4. 11. 2015

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Husova, Jiráskova, Komenského, Tyršova a Palackého v místě označení a to ve čtvrtek 5. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin. 

 

 

Mateřské centrum Klokan zve na cyklus přednášek, inspirovaných filosofií Marie Montessori. Úvodní seminář „Montessori od začátku“ se koná v pátek 6. 11. 2015 od 17:00 do 18:30 v mateřském centru na ulici Francouzské a nabídne krátký přehled o této metodě vzdělávání, příklady a inspiraci k tomu, jak připravit pro dítě rozvíjející prostředí. Přednáší Bronislava Zátopková a Pavla Stránská.

 

 

K postupnému uzavření železničních přejezdů a na ně navazujících komunikací ve Studénce a jejím okolí dojde v listopadu. Důvodem bude realizace stavby Oprava geometrických parametrů koleje na II. koridoru Hranice – Ostrava. Tento týden, od 4. do 5. listopadu, bude uzavřena účelová komunikace, která vede z ulice Průmyslové, přesněji od společnosti Cemix, do oblasti CHKO. Na další tři uzavírky se musí motoristé připravit ve dnech 9. a 10. listopadu.Jedná se o železniční přejezd v Nádražní ulici u železničního nádraží ve Studénce. Zde bude neprůjezdná státní silnice číslo III/46427 vedoucí od Mošnova směrem na Klimkovice a na ni navazující účelová komunikace od křižovatky silnic ve směru Bravantice – Velké Albrechtice. Veškeré uzavírky potrvají v době od 6.30 do 18.30 hodin.

 

 

Nemocnice Nový Jičín se rozhodla zkompletovat nabídku péče klinické genetiky i pro dětské pacienty a v těchto dnech otevřela ambulanci zaměřenou na syndromologii. Lidé tak nebudou muset za specialisty cestovat do Ostravy či Olomouce, kde se nacházejí nejbližší podobně zaměřené ambulance. Lékaři se budou v nové ambulanci věnovat klasické syndromologii. Například, narodí-li se postižené dítě nebo dítě s vrozenou vadou, odborníci budou zkoumat příčinu onemocnění, a zda se v úzkém příbuzenstvu také nenachází sdružený výskyt genetických onemocnění. To má velký význam jak pro pacienta, tak pro jeho rodinu. Nové pracoviště se nachází v přízemí dětského oddělení a pacientům je k dispozici jeden den v týdnu, a to v pondělí od 8.00 do 14.00 hodin po předchozím objednání. Klinický genetik bude pacientům k dispozici i v dalších dnech, a to v úterý, čtvrtek a pátek.

 

 

Ve čtvrtek 5. listopadu 2015 od 17.00 hodin proběhne ve výstavní síni frenštátského muzea slavnostní předávání Ceny svatého Martina. Toto nejvyšší ocenění uděluje město významným osobnostem, které svým dílem a dlouhodobou činností přispěly k šíření dobrého jména Frenštátu pod Radhoštěm. Letos si Cenu z rukou starostky města převezme osobně lékař a fotograf Petr Helbich. Petr Helbich je významný český fotograf, který je žákem Josefa Sudka a Rudolfa Jandy. Po celý svůj život má úzký vztah k Beskydám a Frenštátu pod Radhoštěm, což se projevuje především v jeho vynikající tvorbě. Letos připadlo udělení Ceny svatého Martina na čtvrtek 5. listopadu, kdy shodou okolností Petr Helbich oslaví své 86 narozeniny. Město Frenštát pod Radhoštěm oceňuje významné osobnosti Cenou svatého Martina od roku 1992. Návrhy na ocenění předkládají nezávisle na sobě, Vlastivědná a muzejní společnost a Komise kultury a cestovního ruchu. Poté návrhy schvaluje Zastupitelstvo města.

 

 

Přednáška FREUD A KOKAIN. Jste zvědaví, co se skrývá za tímto titulkem? Odpovědí může být přednáška doktorky farmacie Vilmy VRANOVÉ z Farmaceutické fakulty v Brně, která zodpoví Vaše dotazy. Pátek 6. listopadu 2015 od 16.00hodin, refektář muzea Příbor. Toto setkání si klade rovněž za cíl připomenout 25. výročí Společnosti Sigmunda Freuda v Příboře.

 

 

Radnice Nového Jičína, Kopřivnice a Příbora si hodlají vyměňovat zkušenosti u společných témat a v budoucnu by také realizovali myšlenku rodinných pasů na sportovní a kulturní akce. Každý půlrok se budou setkávat starostové a místostarostové tří sousedních měst na Novojičínsku, aby u jednoho stolu probrali témata jako čerpání dotací, fungování průmyslových zón nebo financování příspěvkových organizací.  Později by mohli výsledek spolupráce konkrétně pocítit občané dotčených měst nebo turisté, neboť v plánu mají radnice vytvořit projekt takzvaných rodinných pasů, jež by rodinám s dětmi poskytoval slevu na sportovní a kulturní akce.

 

 

Čajovna Mandala zve na komponovaný pořad v pátek 6. 11. 2015 –  JAROMÍR 99 SÓLO, host: Jan Novák [koncert, beseda, mlha]. Komorní setkání s Jaromírem Švejdíkem, svérázným českým výtvarníkem, skladatelem, kytaristou a zpěvákem (Chlapi z práce, Priessnitz, Umakart, Jaromir 99 & The Bombers, Kafka band) a hostem a spisovatelem Janem Novákem, autorem knih o bratrech Mašínech „Zatím dobrý“ anebo románu Děda začíná ve 20:00. hod.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice