31. 7. 2013

 

 

Tatra uzavřela nejvýznamnější zakázku v posledních letech. Autor: ČTK. Zakázka má hodnotu 4,5 miliardy korun. Smlouva se týká dodávek automobilů a výrobních zařízení na Blízký východ. ČTK to v úterý za Tatru oznámil Radek Ivaniškin. Tým vedený generálním ředitelem Ronaldem Adamsem podle něj pracoval na dojednání tohoto kontraktu téměř tři roky. Podrobnosti ke smlouvě nelze zatím na přání zákazníka zveřejnit, uvedl mluvčí Tatry Andrej Čírtek. Loni v říjnu ředitel pro mezinárodní obranné programy Tatry Pavel Štefka ČTK řekl, že automobilka chystá dlouhodobý kontrakt v Saúdské Arábii. Mělo jít dodávku středních Tater 810, které jsou součástí výzbroje české armády. Podle Štefka byl předpoklad, že do budoucna se budou vozidla pro nejbližší region montovat přímo v Saúdské Arábii. Internetový server Pakistan Defence už před téměř dvěma měsíci oznámil, že saúdská Military Industries Corporation začala vyrábět Tatry 810, které mají nahradit stárnoucí americká vozidla.

 

Tatra je tradičním výrobcem nákladních vozů. Letos ale kvůli dluhům skončila v dražbě. Její hodnota byla stanovena na 1,765 miliardy korun, přičemž její závazky činily zhruba 1,5 miliardy korun. Od dubna automobilku vlastní z 65 procent Jaroslav Strnad a ze 35 procent společnost Promet Tools Reného Matery. Adams, který reprezentoval bývalé majitele, už od prodeje Tatry podnik fakticky neřídil. Ivaniškin dnes rovněž oznámil, že Adams 31. července odchází do penze.

Společnost Tatra Trucks, jíž nyní Tatra patří, tento měsíc oznámila, že letos v období od 15. března do 30. června automobilka dosáhla provozního zisku 83,8 milionu korun a obratu 762,1 milionu korun. Letos má v plánu vyrobit 880 vozů, loni jich prodala 531. V současnosti má Tatra včetně dceřiných společností téměř 2000 zaměstnanců. V roce 2011 automobilka snížila svou ztrátu o 118 milionů na 39,6 milionu korun. Ztráta celé skupiny Tatra včetně dceřiných firem ale předloni vzrostla téměř o sto milionů na 217 milionů korun. Výsledky za rok 2012 dosud firma nezveřejnila.

 

 

Od středy 31. července  po dobu zhruba jednoho týdne bude probíhat nutná údržba lávky L07 přes vodoteč Kopřivnička, která spojuje ulice Francouzskou a Dolní. Po dobu prací bude předmětná lávka uzavřena.

 

 

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlašuje pilotní ročník celostátního ocenění Neziskovka roku s cílem ocenit nejkvalitněji řízené neziskovky u nás. V prvním ročníku obdrží ocenění profesionálně fungující neziskovky ve třech kategoriích: velká, střední a malá organizace. V pilotním ročníku celostátní soutěže budou oceněny organizace, které vykazují kvalitní management, spolehlivé řízení a odpovědnou činnost v rámci svého působení. Svou neziskovku můžete přihlásit do některé ze tří kategorií do 29. července 2013. Do rozhodování se bude moci zapojit také široká veřejnost, a to prostřednictvím Ceny veřejnosti. Ocenění Neziskovka roku má ambici komplexně zhodnotit jak profesionalitu neziskové organizace, tak i přidanou hodnotu v podobě nápadu, inovace a originálního přístupu. Přihlaste svou neziskovku do 29. července na www.neziskovkaroku.cz.

 

 

Provozní omezení Městské knihovny Kopřivnice v době letních prázdnin:

Knihovna a čítárna v kulturním domě bude UZAVŘENA v období 15. července – 2. srpna.  Znovu otevřeme 5. srpna.

Upozorňujeme Vás, že po oba prázdninové měsíce červenec a srpen platí zkrácená letní otevírací doba do pěti hodin do večera, tedy otevřeno bude každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 7:30 – 12:00 a 12:30 – 17:00 (vyjma uzavření).

Pobočka Sever (ul. Francouzská) bude UZAVŘENA v období 15. července – 9. srpna. Znovu otevřeme 12. srpna. Otevírací doba je nezměněna, tedy otevřeno bude každé pondělí a čtvrtek v době 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 (vyjma uzavření).

 

 

Lidé mohou opět žádat o kotlíkové dotace. Zhruba šedesát milionů uvolnil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí. Částka půjde na dotace nových kotlů do domácností, které lidé budou muset kvůli nové legislativě ochrany ovzduší tak jako tak vyměnit. Dotační program se zaměřuje především na obyvatele, kteří provozují dnes již nevyhovující kotle na tuhá paliva. Národní program přináší oproti předchozím výzvám i některé novinky, mezi něž patří například rozšíření typů podporovaných kotlů o kotle zplyňovací a plynové. V této souvislosti byla upravena také výše dotace, a to v závislosti na typu podporovaného kotle. V rámci první Společné výzvy bude také možné podat žádost o dotaci prostřednictvím poštovních služeb. Občané, kteří o dotaci požádají, dostanou do tří měsíců od podání žádosti vyrozumění, zda jim finance na nový kotel budou poskytnuty, či nikoliv. Úspěšní žadatelé pak mají devět měsíců na to, aby zlikvidovali starý kotel, koupili a instalovali nový a předložili kompletní doklady ke kontrole. Finance žadatelé obdrží na svůj účet do třiceti dnů po podpisu smlouvy o poskytnutí dotace.

 

 

Dne 2. 8. od 17.00 až 20.00 v Nord klubu na severu – neseď doma a udělej párty. Přijďte se podívat a vyzkoušet, jak se tvoří kultura. Fotosoutěž od 1. 8. do 29. 8. – nejlepší fotka zachycujíc účast na kterékoli ze 6 aktivit v rámci programu TEEN-IN, zveřejněná na facebookové stránce akce s nejvíce „LIKE“ vyhrává tablet.

 

Hrad Štramberk – CK Valašské království zve na Slet orlů a sokolů na Trúbě. O víkendu 3. – 4. srpna se přijďte podívat na velkou sokolnickou akci na Štramberské Trúbě. K vidění bude spousta dravců, předvedeme ukázky příletů a zkušení sokolníci vám popovídají vše, co vás bude o dravcích zajímat. Kromě toho se můžete těšit na divadélko a taky na šermíře.

 

 

Valašské království vyhlašuje konkurz na Velvyslance Valašského království!

Vzhledem k vlastnímu nedostatku času a peněz dobývat veselostí a hravostí nová světová území a navazovat s nimi družné vztahy, rozhodli jsme se povolat do služeb Valašského království dobrovolné Vyslance a Velvyslance! Zahraniční vztahy VK vždy fungovaly na dobrovolné, neziskové a hlavně neformální bázi někdy i vůči velice formálním územím a institucím, které se však díky neformálnosti naší komunikační strategie staly neformálními… J A to je vlastně zároveň prostředek i cíl naší diplomacie – navazovat výrazné mezinárodní neformální vztahy (z těch formálních mají všeci občané již plné zuby a prázdné kapsy…).

 

Co můžeme nabídnout?

•             Vystavíme novinářský průkaz naší redakce a Pas VK s fotografií;

•             Darujeme diplomatické potřeby – přiměřené množství Pasů VK, samolepek, pohlednic a dle možností, potřeby a významu i jiné symboly majestátu Valašského království k reprezentaci.

•             Zapůjčíme prapor VK k fotografování na významných místech, při významných událostech, s významnými osobnostmi apod. V případě zásluh pro království je prapor ponechán.

•             Udělíme vyznamenání za zásluhy o rozšiřování dobrého jména Valašského království a titul Vyslance, Velvyslance, případně Guvernéra pro získaná území.

•             Poskytneme práva k účasti na akcích a jednáních na našem Hradě Štramberku. 

Co požadujeme?

•             Navazování družných vztahů mezi Valašským královstvím a novými územími, zeměmi, institucemi, lidmi apod.

•             Reprezentativní fotografie a zprávy z těchto aktivit, událostí, míst apod. s motivy a symboly Valašského království.

Co nemůžeme nabídnout?

•             Peníze a jinou materiální pomoc;

Zájemci o post Vyslanců či Velvyslanců Valašského království mohou kontaktovat přímo Správce pro zahraničí, na emailu harabis@valasske-kralovstvi.cz . žádosti budou vyřizovány v závislosti na atraktivitě vaší nabídky a mých časových možností.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice