31. 7. 2020

Flatrack se nakonec pojede. S pomocí vedení Autoklubu České republiky jsme to dokázali a závod mezinárodního Mistrovství České republiky Flattrack, který bude doplněn o 5. Memoriál Michala Matuly na ploché dráze se pojede v původním termínu, to je v sobotu 1.8 od 13 hodin. Všechny podrobnosti o chystané akci sledujte na webu či Facebooku Autoklubu ploché dráhy Kopřivnice.

 

Poslední z letních koncertů v parku bude patřit kapele Los Rumberos v neděli 2. 8. 2020. LOS RUMBEROS, to je společný název pro celou řadu kapel, jejichž společným jmenovatelem je zaměření na latinsko-americkou hudbu (konkrétně salsu) a osoba jejich zakladatele a kapelníka, klavíristy a skladatele Petra Smetáčka. První soubor vytvořil již v roce 2004, postupem času pak vznikaly další, včetně tria, ve kterém společně s ním vystupují Jan Burian (kytary a zpěv) a Carlo Zegarra Abanto (perkuse a andské flétny). V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Ringhofferovy vily – kapacita 50 míst. Začátek je v 18:00 hod.

 

Vyzrají nad pytláky? Novou moderní aplikaci začali používat rybáři na severní Moravě a ve Slezsku. Nejen, že eviduje a vyhodnocuje práci všech členů rybářské stráže, ale zároveň má pomoci i v boji proti pytlákům. Zkušební provoz elektronického kontrolování rybářů se rozběhl v polovině letošního dubna, od června už je k dispozici pro všechny členy rybářské stráže územního svazu pro severní Moravu a Slezsko.

 

Na sobotu prvního srpna si kastelán zámku v Bílovci přichystal tajemnou prohlídku, při světle baterky. Návštěvníci se tak mohou přenést do minulosti, kdy komnaty zámeckých pánů osvětlovaly pouze svíčky nebo louče. Prohlídky budou začínat o půl desáté a o půl jedenácté večer.

 

Kastelán zámku Eduard Valeš sdělil, že nikomu z návštěvníků nemůže zaručit, že při noční prohlídce temných zámeckých komnat nevyruší nějaké zámecké strašidlo nebo dokonce přízrak zlého Postiliona. Říká se, že Postilion byl císařský pošťák, který ukradl peníze barona Sedlnitzkého a ten jej ve vzteku proklel a nakonec zloděje odnesl čert. Kastelán zámku Eduard Valeš sdělil, že nikomu z návštěvníků nemůže zaručit, že při noční prohlídce temných zámeckých komnat nevyruší nějaké zámecké strašidlo nebo dokonce přízrak zlého Postiliona. Říká se, že Postilion byl císařský pošťák, který ukradl peníze barona Sedlnitzkého a ten jej ve vzteku proklel a nakonec zloděje odnesl čert.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice