedinečné komunity a soutěžte o ceny! Aby byl organismus odolnější, není nutné ujít celých 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků v hlavním sloganu výzvy. Důležitější než vzdálenost je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Zapojit se mohou jednotlivci, týmy i celé firmy nebo obce. Aktivitu si mohou účastníci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji nahrát do speciální webové aplikace. Body, které účastníci získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, po ukončení dubnové výzvy věnuje Lašská brána ceny třem nejlepším ženám a třem nejlepším mužům. Ocení také nejstaršího účastníka a nejlepší tým. Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Kopřivnice.  Více informací o výzvě a možnostech registrace najdete na www.desettisickroku.cz.

 

PÁTEK  31. března 2023

BESEDA: Orientace v mapě a v terénu – Kopřivnice, DDM. Klub českých turistů Kopřivnice si vás dovoluje pozvat na besedu Orientace v mapě a v terénu. Doneste si s sebou jakoukoliv turistickou mapu v měřítku 1: 50 000. Vedoucí akce: Ondřej Burel. 17:00

 

KONCERT: Tiché lodi v Příboře  Zimní páteční marmeláda v bistru Victoria Loca. 18:00

 

Koncert Kale a Nika – pátek 31. března, od 19.30 hodin, Vila Machů, Kopřivnice. Autorská a zároveň manželská dvojice Veronika a David Zemanovi, vystupující jako hudební duo Kalle, představí písně nejen ze své třetí řadové desky, která je svou náladou zřejmě tou nejtemnější. Hudební duo přitom ale jen přirozeně pokračuje v tom, co si před lety vytyčilo. Posmutněle krásná hudba s jedním z nejkrásnějších hlasů celé tuzemské nezávislé scény. Mladá ostravská zpěvačka Nika představí a pokřtí svou debutovou nahrávku „Flesh and Soul“, která obsahuje 11 autorských písní. Síla interpretky je v hypnotickém výrazu plném barev a vůní, nápaditých aranžích a uhrančivém vokálu, který má tolik podob a odstínů jako pramen čisté vody zrcadlený v paprscích slunce.

 

WORKSHOP: Velikonoční vajíčka z vlny , Hukvaldy. Seznámíme se s technikou suchého plstění ovčího rouna, kdy si za pomoci speciální plsticí jehly vytvoříme vlastní obrázek na polystyrenové vajíčko. Přijít mohou dospělí i děti. Na workshop je nutná rezervace: Velikonoční vajíčka z vlny. Hubert – Hukvaldský biskupský enviromentální resort 17:00

 

SOBOTA  1. dubna 2023

Velikonoční jarmark  Příbor. Tradiční velikonoční jarmark na náměstí Sigmunda Freuda. Vystoupení dětí z příborských mateřských a základních škol a Valašský soubor písní a tanců Radhošť. Doprovodný program začíná v 9:30 hodin. Náměstí Sigmunda Freuda  8:00 – 12:00

 

Vlčovjanský rukodělný jarmark 2023 . Spolek Vlčovjané pořádá v sobotu 1. dubna od 10 – 16 hodin Vlčovjanský rukodělný jarmark. Již tradičně zveme všechny příznivce a návštěvníky na tradiční tentokrát velikonoční jarmark, který se bude konat v komunitním centru Vlčovjan. Na návštěvníky budou čekat početná zastavení věnovaná tradičnímu řemeslu i rukodělné výrobě našich spoluobčanů – věnce, háčkované a šité výrobky, kraslice, macrame, olejíčky, mýdla, vílenky, košíky a další. Pro děti bude připravena dílnička, kde si můžou samy nebo s pomocí rodičů vyrobit jarní dekorace. Na zahradě si můžete spolu se zkušeným kovářem vyrobit vlastní hřebík.

 

KONCERT Stanley´s Dixie Street Band . Otevření piaristických zahrad v Příboře v doprovodu Stanley´s Dixie Street Band v 16:00. Přijďte si vychutnat příjemný podvečer ve stylu 20. let.

 

NEDĚLE  2. dubna 2023

DIVADLO: Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství – KDK  Kopřivnice 19:00. Představení v rámci Divadelního předplatného 2022/2023. Hrají: Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný, Šárka Kubíková, Lenka Zahradnická/Šárka Kubíková. Komediální příběh o dvou přátelích, jež spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně choré a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny. Jejich střetávání se s každodenní realitou, která je pro oba komplikovaná, přináší řadu velmi humorných situací, zároveň však, pod odlehčeným tónem, dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství. Podle románu Ingvara Ambjørnsena „Pokrevní bratři“.

 

PRO DĚTI: Badatelská taška  Hukvaldy. Půjčte si při procházce oborou nebo při výstupu na hrad sadu pomůcek, která vám pomůže bádat. Spočítejte si stáří stromu, prozkoumejte mrtvé dřevo pomocí lup a USB mikroskopu, nebo pozorujte dění v hukvaldské oboře dalekohledem. Nabízené aktivity si užijí dospělí i děti. Tašku si můžete zapůjčit a vrátit každou první neděli v měsící (duben – září) v době od 9:00 do 16:00 hodin v Ekocentru Hubert (Hukvaldy 81)- 9:00

 

PONDĚLÍ  3. dubna 2023

Velikonoční workshop pro dospělé  Štramberk. Knihovna Štramberk si pro vás připravila workshop, který nejenže napomůže naplnit vaši kreativní duši, ale taktéž si z něho odnesete tematické dekorace pro plnohodnotné oslavení svátku jara. Výroba závěsné dekorace k výzdobě domova. Rezervace míst do 30. 3. 2023 na e-mailu: mk@stramberk.cz nebo tel.: 558 840 620, 731 156 459. Komunitní centrum Stará škola  16:00

 

V Kopřivnici se bude diskutovat o fair trade. V pondělí 3. dubna od 16 hodin se v Ringhofferově vile uskuteční diskuzní seznání O fair trade. Nevíte, co se pod tímto označením skrývá? Myšlenku fair trade znáte, ale chcete se dozvědět více? Přemýšlíte, jak konkrétně můžete tento systém podpořit? Přijďte to s námi probrat u šálku výborné fairtradové kávy. Fair trade (česky férový či spravedlivý obchod) je výzvou k zodpovědné spotřebě a spravedlivějšímu způsobu obchodování. Systém usiluje o pomoc drobným výrobcům a pěstitelům v zemích třetího světa, chrání jejich práva a dává jim šanci uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Prosazuje platbu spravedlivých cen a dodržování sociálních environmentálních standardů. Férový výrobek poznáte například podle certifikační známky Fairtrade. Pondělní besedy v Kopřivnici se zúčastní zástupce společnosti Fairtrade Česko a Slovensko Stanislav Komínek, který má osobní zkušenosti z míst, kde tento systém pomáhá. „Půjde o besedu a promítání fotografií, které se budou týkat nejen pěstování kakaa v západní Africe, ale také našich možností zapojení do změny,“ uvedl Stanislav Komínek. „Budeme rádi, když se jednání zúčastní všichni, kdo se o fair trade chtějí dozvědět více, než co lze vyhledat na internetu. Především jsou vítáni ti, kteří si na toto téma doposud neutvořili ucelený názor,“ doplnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.

 

Školní družina při Základní škole Floriána Bayera pořádá v pondělí 3. dubna od 10 do 16 hodin v prostorách školy Velikonoční jarmark, na který je zvána veřejnost.

 

Základní škola Emila Zátopka připravila Jarní koncert s výstavou pro návštěvníky v pondělí 3. dubna v 16 hodin ve sportovní hale.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice