31. 8. 2018

Po celý měsíc bude TV studio KTK vysílat předvolební speciály – konkrétně interview s komunálními politiky– připraveno je 10 dílů, začínáme 31. srpna vždy po Kopřivnickém magazínu. V prvních dvou týdnech odvysíláme dva pořady a od 14. září to budou tři interview. Do vysílání budou zařazeny podle přidělených volebních čísel. Závěrečnou besedu všech lídrů budeme natáčet v kopřivnickém kině 26. září a v premiéře ji odvysíláme v pátek 28. září od 16 hodin na našem regionálním kanálu. Pokud vás něco zajímá, chcete se zeptat na konkrétní problém – piště či volejte na kontakty TV studia. Všechny pořady a informace, týkající se letošních voleb najdete na stránce www.ktkstudio.cz/volby

Pokud chcete srovnat, co naši komunální politikové říkali dříve a co říkají nyní, jsou zde k nahlédnutí i starší volební speciály, včetně programů jednotlivých stran a hnutí.

 

V pátek 31. srpna je od 7 hodin ráno uzavřena ulice Záhumenní v úseku od kruhového objezdu na ulici Obránců míru po odbočku do ulice Na Drahách. V 8 hodin se očekává příjezd přepravního speciálu kolejových vozidel. Mezi 10. a 12. hodinou bude probíhat nakládka a upevnění Slovenské strely na přepravní speciál. Přibližně mezi 12. a 13. hodinou se předpokládá výjezd tahače od Technického muzea Tatra a odjezd z Kopřivnice.

Po celou tuto dobu bude zmiňovaný úsek silnice uzavřen pro běžnou dopravu a řidiči budou muset využít vyznačených objížděk. Provoz na Záhumenní ulici bude plně obnoven ihned po odjezdu nezvyklého nadměrného nákladu. pátek 31. srpna, je od 7 hodin ráno uzavřena ulice Záhumenní v úseku od kruhového objezdu na ulici Obránců míru po odbočku do ulice Na Drahách. V 8 hodin se očekává příjezd přepravního speciálu kolejových vozidel. Mezi 10. a 12. hodinou bude probíhat nakládka a upevnění Slovenské strely na přepravní speciál. Přibližně mezi 12. a 13. hodinou se předpokládá výjezd tahače od Technického muzea Tatra a odjezd z Kopřivnice.

Po celou tuto dobu bude zmiňovaný úsek silnice uzavřen pro běžnou dopravu a řidiči budou muset využít vyznačených objížděk. Provoz na Záhumenní ulici bude plně obnoven ihned po odjezdu nezvyklého nadměrného nákladu.

 

Poslední závod letošní sezóny bude mezinárodní. Čtvrtý a zároveň poslední letošní závod čeká příznivce ploché dráhy na kopřivnickém Letním stadiónu už 15. Září od 14 hodin. Tentokrát se bude závodit mezinárodně o Pohár přátelství. Na start se postaví čtyři týmu, které budou reprezentovat svou vlast. Mimo Českou republiku se do bojů dají také jezdci Slovenska, Ukrajiny a Maďarska. Každou zemi bude reprezentovat tamní klub. Kromě České republiky však jednotlivé státy mají pouze jeden či dva kluby a tak se v jejich barvách představí převážně reprezentanti svých zemí.

Českou plochou dráhu bude hájit Markéta Praha, v jejichž barvách působí většina juniorské reprezentace České republiky. Slovensko má na svém území pouze jednu dráhu v Žarnovici a právě její jezdci jsou zároveň slovenskými reprezentanty. Na Ukrajině je sice týmů více, ovšem většina těch nejlepších působí v týmu Speedway Rovno, který přijede do Kopřivnice. Posledním účastníkem je maďarský tým Nagyhalacz, kde působí rovněž celá maďarská špička.

Opět se tedy bude na co dívat. Závod startuje v 14 hodin a vyvrcholí třetím ročníkem Memoriálu Michala Matuly, který se bude skládat z jedné finálové jízdy, na jejíž start se postaví vždy nejlepší jezdec z každého týmu. Vítěz finále je i vítězem 3. Memoriálu Michala Matuly. Celé sportovní odpoledne vyvrcholí v depu. Ihned po slavnostním vyhlášení vítězů odstartuje After party s živou hudbou a bohatým občerstvením.

 

Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých filmových komedií, kde správní muži pijí pouze kolalokovou lihuprostou limonádu a zákon má podobou pistolníka, vybaveného přesnou muškou, zářivým úsměvem a lahodným tenorem. Do kin přichází po více než půlstoletí v obnovené premiéře a digitálně upravené verzi. Na westernovou muzikálovou komedii se můžete těšit v pátek 31. srpna od 20.30 hod. v amfiteátru pod Starou věží. V případě nepříznivého počasí se nepromítá.

 

Technické dědictví – Tatra & Vagonka – Mošnov. Akce se uskuteční v sobotu 1. září od 9.00 hod. na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Využívány budou prostory letištní plochy mezi vlakovým a letištním terminálem, kde v tento den bude prezentováno letadlo T 101.1 (OK-TAO). V letištním hangáru bude umístěna expozice tatrovky. V tento den budou také jezdit speciální historické vozy a vozové jednotky vyrobené ve Vagónce nebo v kopřivnické Tatře. Pro návštěvníky bude připraven zajímavý program zaměřený na techniku a technické dovednosti. Vstupné je zdarma. Zpoplatněné budou pouze jízdy vlaky.

 

Výročí k založení 1. republiky – Hukvaldy.Připomeňte si období vzniku první republiky na hradě hukvaldském a to v sobotu 1. září od 10.00 hod. Těšit se můžete na tiskařské a výtvarné dílny, malý fotografický ateliér, kinematografický kabinet, prvorepublikový tiskárna Vojtěcha Preissiga, prvorepubliková kafírna, pražírna kávy a kavárna. Vystoupí Studio bez kliky, Liška Bystrouška zrozená za I. republiky.

 

Šermířské klání ve Štramberku. V sobotu 1. září od 10.00 hod. na náměstí ve Štramberku se můžete těšit na dobovou hudbu a tance, kejklíře, skupiny historického šermu, country hudbu a ohňovou show, zábavné programy, oblékání do zbrojí, mučící nástroje, sokolnictví, šermířské pohádky, občerstvení. Všechny účinkující můžete vidět ve společném vystoupení. Ve večerních hodinách pak můžete shlédnout ohňovou a LED UV show.

 

Den obce Hukvaldy. V sobotu 1. září od 14.00 hod. v areálu za bývalým kulturním domem v Rychalticích si obec Hukvaldy připravila vystoupení známého slovenského baviče Andera z Košic, ukázky z činnosti mladých hasičů, ukázka techniky hasičského záchranného sboru, soutěžní klání pro děti, nafukovací hrady, večerní zábava se skupinou Krakatit, bohaté občerstvení a mnoho dalšího.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice